şükela:  tümü | bugün
  • erkekler kadınların memesine, bacağına, poposuna vs. bakmayı bıraktığı an onlar da erkeklerin mesleğine bakmayı bırakacaktır muhtemelen.
  • (bkz: florence nightingale sendromu)

mühendis olduğunu öğrenince kayıp gençliğine acımaktan kaynaklanır.
  • güzel bir şeydir. çekici bulmadığınız kızın ilgisinden "işsizim" diyerek kurtulabilirsiniz.
  • (bkz: hipergami)
  • neyimize bakacaklar lan başka? tipe bakma, paraya bakma, mesleğe bakma. illa bakacaklar bir şeye. normal hayatta bile mesleklere, statülere göre gizli bir kast sisteminde yaşarken, kadın erkek ilişkilerinde muhakkak olacaktır.
  • potansiyel gelir seviyesini ölçmeye çalışmaktadır. cevaba göre yola devam edip etmeyeceğine karar verecektir.
  • paralı sevişmeyi yasallaştırmak isteyen orospu zihniyetidir.
  • senin üstünden geçinecek bir sırtlansa şayet sevgilin elbette mesleğine bakar. ee bu senin sırtlanın dostum, sen seçmişsin, sen onay vermişsin ilişkiye, bu kadınla gece gündüz beraber olan, gülen ve ağlayan sensin. ha ben anlayamadım diyorsan kendi aptallığın. diğer türlü durumlar içinse bu sırtlanla birlikteliği sen seçtiğin için bu duruma da sen katlanacaksın. ona göre çalış ona göre kazan. hoş ne kadar kazansan da senden daha çok kazananlar olacak bu hayatta. işte o durumlar için ; (bkz: inanma seni sikecek)
  • kendisi de çalışan kadın ise haklı olarak bakar mesleğe. buradaki mesele kaç para kazandığıyla ilgili de değil; çalışıp kendi hayatını idame ettirebilme sorumluluğunun olmasıyla ilgili. mesela ben mezuniyetimden beri çalışıyorum. ama karşımda orta yaşına gelip de askere gitmemek için hala bir okula kayıt yaptırma peşinde, üstelik ev ekonomisine katkıda bulunmadan gününü gün eden biri varsa ciddiye almam.
  • kapaklayıp geleceklerini garantiye alma hevesidir. yemezler yalnız.