şükela:  tümü | bugün
  • biraz dikkatli bakınca fark edilecek gerçek.

farkındaysanız erkekler evlilikten aşırı tırsıyor. çünkü kirli çorabını alıp kirli sepetine atmaktan aciz olduğu için evin köşesine fırlatan, yumurta kıramayan, beyazlarla renklileri birlikte atan, bir kadınla yetinemeyen erkek canlıları takdir edersiniz ki bir ailenin sorumluluğunu alamaz.

kadınlar ne yapıyor? kalça ve meme gibi bölgeleri kullanarak, anaç bir görüntü çizerek, evlenmeyeceksek ayrılalım diye rest çekerek erkekleri nikah masasına çekmeye çalışıyor.

ne diyeyim size bilmem ki.
  • yalniz değilsin demek için geldim.
  • hiç yazasım yok ama demeden edemeyecem.akıllı olun kanmayın dostlar.
  • erkeklerin bu konuda kandırıldıklarını hiç sanmıyorum. olsa olsa bile bile ateşe yürümektir. yoksa işlerine gelmeyince gayet deveye hendek atlatan tipler.
  • onu bunu bilmem de evlendikten sonra değişen erkekler değil kadınlar.
  • o değil de, (bkz: düşüyor mu böyle)
  • ne kadın ne erkek birbirini değil de evlilik toptan hepinizi kandırıyor haberiniz yok.

(bkz: evlilik = mutsuzluk)
  • manyak mısınız oğlum siz; size katlanmayı göze almış bir kadından korkuyorsunuz? hem bu katlanma öyle tek taraflı da değil; böğürtlenler dikenlere, dikenler böğürtlenlere denk gelecek elbet. çocukluğumda anadolu kavağı'nın, büyük bir ormanın içinden geçen dolambaçlı yollarının kenarını uzunca bir mesafede kaplayan böğürtlen fundalıkları, özellikle sıcak havalarda onların yanından geçerken derinliklerinden yüzüme doğru vuran o garip sıcakla özdeşleşmişti. içlerinde neler barındırdığını hissederdim bu rüzgârdan azade kıpırtısız canlıların. kaplumbağalar çıktı, yılanlar çıktı, çıyanlar, kırmızı karıncalar bile çıktı. öyle bir habitattı ki o çalılıklar, çocuk aklım için korkunç bir arzu nesnesiydi. birbirine geçen çalılıkları sevmiştim. böğürtlenin hayat dolu kaderiydi diken. benim kaderimse gece renkleriyle bezeli bir ahududu; kendi mevsimini yaratmış bir çağla.

mizojiniyi tadına vara vara yaşamak istiyorsanız, rönesans italya'sının ve ihtilal öncesi fransa'sının salonlarında ün salan baştan çıkarıcıların hayatlarını okuyun. hayat engin, hikmeti bol.
  • eğer böyle bir şey varsa erkekler de salak olduklarını kabul etmiş oluyorlar o zaman... öyleyse sıkıntı yok. tespit gibi tespit.
  • bende hep tersi oluyor.
    evlilikten korkuyorum diyorum cıks. anama anlattım seni nidaları yükseliyor arka planda.
    yetherrrr be yetheeer.