şükela:  tümü | bugün soru sor
 • günümüz trendi içindeki (16 ile üst seviye özentiliğe bağlı olarak değişebilir) kızlarımızın ve hatun kişilerimizin. "ben evlenmiceeeeemm", "ben birlikte yaşıcam ama evlenmiceeeemm çok saçmaaaa" gibi yorumlardan sonra mantıki bir açıklama veremedikleri soru. ama nasıl olursa bunların buldukları erkekler de aman aman evleneyim elimin altında kadın (sevişgen) olsun bu tip mevzulara kafa yormayayım türünden adamlardır.
  ayrıca kadınların evlenmek istememe özelliğinin default olarak geldiği yapılacak yorumların bu önergeyi içericek şekilde olmasına özen gösterilmesi gereken başlık.
  (bkz: kadınların evlenmek isteme nedenleri)
  (bkz: evlilik meraklısı erkek modeli)
 • degisen yasam kosullari ile kadin aile butcesine %40-50-60 herneyse katkida bulunurken, aile/ ev hayatina erkegin katkisi hala %10-20 araliginda seyretmektedir. bu en temel evlenmeyi istememe nedenidir. kadin iste hayvan gibi calisirken, eve gelir, evde de ev kadini gibi calisir. kiyamet bundan kopar. zaten kendi basina hayatin sorumluluklarini almis tasiyan bayan ne diye baska birinin de ihtiyaclarini evlilik kisvesinde sirtlansin? sevgi ask? kalsin.
 • erkeksiz hayatin cok daha saglikli -daha az kanser riski ingredientli- olmasi ; cliniquein , lancomeun butun dahiyane buluslarindan daha uzun sure genc gosterenli olusu. erkeklerin cogunun karin agrisindan ibaret olusu ve akilli mantikli erkegi elde tutmanin akilli kadin isi olusu feministbakan sebeplerdir. ha, bu kadinlar olsunler* mi? evet.
  basit bir matematikle goruldugu uzre , bir erkege bagli kalinmadiginda, hayata girip cikabilecek erkek sayisi da haliyle biri sonsuzla carpmaktir. bu noktada, birkac anne olaya el atip , bir erkek hic erkektir* demelidir -ben anne olsam yapmam-
  ya da sadece sevmiyordur kardesim iste yaa..
 • aşktan vazgeçmek istememeleri
  (bkz: evlilik aşkı öldürür)
 • aslinda isterler ama bir türlü karar veremezler.kadinlarda ilk gordugu mal i almama dürtüsünden kaynaklanır. genelde alınacak mal ne kadar güzel ve kaliteli olursa olsun kadınlar bütün secenekleri görmek ve denemek isterler ama en önemlisi degistirme fisi veya garantisi isterler. eh dogal olarak evlenirken adamlara kalite ve garanti belgesi verilmediğinden öyle bir kaç tane denemeden, arkadaşlarına veya annelerine göstermeden evlenmezler ha ayakkabi ha koca ne farkeder
 • kadın ne kadar severse sevsin ne kadar hayatının erkeğinide bulmuş olsa erkeklerin %98 i karısını aldattığını kabul edersek evlenmek istememelerinin geçerli sebebi olabilir...
 • en önemli evlenmek istememe nedeni kadının ölmüş olmasıdır. bu durum dahi, tabutun üstüne gelinlik örtülmesi ile sanal düğün yapılarak bertaraf edilir.
 • kadinlarin evlenmek istememe sebepleri her zaman erkeklerinkinden daha mantikli olacaktir. bir kadin hayatinin askini buldugunda aman acaba sikilir miyim , ne gerek var yasiyoruz iste evlenmeden de sekilli sendromlari yasamaz. erkeklerdir asil gozu doymayan , hiyarto olan. disarida gordugumuz mutsuz evli kadinlarin coguna kocasi bir gun adam gibi davransa kadin kul kole olacaktir , dunyanin en mutlu sorunsuz falan kadini mertebesine erisecektir. erkeklerse butun zamanlarini kendi iclerindeki sorunu kadinin ustune yikmakla doldurduklarindan , kadina room birakmazlar. boyle bir durumda hangi kadin neden evlenmek istesin. ayrica lutfen (bkz: evlenilecek erkek)
 • $irketlerin pahali ve edinmek risk te$kil eden mallari leasing yontemi ile tedarik etmeleri ile ayni durtuyu ta$ir. sermayeyi bir kere tapusu ile birine satarsan yarin obur gun "- ucuza gitmi$!", veyahut "- mu$terinin durumu kotuye gitti taksitleri odeyemiyor..." demesinden korkmasi. mulkiyet bende kalsin ki istedigim zaman ipotekten geri alayim bir daha pazarlayayim ihtiyacidir.
  halbuki hadise bu kadar duygulardan arindirilmi$ telakki edilmese guzel olmaz mi?
  bu arada konuyu bu $ekilde anlattik ama erkeklerin evlenmemek isteme nedenleri de kucuk nuanslarla boyledir.