• yazmayacağım dedim çünkü yanımda olmayan insanın hakkımda bir şey bilmesine gerek yok diye. sonra dedim neden kendimi kısıtlayayım ama canım sıkıyor. tansiyon artıyor biraz ama olsun.

kadınlar karşılık bulamadığında gider. beklediği her ne ise görmemiştir onu. kendini bilen insan, sevgi ve değerden başka bir şey beklemez. bu tüm ilişki türleri için geçerlidir.
    içindeki sevgisi olsa da gider bazen görmediği davranışlar yüzünden. çünkü elinden geleni yapmış, gören olmamıştır.
    ne mutlu kalp gözüyle görenlere.
    ne mutlu sevginin kıymetini bilip huzura erenlere.
    tek korkusu varolan sevgisinin nefrete dönüşmesidir, kötü anımsamak istemez.
    insanları yalnız bıraktığınızdan duygular kızgınlık ve öfke yaratır. bunu çektiren biri sana ömür boyu güven verebilir mi ?
  • güvende hissetmediğinde
    saygı görmediğinde
    sevilmediğini hissettiğinde
  • şu sözlerle başlamak daha doğru olacaktır "sevgi her şeyi tolere etmeye yetmez. elle tutulur bir şey görmedikten, yaslanacak bir omuz bulamamaktan ve hislerini söylemek istediğinde muhatap alacağın sorumluluk sahibi biri olmadıkça karşında, o sevgin de kırılır. insan kırılır ve insanın burasına gelirse vazgeçer."

kadın saygı duyulmadığında gider. terazisine bir bakar ve baktı ki dengede değil, adalet istediği için gitmeyi seçer.

olmayacağını anladığı için gider, hiçe sayıldığı için gider. kendisi bir çok şeye razıyken izlemek zorunda kaldığı ve kendine reva görülen şeyler yüzünden gider.

biz olamayacağını anladığı için gider. bazen tüm suçu üstüne alarak gider. kalana kendinden nefret etme hakkını vererek gider.

bazen acı çekeceğini bilerek gider. onun yanında olmak onsuz olmaktan daha çok acı vermeye başlar. iki türlü de acı çekiyorsa bu yükü tek başına taşımak bazen daha kolay gelir.

gururu yüzünden gider. bazen öylesine güçlü görünür ki erkek bu kadını ne kadar hırpaladığını asla fark etmez. kadın görmesine izin vermez ama aslında parça parça olmuştur.

kısaca kadın gidiyorsa bazen durup bir düşünmek gerekir "neden acaba?" diye. çünkü kimse güzel bir şeyi bırakmak istemez. (bunu kadınlar yedi yirmi dört ilgi ister diyen ve ne yapsanız onlara yaranamazsınız diyen kesimi ayırarak söylüyorum)

edit: kadının bazen gitmesi gerekir. bir öğreti der ki "kadın gidiyorsa erkeğin onu mecbur bırakmasından dolayı gidiyordur." yani erkeğin davranışları aslında buna neden olmuştur. kadın sizin anladığınız gibi duygusuz bir varlık değil. bazı kadınlar gerçekten sever ama kendini de hiçe sayamaz...
  • kadınlar gider. sıkılır gider, yorulur gider, onun için onun istediği gibi birisi olursun "sen çok değiştin" der gider, değişmezsin olduğun gibi olursun "ben seni böyle istemiyorum artık" der gider, derdini sıkıntını paylaşırsın kaldıramaz gider, anlatmaz içine atarsın "sen hiçbir şey anlatmıyorsun" der gider. gider yani çok da şeyapmamak lazım.
  • kadınları test etmeyi bırakıp ilişkilerinizi strateji kaygısı gütmeden yaşadığınızda kadınlar daha az gidiyor. gittikleri zaman da oturup analiz edin belki sizin bazı davranışlarınız yüzünden gitmiştir ne bileyim vardır bir sebebi. ha gerçekten para sebebiyle gidiyorlarsa da bırakınız gitsinler size zaten faydası olmaz öyle birinin.
  • sürekli paradan bahseden bir adam ne kadar itici olur bilirmisiniz, bilemezsiniz çünkü erkeksiniz neden bilesiniz ki.
    bir yakın dostum var iyi bir adam, zamanın çapkını, yakışıklı da hatta kendi şehrinde namlı bir aile ama mesela onunla laflarken bir yerden sonra iş hep paraya geliyor ve bana afacan basıyor.
    tahmin ediyorum ki kadınlara da aynı muhabbeti yapıyor ve ilişkileri yatak arkadaşlığı üzerine çıkmıyor. çünkü kafasında o kadın için harcayacağı paranın hesabını da yaparken muhtemelen iç ses hareketlere de yansıyor.
    mesele cebinizdeki para degil o para ile bağınız ve onun ne kadar kölesi olduğunuz.
  • şükür kadınları bugün yine karaladık.
    ezik numarası çeken babanız olsaydı anneniz evlenir miydi acaba?
    kadın güç yoksa gider. bu maddi değildir manevi güçtür.
    her kadın bu manevi gücü geçmişine bağlı olarak başka bir şeye atfeder.
  • erkek gidemediği için kadın gider. gitmesi için her şey yapılmıştır.
  • erkeği kendi çerçevesine çekememesi. daha doğrusu kendi beklentilerine sürekli karşılık isterken erkeğin hiçbir karşılık görmeden ilişkiye yatırım yapmasını beklemeleri ve bu olmayınca da bunu sevgisizlik sanmaları. çünkü alemin akıllısı kendisi ya amk.
  • kadınlar kedi gibi refleksler verir.* *

bizim dogmatik kültürümüz de bizim başımıza bela, sürekli bi' taviz ver, koru kolla gideme. bunlar genellikle erkeğe has davranışlar. ben şimdiye kadar hiç duymadım erkek adam ağladı diye onu terkedemeyen kadını. ama çok başıma geldi, ağladı diye terkedemediğim kadın.

bu sefer uzun uzadıya anlatasım yok, belki sonra anlatırım ama şunu idrak edin yeter: bi' kadın sadece ''istemiyor'' diye gider. yani aslında ''istediği'' için gider. alternatifleri istiyordur. tıpkı sizin de isteyip çoğu zaman gidemediğiniz gibi.
hesabın var mı? giriş yap