• mansplaining kadar büyük bi takıntı değildir. durduramıyoruz.
    yıl olmuş 2021, hala başlarına gelmemiş, anlamadıkları konular üzerinden ahkam kesiyorlar, anbılivıbıl.
  • orta doğuda yaşıyorsun ve kadınların güven duygusunu sorguluyorsun.

e buna da pes.
  • sadece kadınlarda değil erkeklerde de olan şeydir. kimse güvenmediği biriyle birlikte olmak istemez. bir insanın yanında huzurlu olmak kadar önemli bir şey yoktur bana göre.

bu ülkede kadının işi oldukça zor. kadın biriyle kısa sürede birlikte olsa ne olarak düşünüldüğü bellidir. birlikte olmazsa "kezban" gibi sözlerle gene hakkında laflar ortaya atılır. kadının biriyle birlikte olması için ona güvenmesi gerekiyor. hani erkekler kadınlara doğru seçimler yapın diyorsunuz ya o onun temeli güvenden geçiyor işte.

kadınlar bir erkeğe güvenmeyi başardığı zaman o erkek gerçekten vazgeçilmez bir erkek olacaktır. bir kadın hayatı boyunca sadece güvenmeyi başardığı erkeği unutamaz ve sadece o erkeğe açık kapısı her zaman için vardır.

edit: daha geçen günlerde kadını sekse ikna etmek başlığı vardı sözlükte. bir kadın bir erkeğe güvendiği zaman onunla her şeyi yapar. kadın güvendiği erkeğin önüne dünyaları bile serebilir. çünkü güvenmek çok zaman alan ama kaybetmesi en kolay olan şeylerden biridir. ben gerçekten güvendiğim bir adamı hayatımdan kolay kolay çıkarmam. güven bu devirde o kadar zor bulunan bir şey ki bulduğun zaman kaybetmemek gerekiyor. kadınlar hakkında genelleme yapmayı bıraktığınız zaman ve gerçekten güvenilir ve dürüst bir kadınla karşılaşıp bunun kıymetini bildiğiniz ve o huzuru yakaladığınız zaman ne demek istediğimi anlayacaksınız.
  • güven, takıntı sayılacak hastalıklı bir olgu değildir. insan yaşamında maslow'un piramidinde yer alandır hem de ilk basamaklarda.

bir insan güven olgusundan bihaberse ya da bunu saplantı olarak görüyorsa üzülerek diyorum ki o kişinin başına her şey gelebilir. akıl ve fikir neden var?

sadece iki ilişkiler için değil üstelik aile için de sosyal arkadaşlıklar için de iş hayatı için de güven hep geçerlidir. size güven telkin etmeyen bir insanla arkadaş olur musunuz? o tip birinin çalışanı olur musunuz? kirada otururken bakmıyor musunuz komşularıniz nasıl insanlar? ev alırken muhitlere neden bakıyorsunuz? hehhh işte güven*

saçma sapan başlıklar açmayın. kişinin kendini koruma güdüsü var oldukça her yerde her zeminde güven olgusunu arar, aramayanlar da her türlü suistimale açıktır. sonra ağlarsınız. kafayı yersiniz başıma bu niye geldi diye? burası dünya bilhassa burası orta doğu.

güven vermeyen insanlardan uzak durmak her zaman kişinin faydasınadir. görüyoruz, okuyoruz işte her gün sayfa sayfa...

üstelik güven duygusunun tiple ambalajla statüyle ya da parayla falan da bir alakası yok . karakter meselesi bunlar, tavır ve duruş olayı yani.
  • neden sadece kadınlarda olduğu varsayılıyor anlayamıyorum. her türlü ilişkide hem kadında hem erkekte olması gereken bir takıntıdır. güvenemediğiniz insanla ne paylaşabilirsiniz ki?
  • siz hiç bir erkekle sevgili oldunuz mu da bunu sorguluyorsunuz? (tek eşli ve sadık olanları tenzih ederek)
  • güven dış görünüş veya konuşma şekli üslubu ile alakalı bir durum değildir.
    ne insanlar gördüm kışın terlikle dolaşıp verdiğim emanete hıyanet etmeyecek; ne insanlar gördüm altında mercedes olmasına rağmen senin üç kuruşuna el koyacak.
    ilişkilerde de böyledir. ön yargılardan arınmazsanız çok hata yaparsınız.
    malesef yaşanmadan da bilemiyorsunuz insan zaman içinde bile değişikliğe uğruyor.
    bunun çözümü paranoyaya bağlamadan her zaman ihtimalde bulundurmak.
    tabi kendinizin ne kadar güvenilir biri olduğunu gözden geçirerek.
  • kadınların yanlış erkek seçimi diye sorgulamayın diye oluşan takıntı. her önüne gelene güveniyor diyordunuz. şimdi ne kadar güven takıntılı oldular yaee mı diyorsunuz. ne kafalar yaşanıyor hey.
  • takıntı değil, her insan için geçerli bir ihtiyaçtır.
  • takıntı mı?! kardeşim güven veremiyceksen oyalamıycaksın da.
hesabın var mı? giriş yap