şükela:  tümü | bugün
  • çirkinliğin göreceli olmasına bir kenara koyarsak içerdeki bebeği uygun beslemek için üretilen hormonlar ve biyolojik etkenlerin neden olduğunu düşünüyorum buna. kadınların hamile değilkenden daha çirkin olmasına bir nebze katılıyorum. hamileyken bir de bakımsızlığın arttığını da kendi çevremde gördüm. bazı insanlar var ki hamilelikte daha bir güzelleşiyor bunu da es geçmemek lazım.

not: başlık başa. alttaki yazar bu kadar duyar kasmasaymış iyiymiş düşündüğümüzü de söyleyemeyeceksek ne işimiz var burada. normal bir kafayla entrymi okumadığını düşünüyorum.
    ha aklıma gelmişken bu tarz diyaloglardan kaçmaya çalışıyorum ama bu başlıktaki “çok” kelimesini yazmadan önce görmediğimi de belirteyim.
  • içinden insan çıkaracağı için normaldir olur o kadar değişiklik.
    hamile kadına da ne beklentisiyle bakılıyorsa artık. gördüğüm en iğrenç başlıklar arasında bir numaraya yükseldi bu başlık ve ilk iki entry.
    pisliğinizi bu kadar da göstermeyin, ya da gösterin hatta sadece burada değil gerçekte de bu düşüncelerinizi açıkça beyan edin de insan ile hayvanı ayırdetmek kolaylaşsın. ben anlarım o ayrı

not: kendini aklamaya çalışırken beni gömmeye çalışan ilk entry sahibi arkadaş, kafam gayet güzel teşekkür ederim ilgin için, bu söylemleri normalleştiremezsin, abartı yok hatta az yazdığımı düşünüyorum.
  • oğlu olacak olan güzelleşiyor kızı olacak olan çirkinleşiyor.
  • tam tersi değil miydi yahu bu, güzelleşmiyorlar mıydı hamileyken? bana öyle gibi gelmiştir hep.
  • fiziksel olarak sürekli kilo aldığın, psikolojik olarak dünyaya getireceğin insanın tüm yükünü üzerinde hissettiğin, hormonların etkisiyle pik yapan değişik duyguların, aynı zamanda tüm çocuk sahibi olanların sana yardımcı olmak için yarattığı stres, çalışıyorsa iş devri durumu, sonrasında çalışıp çalışmayacağı kararı, sürekli ne giyeceğim telaşı vs vs vs. bu kadar çok konu içerisinde debenirken ve öncesine göre zaten çirkin göründüğünü hissediyorken... çirkin demeyin be kardeşim.
    herkes için küçük görünen bir konu, kendi icersinde yaşarken ne kadar büyük bir değişiklik olduğunu anlayabilirsin ancak...
    empati lütfen. herkesin buna çokça ihtiyacı var.
  • hiç de olmayan durum. hepsi normalden daha da güzelleşiyor bence.
  • bu başlığı açan hayvanın kişiliğinden utanmasını umarım. bu kadın düşmanlığının da ötesinde, insanın doğasını bilmemesiyle alakalı.
  • konuyu açanın lanetler yememesi için, acilen başlığının değişmesi gereken entry.

ayrıca yaptığı editle de tüy diken yazarın gitmiş olduğu entry. insan hamilelikte de her dönemde kendine yakışanı giymeli.
  • ekşi sözlüğün geldiği durumu özetlemek açısından uygun bir başlık . onun dışında insanlığa dair bir ifade yok