şükela:  tümü | bugün
163 entry daha
  • hoşlanmanın bir ilişki için hiç mi hiç yeterli olmadığının farkında olmasıdır.

karşıklı hoşlanma çok güçlü bir duygu olmadığı için, devreye giren olumsuz faktörler hoşlanmaktan daha yoğunsa, kadın doğal olarak bu ilişkiye emek harcamak istemez. bunun haricinde, hayatının o döneminde ruhu enkaza dönmüş durumda olabilir, yetersizlik hissine kapılmış olabilir, özgüveni yerlerde olabilir, ciddi bir ilişki yürütecek güçte hissetmeyebilir, güven problemi yaşıyor olabilir, metalaştırılma kaygısı yaşıyor olabilir, sevgiye olan inancı hasar almış olabilir, yeteri kadar sevgi açlığı hissetmiyor olabilir, yalnızlığın rahatlığına alışmış olabilir, muhatabını yeterli bir bilinç seviyesinde görmüyor olabilir, ortak bir dünya görüşüne, ortak zevklere sahip olmayabilir, yeni bir ilişkiden daha önemli öncelikleri olabilir vesaire vesaire. kısacası sadece duygularının tesirinde hareket etmeyen kadındır.

ilişki uzmanı selin karacehennem iyi geceler diler. *
  • babasına söz vermiştir.
    lisede bırak hoşlanmayı, hayatımın aşkı gözüyle baktığım bir çocuk vardı. o da benden hoşlanıyordu, klasik iki kız arkadaşını gonderip teklif etti, kabul etmedim. ama ders aralarında onu görünce eriyorum hala, o da farkediyor tabii. sanırım gonderdigi kızlara güvenmedi bu sefer erkek arkadaşını gönderdi. bana teklif gelmiyor diye mi düşündü nedir? neyse yine red cevabı alınca devreler yanmıştır artık çocukta.
    "üniversiteye kadar erkek arkadaş yok" diye söz almıştı babam.
    neyse sınavı kazandik ilk iş bunu aramak oldu, bu sefer ben red cevabı aldım, hakettim tabii ama alakasız bir yerde karşılaşınca sevgilisinin bana saldırmaya çalışması pek hoş olmamıştı. ahahhahah
  • ne biliyim amk.
  • valla ben bi kadın olarak neyi neden yaptığımı veya yapmadığımı açıklayamıyorum. biz ne idüğü belirsiz işler kadınlarıyız.
  • hoşlanmıyordur
  • kadın evlidir. her ne kadar istiyor olsa da cesaret edemiyordur yada yakalanmadan rahat rahat sevisebilmek için şartlar henüz olgunlaşmamıştır.
  • ileri görüşlü, içgüdüleri kuvvetli kadın eylemidir.

çünkü iş basit bir hoşlantıdan, tutkulu bir aşka dönüşürse burnunun boktan çıkmayacağını bilir.

üniversite son sınıftayken, o zamanlar yerel bir takımda geçen senelerde 4 büyüklerden birinde oynayan futbolcu olan bir gençle tanışmıştım.

öyle ilk görüşte aşık olan bir kadın olmadım hiç,karşımdakinin zekası ve merhamet, şefkat gibi duyguları etkiledi beni hep.

ama bu yiğit hem ilk görüşte hem duygusal zekasıyla etkiledi beni. ben n'aptım?

götümü döndüm.

evet götümü döndüm yarım saat sohbet ettikten sonra. ulan deli gibi etkilenmişim halbuki. lakin bu çocuğun önü çok açık, futbol kariyeri çok iyi, etrafında şimdiden onlarca hayranı var. çocuk ufak bir takımda olmasına rağmen her gol attığında, dışarıdan gelen kızların çığlığından kulağım deşiliyor. o popülerlik arasından sıyrılamam diye düşündüm ve götümü döndüm. aramalarına nadiren cevap verdim. mesajlarını geçiştirdim. bir süre sonra da tamamen kestirip attım.

bu da sandı ki naz yapıyorum. yok lan tamamen strateji yapıyordum. :(

çünkü biliyorum ki bu adam benim tüm duygusal kişiliğimin affedersiniz ebesini s.ker. bunalımdan bunalıma koşarım sonra. dengesizce ayrılık acıları çeker, sokaktaki köpeklerden özür diler, yine anoreksiya olur, hayat kalitem sıfırın altına düşer.

çünkü ilişki başlarında şeker kız candy gibi bir tavır sergilememe rağmen, sonrasında borderline olmamın bana verdiği yetkiye dayanarak en ufak hatada şeytanlaşıyorum.

hayatımda aldığım en doğru karardı. keşke sonrasında da aynı istikrarla devam etseydim.
  • hoşlandığı diğer erkeğin buna izin vermemesi
  • aşık olunan adamla, kültürel farklılıktan sebep şiddetli geçimsizlik yaşayıp, severken ayrılmak zorunda kalan kadındır belki. daha önce deneyimlediği durumu tekrar yaşamayı istemiyordur, canı yanmasın diye.
2 entry daha