şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kabullenilmesi ve herhangi bir şahısdan bağımsız olarak hazırlıklı olunması gereken mutlak gerçek durumdur.
  • "bir kadının erkek arkadaşlarıyla vakit geçirmesi, birlikte yemek yemesi, sarılması, onlarda kalması; mini etek giymesi, kendine bakması, dekolte giyinmesi genel olarak kadınlar tarafından normal görülmektedir"den sonrasını okumadım. bu nasıl dingil bir hayat görüşüdür?
  • berbat bir türkçe ile yazıldığı için yazarın derdini anlayamadığım başlık.

ayrıca kadınlar ne kadınlar? tüm kadınlar fabrikadan çıkmış gibi... iphone 8'den bahsediyor sanki anasını satayım...
  • "kadınlar doğası gereği zayıf cins olarak tahsis edilir. onlar, bu konumları gereği kuvvete değil fakat kurnazlığa bağımlıdırlar.bu yüzdendir ki, içgüdüsel olarak desise ve kurnazlığa yatkındırlar ve yalan söylemeye karşı iflah olmaz bir eğilime sahiptirler. bunu şöyle açıklayabiliriz: nasıl ki aslanlar pençeler ve dişleri, filler ve domuzlar azı dişleri,boğalar boynuzları, mürekkep balığı suyu bulandıran ve karartan bir mürekkebimsi sıvı ile donatmışsa doğa, kadınları da kendi kendini koruması ve savunması için ikiyüzlülük yahut riyakarlık yeteneği ile donatmıştır. doğa, erkeklere fiziki güç ve akli meleke biçiminde bahşettiği kabiliyetin tamamını kadınlara bu şekilde bağışlamıştır.

işte bu nedenle şunu söyleyebiliriz, ikiyüzlülük yahut riyakarlık kadınlarda tamamen doğuştandır. bu olay neredeyse kurnaz kadın olduğu kadar ahmakların da ayırt edeceği özelliğidir. bundan ötürü, saldırıya uğradıklarında savunma silahlarına başvuran hayvanlar için bu durum ne kadar doğal ise, kadınların da neredeyse her fırsatta ve vesileyle bu ikiyüzlülükten yararlanmaları o kadar doğaldır. bundan yararlanırlarken belli bir ölçüde tamamen doğal olan haklarını kullanmaktan başka bir şey yapmadıkları düşüncesi içerisindedirler. bu sebeple mükemmelen dürüst ve güvenilir,ikiyüzlülüğe yahut riyakarlığa yüz vermeyecek bir kadın belki de düşünülemez. yine aynı sebepten ötürü başkalarında ki ikiyüzlülük yahut riyakarlığı bu kadar çabuk görüp fark ediverirler. işte bu nedenle kadınlarla bu konuda uğraşmak ve tartışmaya girmek önerilmez. ifade edilen bu temel kusur ve onun beraberinde getirdiği şeyden,sahtelik,sadakatsizlik,hainlik,kadirbilmezlik ve benzeri gibi nitelikler ortaya çıkar. "

(bkz: arthur schopenhauer-aşkın metafiziği)
  • kadinlarin ikiyuzlulugu derken hocam?
    yahu ne kadar cok bayiliyorsunuz insanlari siniflandirmaya, etiketlemeye. varsa etrafinda kafana gore olmayan, seni rahatsiz eden, karakter veya davranis olarak taban tabana zit hissettigin, gorusmezsin olur biter. hoslanmadiginiz her insani yaftalamaktan vazgecin artik bu kadar mi cok bos vaktiniz var?!
  • evrenin en ikiyüzlü yaratıkları kadınlardır. bunu kafanıza sokun.

bir dedikleri bir dediklerini tutmaz. kendi söylediklerini kendi söyledikleriyle yalanlarlar. hem ayranım dökülmesin hem götüm sikilmesin takip ettikleri en büyük felsefedir. karaktersizlikte başı çekerler. net olmayıp karşıdakini çileden çıkarırlar.

siz nasıl yaratıklarsınız abi?
  • erwan her zaman kadın güzelliği ile parayı ilişkilendirmişti ve mesleki yaşamının her günü frediric bigbeder'nin sözünü doğruya çıkarıyordu: "kadınlar fahişe değildir, ama fakir biriyle birlikte olan hiçbir kadın tanımıyorum."

lontano, jean-christophe grangé
  • hahahay, grange’dan alıntı mı yapıyon çen. hanimiş minik kitap(!) kurdum.

neyse;

kadınlar kümesinin içerisine bir de alt küme olarak erkekler kümesini koyup , kadınlar kümesinin ismini insanlar olarak değiştirmek istiyorum.

tnm: bir hakarettir.
  • kişiye göre değişen durumdur. ancak istisnalar kaideyi bozmaz diyelim.
    konu kadınlarsa cesare pavese'den birkaç alıntı yapmadan olmaz.
    "hiçbir kadın bir adamla parası için evlenmez. kadınlar bir milyonerle evlenmeden önce ona aşık olacak kadar akıllıdır."
    "kadınlar kendilerini guçsüz olana bir idol, güçlü olana bir eşya gibi sunarlar."