• bi çoğu için dogru
  • şu sıralar sözlükte yeterince ortaya çıkmış olan durum.
    ayrıca şu şekilde de görmeniz çok mümkün;

1. yüzü
    2. yüzü

1. yüzü
    2. yüzü

1. yüzü
    2. yüzü

bunları biz yazsak yemediğimiz laf kalmaz.
    mide bulandırıcı olmaktan başka bir işe yaramıyorlar gözümde artık.
  • burada 2 yanlış yargı var. 1. kadınlar olarak sınıflandırmak 2.bunu ikiyüzlülük olarak adledmek. insanlar kendilerini mutlu edeceğini sandığı şey ile kendilerini mutlu edecek şeyleri birbirlerine karıştırırlar. sonuçlar çoğu zaman kişinin kendisine bile sürpriz olur. yanılsama bundandır ve erkekler içinde geçerlidir. hoşlanacağınızı sandığınız kriterler ile sizi etkileyen kişiler arasında alaka yoktur.
  • her yerde düzgün,efendi,kibar erkek arıyorum diyip önüne böyle biri gelince de itin götüne sokması.

başımdan buna benzer bir ilişki geçti.kız beni tam olarak böyle biri olduğum için istemedi ama her yerde düzgün,sadık aldatmayan erkek ahh nerdee bize denk gelmez ki diye geziyor.işte bu ikiyüzlülüktür.
  • kişiye göre değişen durumdur. ancak istisnalar kaideyi bozmaz diyelim.
    konu kadınlarsa cesare pavese'den birkaç alıntı yapmadan olmaz.
    "hiçbir kadın bir adamla parası için evlenmez. kadınlar bir milyonerle evlenmeden önce ona aşık olacak kadar akıllıdır."
    "kadınlar kendilerini guçsüz olana bir idol, güçlü olana bir eşya gibi sunarlar."
  • dünkü kaldığım yerden devam ediyorum. elime geçtikçe bu başlıkta paylaşacağım.

1. yüzü
    2. yüzü
    ve muhtemel sonuç

bu kadının başına bir şey gelse 1 miligram dahi üzülmem.
  • bu genellleme de diğer genellemeler gibi yanlıştır
  • genelleme yapmak gibi olmasın da, "bazı" kadınlarda şöyle bir durum gözlemliyorum:

bir erkekte aradığınız özellikler neler diyorsunuz, dedikleri şey beni dinlemesi saygılı olması merhametli olması, zor günümde iyi olması, eğlenceli olması gibi maddeleri sıralıyorlar.

karşılarına böyle bir erkek çıktığında ise hemen friendzone'a alıyorlar. (açılın meriç abiniz geldi evet)

kendilerine itiraf edemedikleri husus, bu özelliklerin erkekleri " ağırbaşlı" olmaktan çıkartıp arkadaş moduna sokmasından dolayı sakıncalı olmasıdır. çok ilgili, hassas, ince düşünen, sizi dinleyen, dürüst adamlar işinize gelmiyor kabul edin.

birkaç sefer evine gittiğinizde sabah diş fırçanızı yerleştirirken :ismini yaz da karışmasın diyen piçlerle takılıp yukarıdaki gibi adamlar aramaya devam edin siz. umulur ki bulursunuz...
  • erkeklerin bin yüzlü olduğu bu dünyada kadınlar ikiyüzlü olmuş çok mu?
  • kadınların kararsızlığını yansıtan bir davranış şekli de olabilir.
hesabın var mı? giriş yap