şükela:  tümü | bugün
 • anlamaya çalışmanın çok manasız olduğu eylemdir. kadınlar mütemadiyen ilgi isterler. bunun içinde herhangi bir sebebe ihtiyaçları yoktur. erkek mantıksızlığı anlamaya ve çözmeye çalışacağına ilgi göstermelidir. durumu fazla zorlamaya gerek yoktur.
 • (bkz: superstar ilg)
 • hatun kişinin "ver"mesini sağlayana kadar ilgi manyağına çeviren günümüz türk erkekleri, işlemin sonucunda artık söz konusu dişiyle ilgilenme gereği duymazlar- aradaki bağ bi ilişkiye dönüşmüş olsa da.. dolayısıyla da bi kez ilgi manyağına çevirdikleri hatun kişi de eski ilgiyi üzerine çekmek için gereksiz yöntemlere başvurmaktan kaçınmayacaktır..
 • sadece ilgi görme isteğiyle sınırlı kalmayan bir çeşittir. ilgi için kavga çıkarılabileceği gibi sadece can sıkıntısından da kavga çıkarılabilir. ama burdaki kilit çıkacak kavganın konusudur. gerçekten ortada bir sorun olmadığı ve yapay sorunlar yaratılacağı için konu çok eften püften saçma sapan birşeydir. kadın da bunu bilir. üstelik karşısındaki erkeğin bu saçma konu karşısında çok ciddi bir kavgaya girişmeyeceğini, ilişkilerini bozmayacak bir tartışma olacağını bilir, herşeyi ona göre ayarlar. erkek azıcık saçmalama ne diyosun sen tabiki hayır vs. gibi kelimelerle ilgisini belli etsin geçer. mesela kavga büyüdü, kadının kontrolünden çıkıyor. işte o an kadını bir pişmanlık kaplar. aman allahım ben ne yaptım durduk yerde kavga çıkarttım nasıl toplayacağız şimdi gerginliğiyle geri adım atmaya başlar. aksi takdirde adam ilgi gösterene kadar adamın üstüne gider. eğer kavga büyüyüp tehlikeli boyutlara ulaşırsa kadın geri adım atar. baktınız pişman bir şekilde konuşmaya başlıyoruz anlayın ki sebepsiz kavgamız istemediğimiz yerlere gidiyor hemen toparlar, kuzu gibi oluruz. her kadın yapar mı bilmem ama lütfen (bkz: ikizler burcu kadını)
 • bu aksiyon için insan ötesi yaratıcılık kullanır kadınlar. yeri geldiğinde karşıdan gelen kadının neden erkeğin bulunduğu taraftan geldiği de kavga konusu olabilir.
 • erkekler tarafından, kadının çirkeflik eylemi gibi görülür. oysa, kadın sadece ilişkileri üzerine bir tespit yapmış ve bunu aktarmıştır. bunun öncesinde de ilgisizlikten rahatsız olduğunu, kavgasız bir şekilde dile getirmiştir. bir insan bir şeyi 50 kere söylerse, 51. söyleyişinde patlar. sayıyı salladım.

  duyan da kadınların çok şey istediğini, doğum gününde havai fişek patlatılmadı diye kavga çıkardığını sanacak. kadın, en fazla "madem gece yarısına kadar gezecek zamanın vardı, benimle 2 dakikalık telefon konuşmasına nasıl zaman bulamadın?" gibi bir soru sormuştur ve kimbilir bunu kaçıncı kez sormuştur.

  erkekler, kadının aranmak sorulmak istemesini bir talep gibi algılar. bu bir talep değildir. bir şeyi dilemek başka şey, talep etmek bambaşka şey. kadın "bu ne biçim sevgi?" demek istiyordur ve mantıklı bir cevap bekliyordur. cevap mantıksızsa, kendine başka yol çizecek belki.

  ilgisiz kadının erkeğe üç beş adam yollayıp, eline telefonu zorla tutuşturup "arayacaksın ulan bu kadını!" dedirtmiş gibi büyütmeye gerek yok. bir şeyi 50 kere söylediktan sonra zorla yapılmasının da faydası yok. "niye aniden ilgisizleştin?" sorusuna erkek, mantıklı bir cevap versin, sevgim bitti desin ve gitsin. kadını aramayıp aramayıp, sonra bunun nedeni sorulduğunda, mecnun gibi aşık pozlarına girmesin. bahane bulmasın, yalan söylemesin.

  kadınlar ilgisizlikten çok, erkeğin kıvırmasına sinirleniyor. açık ol, kadın da bilsin neler döndüğünü. sen her sorulduğunda "valla billa seni seviyorum. seni kaybetmek istemiyorum." cevabını verirsen, kadını ayrılmaktan vazgeçirmeye çalışırsan, kadın da sana "bu nasıl sevgi?" diye sorar. bunun adı da kavga olur.

  kadın ne istemiş yaa? merak ettim. "benim için dağları del." dedi galiba da erkekler bu kadar şikayet ediyor. erkekler, kadını aramak için 5 dakika ayıracaklarına, sonra 3 saatlerini kavgaya ayırmak zorunda kalıyorlar.

  ilgisiz kalmak kötüdür. geçen yıl annem öldükten sonra hayatımın en büyük yalnızlığını yaşadım. sevgili kişisinden de umduğum desteği görmediğim bir dönemdi. hayatımda kocaman bir delik açılmıştı. zordan da öte bir şey. yaşayanlar bilir.

  neyse, çok sık gitmediğim bir markete girdim bir gün. market sahibi, cenazeye de gelmişti. tanıyoruz yani. hayırlı işler diye girdim içeri. hoş geldin dedi ve sonra o can alıcı soruyu patlattı; "nasıl oldun ablacım? alışabildin mi?"

  aman aman aman. tutmayın beni. bende gözler doldu, dudak titredi, "düşünmemek için her saniye kendimle mücadele ediyorum." falan dedim. beni ağlatan şey annemden söz edilmesi olmakla birlikte, ilgi karşısında sevinmemin de payı vardı. ilk kez birisi bu kadar dokunaklı sormuştu. sevgili kişisinden hiç duymadığım soru ibrahim'den gelmişti.

  sonra bir baktım, evin kapısını açıyorum. eve nasıl gittiğimi fark etmemişim. bir de iki ablamı arayarak, bu gelişmeyi haber verdim. "ne iyi insan şu ibrahim yaa." diye anlattım da anlattım. o minik sorudan, yarım saatlik yorum çıkardım.

  ilgi dediğin nedir ki? ufacık şeyleri esirgemeyin. karşınızdaki kıymet bilen biriyse, onu dağ gibi büyütür.
 • bu tespiti yapandan allah razı olsun. şu an tamamen allah'a da inanmış bulunmaktayım. teşekkürler. şu başlığı gördüm ya artık ölsem de gam yemem. bu konuda sadece bana böyle bir tutum sergileniyor sanıyorum. bunu yapan kızlar acizdir abi. başka bir şey değil!
 • yine 8 mart sonrası kadın kavramının altının oyulduğu, değersizleştirilme pr'ının başladığı görülüyor. sanki sen ülkende kadınını eğittin, tacize tecavüze dur diyebildin, kadınının psikolojisini düzgün tutabildin de şimdi neyden bahsediyorsun.
 • bir ilişki iki kişilik yaşanır, bu iki kişi birbirini aynı oranda sevmek zorunda değil, fakat bu iki kişi ilişki zemininde birleşiyorlarsa kardeşim, ikisi de emek vermek zorunda. sorun tam da burada çıkıyor, ilk etapta dişisini etkilemeye çalışan arizona kertenkelemiz, hatun kişisini alıyor arşa çıkarıyor, sonra birtakım heveslerini, heyecanlarını (bu sadece cinsellik değildir) giderdikten sonra pat, hatun kişisi yerde. yere çakılan hatun kişimiz, hep o ilk günlerdeki ilginin sevginin devam etmesi için ilkin sorular soruyor, cevaplar yuvarlama. sonra emirler, diyor ki kertenkelesine, “beni merak et”, kertenkelesi merak etmiyor. sonra diyor ki “neden beni merak etmiyorsun” cevap “ödkdjııekdnd”. hatun kişisi cinnet halinde ilişkiyi biraz daha sürdürmeye çalışıyor, sonra bakıyor ki yok, e çok afedersin ama siktirip gider misin diyor kertenkelesine. 3-5 ay depresyon, saç kesme, kilo alıp kilo verme, her gece rüyada görme, söyleyecek bir dünya söz biriktirip söylememek için her gün kendiyle kavga etme, ağlama zırlama, sonra yeni birisi geliyor, geçti bitti diyor. sonra diğeriyle de aynı döngü.
  gün içerisinde zorunlu durumlar haricinde keyfi bir şekilde seviyorum dediği kız arkadaşını aramayan adam çok net gavattır. ilgi istemenin neresi kötü? hadi tamam güzel kardeşim sen ilgi vermek istemiyorsun, o zaman ne diye ilişki adı altında insanı çileden çıkarıyorsun? diyin ki ilgi göstermek istemiyorum ama seninle birtakım şeyleri devam ettirmek istiyorum çünkü ben bir gavatım diyin. net olun, adam olun, canımızı yiyin.