şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
16 entry daha
  • onsuz yaşayamayacağını hissettirmek, düşündürmek.
    çok fazla düşünmek, ilgilenmek.
    aşırı değer vermek.

yapmayın demiyorum ama fark ettirmeden yapın. yoksa tünelin ucu bombok bir yere çıkıyor.
  • erkekleri çok sevmeyin, sevin ama belli etmeyin, çünkü biz bunun değerini bilmeyip kötüye kullanıyoruz. suistimal ediyoruz.

edit : bu entryi meriçlik olarak görenler olmuş. gerçekler meriçlik değildir. bu olayı yaşayanlar var. sen hiç sevilmedin heralde canın yandı.
    @safagi sokmeyen cocuk
  • dışarıdan kimseleri ilişkinin içine sokmak. ve tabii ki kıyas yapmak.
  • *(bkz: ödün vermek)
    *kendi özel alanını korumamak ve diğerininkini işgal etmek
    *kendi isteklerinden o istemiyor diye vazgeçmek ya da kendininkileri olsun diye diretmek
    *açık olmamak
    *iletişimsizlik

iki kümenin kesiştiği alan, ilişki. kesişmenin alanı iki tarafa bağlı ve kesişme alanının nelerle, nasıl doldurulacağı..
  • taşşaklarımı kibarca emiklemeyi ihmal etmesi.
  • sevgilisi istiyor diye kendi hayatından insanları çıkarmak. sırf sevgilisi istiyor diye.

yapmayın sevgili kadınlar, yalnızlaştırılmayın. bir yerden sonra bir bakıyorsunuz hayatınızda sadece sevgilim dediğiniz insan kalıyor. bir bakıyorsunuz ki canınız acıdığında yanına gidip ağlayabileceğiniz, mutlu olduğunuzda mutluluğunuzu paylaşabileceğiniz bir kişi bile kalmamış. sevgiliniz sizi üzse de kırsa da sadece ona muhtaç kalıyorsunuz. onsuz hareket edemez oluyorsunuz. mutsuzluğa sürükleniyorsunuz. yapmayın.
  • kendi adıma konuşursam, bencil olmak, köprüleri hemen atmak, bazı şeyleri içinde tutmayı başaramamak, ani kararlarla hareket etmek.
  • yürümeyecek ilişkilere başlamak.
  • cepte oldugun hissini vermek.
  • öyle bir hata yaptım ki telafisi yok.

edit:
    bu entry neden bu kadar merak edildi anlamadım. nedenini çok merak ettim diye mesaj atan atana. istesem entry içinde anlatırdım zaten.
33 entry daha