şükela:  tümü | bugün
  • bugüne kadar birlikte olduğum 2 kadından yola çıkarak bir saptama yapmam ne derece doğru bilemiyorum ancak hissediyorum. bu ifade doğrudur, kadınlar sadece ilk birlikte oldukları, seviştikleri değil aynı zamanda ilk aşkı tattıkları erkekleri kolay kolay unutamazlar. bu erkek onlar için sıralamada ilk erkek figürü olan babadan sonra gelir.

yani, 1. baba; 2. ilk erkek; 3. halihazırda sevgili olunan erkektir. peki unutamaz da ne yapar bu kadınlar? hiçbir şey yapmazlar sadece ara ara akıllarına gelir, bir film sahnesinde gözleri onu görür, için için bir heyecan, hüzün yaşarlar ve yollarına devam ederler.
  • güldüren başlık, unuturlar. kadınlar her yeniden aşık olduklarında da sanki ilk defa aşık oluyormuş gibi hissederler, ve yeniden aşık oldukları erkekle birlikte olurken de ilk defa oluyormuş gibi gelir, emin olun eskiler akıllarının ucundan dahi geçmez. zaten bir kız seni asla unutamam diyorsa da ne derse desin lütfen inanmayınız, yalan söylediğinden değildir efendim, gerçekten öyle hissediyordur da söylüyordur ama sonuç öyle olmaz, unutur.
    eğer eski sevgilisini unutamayan ve unutamayacağını düşünen hemcinslerim varsa onlara hemen bir önceki sevgililerini hatırlatmak isterim çünkü onlar için de aynı duyguları hissetmiştiniz. ama zor hatırlanır çünkü gerçekten unuttuğumuz zaman sanki hiç yaşanmamışcasına silinir her şey.

%100
  • ilişkiden sıkıldıklarında psikolojik problemlerini, ilklerini, eskilerini, kıllarını-tüylerini bahane eden kadınların sebebiyet verdiği erkek sanrısı.
  • hayatı görmüş geçirmiş, tecrübeli insanların çoğundan edindiğim bilgi
  • en büyük sorunlarıdır. her şeyi ilk onda gördükleri, ilk onda tattıkları için kafalarındaki ideal erkek profilini, ilk aşkları oluşturur. karşılarına ondan daha iyi bir erkek çıksa bile.. mutlu olmamayı, eskiyi aramayı adet edinmişlerdir kendilerine. bu denli sadık, bu denli vefalıdırlar ama prangalarından kurtulamadıkları sürece de asla mutlu olamayacaklardır. oysa juliet' in en güzel aşkı, henüz yaşanmamış olanı değil miydi?