şükela:  tümü | bugün
  • kadın istekleri :
    sempatiklik, yakışıklılık, cömertlik, zenginlik, iyi aile babası, yardımseverlik, anlayışlılık, sabır, karizma vs vs..

erkek istekleri:
    güzel seks, iyi yemek.

büyük bi haksız rekabet var arkadaşlar oyuna geliyoruz.
  • kadınların istekleri bitmez en azından benim tanıdıklarım öyleydi. doyumsuz oluyorlar hep daha fazla daha fazla gibi.
    erkeklerin istediği ise fazla değil seks, yemek, huzur bu kadar basit ve anlaşılır.
  • evrimsel psikologlara göre amacımız soyun devamlılığını sağlamak. bu bakış açısıyla baktığımızda ilkel atalarımızdan erkek olanlar, dışarıda rekabetçi ve çetin doğa şartlarına karşı mücadele vermiştir. kadınlarsa oldukça uzun süren çocuğun bakımını üstlenmiştir.

çocuğun uzun yıllar boyunca sağlıklı bir şekilde büyümesi için ilk başta aranan fiziksel özellik sağlık göstergeleri güzel, canlı ve genç bir kadın. hayvanlara karşı güçlü ve alt edici uzun boylu, güçlü bir erkek.

bunun yanı sıra gelelim ekonomik ihtiyaçlara dışarda mücadeleyi erkek verdiği için eve yemek getirecek, onlara sürekli korunacak bir barınak sağlayacak, sorunlara çözecek bir zekaya sahip toplum önderi bir erkek.

kadın ise onlarca yıl çocuk bakacak. geceleri gündüzleri onla olacak. onu koruyacak ki bu rekabetçilikten çok güvenlik duygusunun artmasını sağlar. çocuğuna süt verebilecek, akşam kocasının yaralarını saracak ve aileyi bir arada tutacak. şefkatli ve ilgili olacak çünkü çocuk için bu gerekli aslanla mücadeleye girmiyor.

şimdi binlerce yıl bu doğrultuda yaşamış bir toplumda:

kadının: güç, para, iri yarı fiziksel özellikler araması oldukça normal.

erkeğin: büyük memeler, güzellik ve gençlik araması oldukça normal.

romantiklere selamlar.
  • erkek, kurduğu hayale uygun kadın ister.
    kadın, hayaller kurduracak bir erkek ister.
  • kadınların istekleri entrylere sığmaz, taşar.
    erkeklerin istekleri ise bir elin parmağını geçmez.
  • kadınlar ev araba para ister.
    erkekler dırdırsız huzur ister.
  • kadınlar her isteğini yerine getirecek tek bir erkek ister; erkeklerse tek bir isteğini yerine getirecek her kadını ister.
  • erkekler kadınların daima ilk aşkları; kadınlarsa erkeklerin son aşkı olmayı isterler.
  • kadınların istekleri daha bir garip.

bugün kuafördeydim, beklerken kadının biri kuaföre bir saç anlattı. ardından ekledi "benim kuaförden geldiğimi anlamasınlar, allah vergisi zannetsinler." anlattığı saçı düşündüm onun allah vergisi zannedilmesi olanağı yok, nitekim saçı bittiğinde de saç bağırıyordu kuaförden yeni çıktım canım diye. böyle şeyler isteyeceksen niye kuafördesin o zaman. hangi erkek berberine gider de böyle bir şey söyler?