şükela:  tümü | bugün
 • kadın unutmaz; çayı şekersiz içtiğiniz bir kez laf arasında geçse bile birlikte içilen çaylarda sizin şekerlerinizi alır tabaktan.
  kadın trip atar gibi görünür, sonrasında siz "o gün biraz kırıldın gibi geldi" dediğinizde "sana öyle gelmiştir" tavrıyla gözlerinizi parlatır.
  kadın annenin önemini bilir, siz annenizden şikayetçi olduğunuzda onun tarafını tutarak bir artı daha kazanır.
  kadın mesafeyi bilir, yeri geldiğinde mesafeyi uzatıp kısaltmayı da.
  kadın özeldir, ikili ilişkilerinize dair hiç bişi sormaz, hiç bişi anlatmaz, ama size "özel" davranır.
  kadın kurnazdır, arkadaş olarak yaklaşır, sırdaş olur, dost olur, can olur, aşk olur...

  tüm bunların sonunda "siz" aşık olursunuz, o "ben seni arkadaş olarak görüyorum" der.
 • erkeklerin çoğu zaman fark etmediği, kimi zaman ise bir türlü kabul etmediği hadi etti diyelim bu sefer de gerekli önlemleri almadığı ve kadının en ufak bir gerdan kırmasında ya da gözlerini konuşturmasında veya kokusuyla baş döndürmesinde yelkenleri suya indirmesinin bir olması gerçeğinden yola çıkıldığında varılacak sonucun ta kendisidir.

  söz konusu fethi olur kılan milyon tane, erkeklerin kadın zafiyetinin doğurduğu biçare hallerinden sebeple kendilerini savunamayıp hemen teslim olacaklarına yönelik, kadının merkezinde bulunduğu unsur sayılabilir. her erkek için olmasa da bütününe yakını savunmasızdır bu unsurlar karşısında. hemen teslim bayrağını göndere çekmeye dünden razıdırlar. nede olsa işin sonunda bizzat kendilerinin kazanacağı bir oyun vardır. bu oyunda her halükarda verici kadındır. erkekte verici gibi görünür ama alacakları karşısında vereceklerinin lafı bile olmaz efenim.

  kadın cilvesi ile edası ile güzelliği ile seksi oluşu ile cazibesi ile endamı ile ve daha birçok şeyi ile erkeğin aklını başından alır onu resmen göt eder. göt olan er kişisi düşünce nedir, akıl ve mantık nedir bilemez. sikinin doğrultusunda gider ve bir bakar ki, kadının avuçlarında. onun oyuncağı olmuştur artık ve kadın tarafından yönetilmektedir. çırpınır kurtulmak için nafiledir bu. daha da derine batar kadının koynunda.

  kadın çok ama çok akıllı bir varlıktır. amacını belirlemeye görsün, gerçekleştirmeden yolundan dönmez. hedefinde bir erkek varsa onu nasıl ele geçireceğini çok iyi bilir. yöntemleri her daim erkekler üzerinde etkilidir. nede olsa erkek zayıf karakterlidir ya ve de kararlılık sahibi değildir. kadın karakterli ve kararlı bir duruşa sahip oluşundan nedenle hedefinin üzerine atılmaktan öte içten ve hissettirmeden ilerleyip önce kendisine aşık eder sonra sevdirir ve en sonunda ise, elde eder onu.

  görüldüğü gibi kazanan kadındır her daim. hem kim demiş kadınlar güçsüz diye. onların varlığı bir güçlü olma halidir efenim.