şükela:  tümü | bugün
 • komik bir durum.

  sevgili kadınlar! günümüzde iş hayatının her alanında yer aldığınız için, doğanın belirlediği dengeyi hiçe saymaktasınız. kariyer sevdasına kapılarak mutsuz bir hayata yelken açıyorsunuz. bir nevi kendi bacağınıza sıkmaktasınız.

  kadınlar sanayi devrimi ile iş yapmada kas gücü gereksiniminin düşüp, iş yapacak eleman gereksiniminin artmasıyla kadınlar da başta fabrikalar ardından tarih boyunca örneklerine az rastlanan erkek işleri diye tabir edebileceğimiz mesleklerde boy göstermeye başladılar.

  2. dünya savaşı sonrasında azalan nüfusla birlikte, amerika'nın başını çektiği keynezyen ekonomik tabanlı kamuya istihdam pompalama süreciyle kadınların iş hayatında aktif rol alması kaçınılmaz oldu.

  işler burada çığrından çıkıyor işte; iş hayatında aktif rol alan kadınlar, doğalarını hiçe sayan bir yaşam tarzının sonucunda feminizm denilen belayı iyice benimseyip topluma o iğrenç fikirlerini empoze etmeye başladılar.

  sonuç; sağlıksız toplum, mutsuz kadınlar.

  kadın yapısı gereği anaç bir varlıktır. maddi değer üretme, ev konutuna kaynak getirme, kendi bünyesinde kaynak toplama gibi görevler tarih boyunca hiçbir zaman kadının görevi olmamıştır.

  soruyorum size kariyerine odaklanıp yaşlanmaya başladığında eşi ve çocuğu olmadığı için depresyona girmeyen kadın var mıdır?

  hangisi daha mutlu? kariyer saçmalıklarıyla uğraşmamış eve kaynak getiren kocası ve çocukları olan bir kadın mı? yoksa her allah'ın günü erkenden kalkıp işe giden, çalışanlarına çemkiren, kaprisli yalnız bir teyze mi? cevabını herkes biliyor.

  sevgili kadınlar; yazdıklarımdan ötürü beni kadın düşmanı olarak nitelendirebilirsiniz. pek de önemli değil aslında ne de olsa gerçekler acıdır.

  özet; uğraşmayın kariyerle falan kendin bacağınıza sıkıyorsunuz. feminist olmayın.
 • ataerkil toplumda büyüdüğünün en net göstergesi olarak biz kadınları hiçe sayan yazar beyanatı.
 • bazıları ezikliklerini kapatmak için yıllarca kasıp yönetici pozisyonlarına çıkıyorlar, vay onların altında çalışanların haline. kadınlar bile böyle kadın yöneticilerin altında çalışmak istemiyorlar.
 • kadının en büyük kariyeri çocuktur, çocuk olmalıdır. düzgün çocuklar yetiştirin düzeni değiştirin ondan sonra her yaptığınız için sizi saçma salak eleştiren malların sayısı azalır.
 • yüksek ihtimalle kadın bir yönetici altında çalışan, kendinden daha başarılı olmuş kadınları çekemediği ve ataerkil fikirlerine sahip çıkamadığı için gelip sözlük köşesinde zırvalayan yazar beyanatı.

  neymiş kariyer yapmış evlenmemiş kadınlar mutsuzmuş!!
 • çatır çatır kariyer yapıyoruz evet, kimseye muhtaç olmuyoruz, kudurun.
 • honorius'u ifsa ederek tepkimi koydugum soylem
 • evinde oturmak isteyen evinde oturur, anne olmak isteyen anne olur, kariyer yapmak isteyen kariyer yapar, kime ne?

  dünya nüfusunun yarısını kadınlar oluşturduğuna göre kadınların iş dünyasına, bilime, eğitime, sanayiye, siyasete, spora katkısı doğal olarak kaçınılmaz olacaktır.

  bilimsel, kültürel gelişmeyi, sürdürülebilir kalkınmayı sağlamak için insana yatırım yapmak gerekir. ekonomik, siyasi, sosyal, bilimsel gelişmede insan doğal olarak vazgeçilmez bir unsur olduğuna göre kadın olmadan da bu gelişmenin olması beklenemez. kadının toplumdaki konumunu güçlendirmeyen, eğitmeyen, işgücüne katmayan ülkenin de gelişmesi beklenemez.

  bu durumu en iyi bilen liderlerden atatürk hem kadına hem eğitime ayrı ayrı önem vermiş, çeşitli reformlar yapmıştır. kadınların küçümsendiği, yok sayıldığı bir ülkenin hiçbir alanda gelişemeyeceğini en iyi o biliyordu.

  "daha emin ve daha doğru olarak yürüyeceğimiz bir yol vardır; büyük türk kadınını çalışmamıza ortak kılmaktır."

  "insan topluluğu kadın ve erkek denilen iki cins insandan mürekkeptir. kabil midir ki, bu kütlenin bir parçasını ilerletelim, ötekini ihmal edelim de kütlenin bütünlüğü ilerleyebilsin? mümkün müdür ki, bir cismin yarısı toprağa zincirlerle bağlı kaldıkça öteki kısmı göklere yükselebilsin?"
 • insanin 70 sene yasamasi da * doganin dengesini bozmak ama kadinlar cok rerero. sen ne zaman o lukslerden vazgecersin ancak o zaman konusmaya hakkin olur*.
 • elindeki kadını şartsız ve koşulsuz köleleştirme imkaanı elinden alınan trollün yakarışı.