şükela:  tümü | bugün
  • aat
    kadın olmadığım için, nedenlerini bilemediğim ve cevaplayamayacağım soru. duyuruya'da yazmıştım. dilerseniz geçen gün başıma gelen olayı anlatıyım.

bir arkadaş ortamında şakasına eski lise zamanlarını yad etmek için, cesaret mi doğruluk mu oynuyorduk.

bana soruldu. ben cesaret dedim. arkadaş karnını aç dedi. ayağa kalkıp gömleğin düğmelerini çıkarıp, gömleği iki yana atıp gösterdim yılların verdiği sporculukla bi miktar karın kasıyla birlikte.

tam gömleği iliklerken tanımadığım, arkadaşın arkadaşı olan kız, "erkekte karın kası çok itici ve iğrenç ya. erkek dediğinde biraz göbek olmalı." dedi. biraz moralim bozuldu yalan değil. sevecek diye bir durum yok ama herkesin içinde fiziksel kusurluyum gibi hissettim. zaten 5 dakika sonra benim işim var diyip kalktım. dur ya nereye gidiyorsun falan oldu. neyse.

bu olay ardından merak edip bir düzine kadına gerek netten ve gerekse yüz yüze sordum. 10-15 kadından sadece 3-4 tanesi kaslı erkeği tercih edeceğini, onların da kaslı vücut olarak justin bieber, paul walker vari bir vücuttan bahsettiklerini anladım.

özetle kadınlar kaslı vücutları çekici bulmadıkları kanısına varmış oldum.
  • kim demiş?
    hangi kas?
  • şayet ortaçağda yaşıyor olsaydık kadınlar her zaman fiziksel olarak güçlü ve kaslı erkekleri tercih edeceklerdi.

devir değişti gençler. istediğiniz kadar kaslı ve güçlü olun. zekanız, karakteriniz, bilginiz güçlü olmadıkça tercih edilmeyeceksiniz.
  • elinde tutamayacağını bilmesi...
  • o kasi icine almasini biliyor ama ...
  • kadının karşısına ronnie coleman gibi çıkmayın abi siz de. her şeyin bokunu çıkarıyorlar. kadının karşısına 47 cm kolla çıkıp haşlanmış yumurta kokan adamlar var.

bir de muhafazakar ama tiki takılan tayfa var ki (bildiğimiz beyaz gömlek huqqa nargileci tayfa) vücut geliştiren insanların profilini yerlere düşürmekte. aklı başında bir kadın da zaten bu bahsettiğim tipteki sonradan görmelere bakmaz.

ayrıca kaslı erkek alfa falan değildir. eğer fiziksel kuvvet olarak düşünülüyorsa şahsen 2 yıl fitness yaptım ortalamanın biraz üzerinde bir vücuda sahibim. 3 aydır gittiğim kick boks salonunda her antrenman 30 yaş üstü dişsiz adamlardan bir araba dayak yiyorum böyle alfalık mı olur abi?
  • çünkü daha iyisi var.

(bkz: cüzdan building)
    (bkz: cüzdan kası)
  • sevmemesi değil eldekiyle yetinmek zorunda kalmasıdır.

arkadaşlar kimse kimseyi kandırmasın, düzenli spor yapan, fit, sağlıklı ve kaslı erkek dururken kimse göbeği çıkmış, ince kollu, dar omuzlu, sigara içmekten ayı gibi öksüren tipleri sevmez.

ama kadınlar ne yapsın? kaç tane düzenli spor yapan, fit, sağlıklı ve kaslı erkek var lan etraflarında? (kas yapıcam diye bokunu çıkarıp yaratığa dönenleri saymıyorum)

nasıl ki erkekler "kısa boylu kadınlar iyidir yeaa, bodur tavuk her daim piliç gösterir", tarzı beyanlar vererek kendini avutmaya-eldekiyle mutlu olmaya çalışıyorsa, kadınlarda da aynı durum söz konusu. yoksa kim istemez lan uzun boylu, porselen yüzlü, ince belli kuğu gibi hatunu?

ha tabi "kas" başlı başına kriter değildir. ülkemizde kaslı erkeklerin çoğu vücuduyla birlikte beynini de geliştiren tipler değil ve çoğu boş-beleş işlerle meşgul, kitap okumayan, araştırmayan, koluna "k.atatürk" dövmesi yaptırmaktan öte siyasi bilgisi ve ideolojisi olmayan tipler. (böyle olmayanları tenzih ederim, ama çoğunluğunun durumu bu) vücut ve mental gelişim arasında dengeyi kuramıyorlar.

dolayısıyla "ben kaslı erkek sevmiyorum yeaa" diyor kadınlar.
  • türkiye'de genellikle karşı karşıya kalınan "kaslı erkek" tiplemesinin hayata dair pek bir fikri zikri olmayan, kafayı sporla bozmuş tipler olmasından kaynaklanıyor olması muhtemel bir önyargı. bu önyargıyı haketmeyen insanlar da illa ki vardır. ama etrafta bolca gördüğümüz son dönem tiplemesi maalesef büyük oranda bu ekibe dahil gibi. sağlıklı ve estetik bir vücut kadında da erkekte de güzel bir şey. ama o kas ile paket halinde gelen "onu yeme bunu ye" diyen, günde 15 kere "spor hayatta çok önemli" nutuğu çeken, tüm muhabbetleri "kol kaslarım nasıl, ellesene" ile sonuçlanan, her türlü sosyal mecra üzerinde spor salonunda ağırlık kaldırırken vs fotoğrafını videosunu paylaşmaktan sıkılmayan, hayatı spordan ibaret hale gelmiş büyük ihtimalle de bir noktadan sonra ayarını kaçırıp balon gibi olma noktasına ulaşmış erkekleri sevmemesi de normal sanki. bir de kaslı bir adamla sürekli salata, yumurta türevi şeyler yiyeceğine, insan hafif göbekli bir adamla " akşam rakı-kebap yapalım mı" tarzını daha çok tercih etmez mi? genel olarak ekşisözlükte hakim olan kanının aksine ne paranız, ne kasınız umrunda türk kadınının. umurlarında olan şey karakteriniz, zekanız, ve iyi biri olup olmamanız. belki de eksikliğiniz bu yöndedir, kadınlara sataşmayı bırakıp artık bunu bi anlasanız keşke. (sözüm tabii ki herkese değil, sözlükte kafayı türk kadınıyla bozmuş tayfaya, zira bitmediler) bir de nasıl ki şişman kadın seven adamlar var ise biraz da estetik anlayışı meselesi. hatta özetle "o kadın o şekil beğenir bu kadın bu şekil beğenir herkesin zevkine kimse karışamaz" :)
    şahsen kadında da erkekte de göbeği çirkin bulan bir insanım. ama hayatımda kafası boş vücudu taş gibi bir adam olacağına, varsın brad pitt vücudu olmasın bıkmadan konuşup tartışabileceğim bir adamı tercih ederim.
    edit: imla