şükela:  tümü | bugün soru sor
 • aat
  kadın olmadığım için, nedenlerini bilemediğim ve cevaplayamayacağım soru. duyuruya'da yazmıştım. dilerseniz geçen gün başıma gelen olayı anlatıyım.

  bir arkadaş ortamında şakasına eski lise zamanlarını yad etmek için, cesaret mi doğruluk mu oynuyorduk.

  bana soruldu. ben cesaret dedim. arkadaş karnını aç dedi. ayağa kalkıp gömleğin düğmelerini çıkarıp, gömleği iki yana atıp gösterdim yılların verdiği sporculukla bi miktar karın kasıyla birlikte.

  tam gömleği iliklerken tanımadığım, arkadaşın arkadaşı olan kız, "erkekte karın kası çok itici ve iğrenç ya. erkek dediğinde biraz göbek olmalı." dedi. biraz moralim bozuldu yalan değil. sevecek diye bir durum yok ama herkesin içinde fiziksel kusurluyum gibi hissettim. zaten 5 dakika sonra benim işim var diyip kalktım. dur ya nereye gidiyorsun falan oldu. neyse.

  bu olay ardından merak edip bir düzine kadına gerek netten ve gerekse yüz yüze sordum. 10-15 kadından sadece 3-4 tanesi kaslı erkeği tercih edeceğini, onların da kaslı vücut olarak justin bieber, paul walker vari bir vücuttan bahsettiklerini anladım.

  özetle kadınlar kaslı vücutları çekici bulmadıkları kanısına varmış oldum.
 • kim demiş?
  hangi kas?
 • şayet ortaçağda yaşıyor olsaydık kadınlar her zaman fiziksel olarak güçlü ve kaslı erkekleri tercih edeceklerdi.

  devir değişti gençler. istediğiniz kadar kaslı ve güçlü olun. zekanız, karakteriniz, bilginiz güçlü olmadıkça tercih edilmeyeceksiniz.
 • elinde tutamayacağını bilmesi...
 • o kasi icine almasini biliyor ama ...
 • kadının karşısına ronnie coleman gibi çıkmayın abi siz de. her şeyin bokunu çıkarıyorlar. kadının karşısına 47 cm kolla çıkıp haşlanmış yumurta kokan adamlar var.

  bir de muhafazakar ama tiki takılan tayfa var ki (bildiğimiz beyaz gömlek huqqa nargileci tayfa) vücut geliştiren insanların profilini yerlere düşürmekte. aklı başında bir kadın da zaten bu bahsettiğim tipteki sonradan görmelere bakmaz.

  ayrıca kaslı erkek alfa falan değildir. eğer fiziksel kuvvet olarak düşünülüyorsa şahsen 2 yıl fitness yaptım ortalamanın biraz üzerinde bir vücuda sahibim. 3 aydır gittiğim kick boks salonunda her antrenman 30 yaş üstü dişsiz adamlardan bir araba dayak yiyorum böyle alfalık mı olur abi?
 • çünkü daha iyisi var.

  (bkz: cüzdan building)
  (bkz: cüzdan kası)
 • türkiye'de genellikle karşı karşıya kalınan "kaslı erkek" tiplemesinin hayata dair pek bir fikri zikri olmayan, kafayı sporla bozmuş tipler olmasından kaynaklanıyor olması muhtemel bir önyargı. bu önyargıyı haketmeyen insanlar da illa ki vardır. ama etrafta bolca gördüğümüz son dönem tiplemesi maalesef büyük oranda bu ekibe dahil gibi. sağlıklı ve estetik bir vücut kadında da erkekte de güzel bir şey. ama o kas ile paket halinde gelen "onu yeme bunu ye" diyen, günde 15 kere "spor hayatta çok önemli" nutuğu çeken, tüm muhabbetleri "kol kaslarım nasıl, ellesene" ile sonuçlanan, her türlü sosyal mecra üzerinde spor salonunda ağırlık kaldırırken vs fotoğrafını videosunu paylaşmaktan sıkılmayan, hayatı spordan ibaret hale gelmiş büyük ihtimalle de bir noktadan sonra ayarını kaçırıp balon gibi olma noktasına ulaşmış erkekleri sevmemesi de normal sanki. bir de kaslı bir adamla sürekli salata, yumurta türevi şeyler yiyeceğine, insan hafif göbekli bir adamla " akşam rakı-kebap yapalım mı" tarzını daha çok tercih etmez mi? genel olarak ekşisözlükte hakim olan kanının aksine ne paranız, ne kasınız umrunda türk kadınının. umurlarında olan şey karakteriniz, zekanız, ve iyi biri olup olmamanız. belki de eksikliğiniz bu yöndedir, kadınlara sataşmayı bırakıp artık bunu bi anlasanız keşke. (sözüm tabii ki herkese değil, sözlükte kafayı türk kadınıyla bozmuş tayfaya, zira bitmediler) bir de nasıl ki şişman kadın seven adamlar var ise biraz da estetik anlayışı meselesi. hatta özetle "o kadın o şekil beğenir bu kadın bu şekil beğenir herkesin zevkine kimse karışamaz" :)
  şahsen kadında da erkekte de göbeği çirkin bulan bir insanım. ama hayatımda kafası boş vücudu taş gibi bir adam olacağına, varsın brad pitt vücudu olmasın bıkmadan konuşup tartışabileceğim bir adamı tercih ederim.
  edit: imla
 • içgüdüsel bir analizdir. öncelikle sağlıklı yaşamaya özen gösteren ve herhangi bir spor dalına vakit ayıran birinin inanılmaz kaslı olması imkansız. bir insanın kaslı olması özelliğinin öne çıkabilmesi için body buildinge çok zaman ayırması gerekiyor. başka alanlarda da etkin olduğunu hissettiremiyorsa şekilci olduğu izlenimini yaratması çok olası. özellikle vücudundaki kas gruplarının ne kadar şiştiği üzerine övünebilen insanların hayattaki bütün motivasyonunu iri görünmeye kullanıp salaklaştığı bir gerçek. bu yüzden, bu kadınlar vardır.