şükela:  tümü | bugün
 • kadınlar kendi ayakları üzerinde durmaktaydı zaten, bir de prangaları var üstelik dedirten başlık. zincirleri kesmişlerse rahatsız edecekler birilerini elbette.

  toplum olarak "ben de varım" diyen kadına, "sen annesin ama?" diyip gece çocuğun açılan üstünü örtmek için koca tarafından uyandırılmayı layık görsek de; "işe geç kalıyorum" diyen kadından evdeki herkesten erken kalkıp kurduğu kahvaltı sofrasını kaldırmasını beklesek de; "trafik çok kötü, ancak gelebildim" diyen kadına "iyi bari, bi makarna yap da yiyelim" diyecek pişkinliğe sahip olsak da kadının bugün durduğu noktaya bu sevda ile gelebildiğini düşününce saygı duyulasıdır.

  heves değildir, gerçekten sevdadır.

  edit: başlık da başa kalmış, görmemişim.
 • talep gelirse tripodumla destek olabileceğim sevda.
 • tamamen kapitalizmin doğurduğu bi davranış. yanlış demiyorum günümüz şartlarına bakarak fakat fenizm olgusunu da farklı bir boyuta taşıyarak işin bokunu çıkardılar. bir kadın olarak nerde o eski anadolu kadını diyorum.
 • zoruna mı gitti diye sordurtan sevda. adamın böğrüne nasıl oturduysa artık. kıçına nasıl da devasa bir tekme yediyse.*
 • maalesef zengin bir koca bulana kadardır. yani bir nevi sigortadır.

  ayrıca erkeklerde de zengin avrat bulma hayali vardır.
 • o ne guzel bir sevdadir. keske sevda yerine kabullebilmis olmazsa olmaz bir kisilik ozelligi olsa o zaman varya iste o zaman aya gideriz lan.
  erkegin eteğinde para yüzünden beklemeden
  gerektiginde elini masaya vurarak
  ekonomik ozgurlugun verdiği rahatlikla atarini yapar.
  bosanmamak icin elinde sebebi olmaz.
  erkeğin artik gibi verdiği paraya ihtiyaci olmaz.
  hesabin ödenmesini beklemez.
  ulan bunu kara sevda yapin.noooolur.
 • kadınların derdidir.

  kendi ayakları üzerinde duran insan, kadın ya da erkek farketmez, saygı duyulasıdır.
 • belli bir yaşa kadar annesine kendini taşıtmış, yaşı geçince de karısına taşıtmayı planlayan, kendi başına bir şey yapmaktan korkan erkeklerimizin cümlesidir çünkü sürekli istedikleri ilgi ( ilgi manyaklığı) kadın çalıştığında kesintiye uğramaktadır.tabi birde kadın size bağımlı olsun ki her şeyinize katlansın emeksiz ve mecburi bir birliktelik olsun ama her koşulda olsun.kadın kendi ayakları üstünde durunca 'söylem' hakkı oluyor ya aman olmasın. ayrıca bu bir sevda değildir bir insan bu düzen içinde yaşayabilmek için ayakları üzerinde durmalıdır. bunu kadınlar olarak ayrıştırmak hatta ayaklarının üzerinde durma 'sevdası' olarak yazmak, aslında o kadınlara olan büyük bir muhtaçlığın göstergesidir.
  ne zaman milletçe muhtaçlıktan doğan birlikteliğin önemli değil de, hayatı ortak yaşamanın verdiği hazzın önemini anlayacağız o zaman hala kadınlar kendi ayakları üzerinde mi duruyor, eşi ona ne diyor, bu sevda ne böyle tatavaları son bulacak.
 • kendi ayakları üzerinde durmak isterse bir şeyleri ispat etmeye çalışan, evde kalmış feminist, başkalarına yaslanmak isterse kezban oluyorlar.

  ne yapacak bu kadınlar fotosentez mi yapsınlar, ölsünler mi?

  kadın düşmanlığı mı bu tavır, yoksa eziklik mi?