şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • kadınlar kendi ayakları üzerinde durmaktaydı zaten, bir de prangaları var üstelik dedirten başlık. zincirleri kesmişlerse rahatsız edecekler birilerini elbette.

toplum olarak "ben de varım" diyen kadına, "sen annesin ama?" diyip gece çocuğun açılan üstünü örtmek için koca tarafından uyandırılmayı layık görsek de; "işe geç kalıyorum" diyen kadından evdeki herkesten erken kalkıp kurduğu kahvaltı sofrasını kaldırmasını beklesek de; "trafik çok kötü, ancak gelebildim" diyen kadına "iyi bari, bi makarna yap da yiyelim" diyecek pişkinliğe sahip olsak da kadının bugün durduğu noktaya bu sevda ile gelebildiğini düşününce saygı duyulasıdır.

heves değildir, gerçekten sevdadır.

edit: başlık da başa kalmış, görmemişim.
  • talep gelirse tripodumla destek olabileceğim sevda.
  • zoruna mı gitti diye sordurtan sevda. adamın böğrüne nasıl oturduysa artık. kıçına nasıl da devasa bir tekme yediyse.*
  • maalesef zengin bir koca bulana kadardır. yani bir nevi sigortadır.

ayrıca erkeklerde de zengin avrat bulma hayali vardır.
  • ulan bi insan ne istiyorsa o işte. napsın durmasın mı?
    (bkz: erkeğin kendini ezik hissetmesi) boşverin kadını erkeği beyler bayanlar... insanlar karnını doyurmak için çalışıyor yaşıyor. karmaşık hale getirmeyin. herkes baksın çorbasına.
  • o ne guzel bir sevdadir. keske sevda yerine kabullebilmis olmazsa olmaz bir kisilik ozelligi olsa o zaman varya iste o zaman aya gideriz lan.
    erkegin eteğinde para yüzünden beklemeden
    gerektiginde elini masaya vurarak
    ekonomik ozgurlugun verdiği rahatlikla atarini yapar.
    bosanmamak icin elinde sebebi olmaz.
    erkeğin artik gibi verdiği paraya ihtiyaci olmaz.
    hesabin ödenmesini beklemez.
    ulan bunu kara sevda yapin.noooolur.
  • kadınların derdidir.

kendi ayakları üzerinde duran insan, kadın ya da erkek farketmez, saygı duyulasıdır.
  • kendi ayakları üzerinde durmak isterse bir şeyleri ispat etmeye çalışan, evde kalmış feminist, başkalarına yaslanmak isterse kezban oluyorlar.

ne yapacak bu kadınlar fotosentez mi yapsınlar, ölsünler mi?

kadın düşmanlığı mı bu tavır, yoksa eziklik mi?
  • erkeğin kendi ayakları üzerinde durma sevdasından farkı yoktur