şükela:  tümü | bugün
  • kadınlar cok akıllı yaratıklar. evet resilienceleri düşük, evet bazen duygusal davranıp abuk sabuk mantıksız hareketleri olabiliyor ancak 10k maaş alıp 2016 yılında hala kızkardesini çeyiz sandığının üstüne oturtup bahşiş bekleten organizmanın müthiş bir stratejisi ve ileri görüşlülüğü var.

misal yılmaz erdoğan ile belcim bilginin kuliste tesadüfen tanışıp evlendiğini düşünen saf insana yapılan benim tanıdığım belçim o gün o kulise yılmazla evlenmeye gitmiştir tespiti gösteriyor ki kadınlarla basa çıkılmaz.

(bkz: #63331874)

yaklaşık 17 senelik aşk hayatımda hem kendi tecrübelerim, hem de tanıdıklarımın tecrübelerinde net bir sekilde gördüm ki evlilik teklif ettirmeyi müthiş bir zanaat bellemişler. o evlenmekte gönülsüz ya da henüz yola girmemiş adamları öyle bir kumpasa getiriyor, vicdan ve akıllarıyla öyle bir oynuyorlar ki şeytan selam durur arkadaş.

daha tanışmadan ar-ge yapıp karşılarındakinin ideal tipini çizip o kadını oynayarak başlıyor, sonra çaktırmadan gece dışarı çıkabilmek, el ele tutuşabilmek gibi sağlıklı ilişkinin temel direklerini ön şarta bağlıyorlar. erkek hala oralı değilse mesafe koyuyor, gönül başkasına kayar ayağı yapıyor. bir şekilde adını koyalım bilmem ne deyip nişan yüzüğünü taktırırsa yatırımını bu saatten sonra dönüş olmaza yapıyor. masraf, ele güne reklam etme işini abartıyorlar ki sonradan dönecek olursanız el alem ne der, bu kadar masraf yaptık emek verdik gibi baskılar daha yoğun yaşansın. en son safhada diğer erkeklerle yarıştırmak suretiyle dillere destan düğünlerini yaptırıyorlar.

tanıdığım erkeklerin çoğu başta evlenme teklifi ettiğini sandı. kadınların gizli ajandalarını, aslında evliliğin kadının fikri ve isteği olduğunu; bu fikrin kendilerine empoze edildiğini, artık ya bu deveyi güdeceklerini ya da ömür boyu nafaka ödeyeceklerini geç anladılar.

genç bireylerimize ders olsun.

bir kezbanla evlenmek zorunda değilsiniz. nişan yapsanız da değilsiniz. tarih alsanız da. o masaya oturana dek her yerden dönülür merak etmeyin.

geçen, belalısından kaçan bi kızın tanımadığı bir oğlanı bir ayda paketleyip masaya oturttuğunu gördüm. o salak oğlan olmayın evladım.