şükela:  tümü | bugün soru sor
  • edit: yahu kibar olmayan erkek diyince neden aklınıza silahla gezen kravatsız takım elbiseli mafya tipli adamlar geliyor? burada onlardan mı bahsediyoruz biz?

edit 2: kibarlıkla eziklik apayrı kavramlar niye birbirinden ayıramayalım şaka mısınız kuzum?
    sık sık çevremdeki erkeklerden ve kadınlardan gözlemlediğim durumdur. bir erkek kibarsa, kadının gözünde pısırık, söz geçiremeyen, erkek olmayan biri olarak görülmeye başlıyor. bu yüzden ne kadar kibar erkek varsa kadın kişisi tarafında en fazla arkadaş olarak görülüyor. bir kaç defa deneyimlediğim gibi kibar, isteklerini kırmayan bir erkek olunca 2. gün çekip gidiyorlar.

öte yandan hafif ayı, biraz patavatsız, biraz atarlı ve sinirli, kendine karışan bir tip olunca sarmaş dolaş oluyorsunuz. belki de sebebi kadınların babaları gibi bir erkek aramalarından dolayı olabilir ki çoğu baba da zaten 2. tip erkek gibidir. baba olabilecek erkek 2. tip erkek olarak kadınlara kodlanıyor.

tabi her genelleme gibi bu da hatalıdır. ailesi zengin ve elit bir kadın kibarlık arayabilir.
  • kadinlar hep kendilerine kibar davranan erkeklere asik olur. kazanovalar da hep kadinlara kibar davranan, oturmasini kalkmasini bilen, iltifat etmesini iyi hissettirmesi bilen varliklardir. benim de gozlemledigim bu.

hah ama bu tur erkekler cok nadir oldugu icin kadinlar eldekiyle idare eder. veyahut siz kibarlikla asosyal ve kendine guvensiz olmayi, kadinlara birak iltifat etmeyi selam vermekten bile cekinenleri kastediyorsaniz, taniminiz yanlistir.
  • kadınların tiksindikleri hakkında çeşitli spekülatif başlıklar açmak yeni furya.
    yok kaslı erkeklerden tiksinir, yok kibar erkeklerden. geçiniz efem!

”sükût, incelik, edep ve zarafet insanı her gittiği yerde sultan yapar.” *
    buna mukabil gelişinizle de gidişinizle de kibarlığı elden bırakmayın siz gençler!
  • daha önce hiç tanıklık etmediğim olay. ama eğer bir kadın gerçekten de kendisine kaba davranılmasını istiyorsa, yani kaba davranmayı erkeklik zannediyorsa, o kadın cahil ve geri zekalıdır.

kibar bir erkek de böylesi bir aptalı hiçbir ahval ve şeraitte arzulamaz.
  • hanzoluğu meşrulaştırmak isteyen adamların savunacağı tespit olacaktır muhtemelen.

kadınlar, kibar erkeklerden tiksinmezler. eziklikle kibarlığı karıştırmayın. bugüne kadar hiçbir kadının, arabanın kapısını açan, restoranda sandalyesini çeken ya da yolda geçiş önceliği veren adamlardan tiksindiğine şahit olmadım.
  • kadınlar, nerede ne yapması gerektiğini bilen erkeklerden hoşlanır.

dışarıda kibar, yatakta sert.
  • katılmıyorum açıkcası, kaba saba, kırıcı ve sinirli erkeklerden hiç hoşlanmam.

kıro değilim ki karşımdakini de öyle isteyeyim. kibar ve naif olsun,çevreye ve hayvanlara duyarlı olsun,sevecen olsun bunlar mühim.
  • genelleme yapılamaz elbette ama en son yaşadığım bir diyalog beni şaşırttı,böyle epey konuştuğum ama cidden konuştuğum bir kadın ile buluştuk bence güzel vakit geçirip evlerimize döndük,döndükten sonra kadın mesaj attı -sende bir incelik var-diye,bende diksiyon ve tavırlarımı kast ettiğini düşünüp teşekkür ettim,ama sohbet etmeye devam edince kast ettiği şey eşcinsellikmiş çok şaşırdım,eşcinsel değilim ama özellikle bunu açıklama ihtiyacı hissetmedim,iyi akşamlar diyip iletişim kanallarını kapattım.
  • en sevdiğim insan erkek modelidir .bağrına çöreklenip sevilesi yaratıklardır.
  • yanlış önermedir, kibarlığı samimiyetsiz şekilde yaparsan sadece kadınlar değil, kimse sevmez seni. gerçekten kibar olmak lazım.

not: özhakikikibar