şükela:  tümü | bugün
  • bu tarz başlıkları açanlar kimlerle muhatap oluyor bir türlü anlayamıyorum.

cinsiyetten bağımsız olarak kibar herhangi birinden tiksinen bir canlının kendisine saygısı yoktur. kendisine saygısı olmayan insanla muhatap olanın da kendisine saygısı yoktur.

her şeyden öte insanın kendisine saygısı olacak.

(bkz: özsaygı)
  • iyi niyetli olmak, kibar ve centilmen davranmak kötü değildir ama bu ülkede sizi yorarlar boş yere üzülürsünüz. o güzel insanlar atlarına binip gittiler bizede a....... a.. gibi bir dünya kaldı malasef

aklıma gelmişken son olarakta şunu birakayım ;

türk milleti ve “sikinin ucuyla iş yapmak” gerçeği

https://link.medium.com/sa1yxmn1q1
  • haklılar, ağızlarına sıçmak gerekiyor, onu seviyorlar çünkü. neyse ki kibar davranan salaklar arasındayım
  • geçmiş dönemlerde kibar erkekler daha zengin, aristokrak ailelerden gelirlerdi.
    şimdi ise kaba, mafyavari erkekler daha zengin kesimden. kadınlar da güçlü erkekleri sever. ilk çağlarda güç kas gücü iken şimdi para. bu baülamda kadınların kibar erkekleri sevmemesi normal.
  • beni de kibar yapacan nomissiz !.. (kibar feyzo filmindeki ünlü replik aklıma geldi)...
    kadın var kibar sever, kadın var hoyrat sever...
    kibarlık ince bir çizgidir. yapmacık kibarlık hoş karşılanmaz, tiksinti uyandırır.
    ortama uyum açısından kibarlaşmaya çalışan birisi uzun süre bunu sürdüremez illaki yakayı ele verir. hormonludur, doğal değildir.
    hoyrat, kaba saba erkek doğaldır. olduğu gibi görünür. yontulmamış ayıdır. ama rol yapmadığı için kendisinden beklenildiği şekilde davranır. en azından hormonlu değildir.
    bir de gerçekten ruhundan gelen asaletle kibar davranan erkekler vardır. sayıları çok azdır. ister iyi ister kötü olsun her türlü olaylar karşısında kibarlığını gayet doğal bir biçimde sürdürür. hele bir de sosyal açıdan güçlü bir konumda ise, bir de zengin ise kadınlar tarafından havada kapılır.
    kibarlıktan anlamayan kadın zaten kendi gibi yoz biri ile beraber olması kaçınılmazdır.
    kibarlık doğal olduğunda sanattır, edebiyattır, medeniyettir, bulunduğu ortamı aydınlatır...
  • kibar erkeklerden tiksinen kadınlardan tiksinmek.
  • sözlükteki en doğru tespitlerden biridir.
  • tiksinmem derler, ıyy saçmalamayın kim ne yapsın ayı gibi adamı derler, derler de derler, çünkü onlar da biliyorlar ki yalancıyı sikmiyorlar.

o yüzden

(bkz: inanmayın)
  • kibar erkekten tiksinen kadın baskıcı, stresli, korku dolu bir şekilde büyümüştür. kendine güvenini kaybetmiş, edilgen, pasif bir yönetilme arzusu içindedir. ilerleyen yıllarda eşini/sevgilisini baba figürünün tezâhürü olarak arayacak, ve bulduğu taktirde edilgen olmaya devam edecektir. bir yerde agresifliğin getirisi ile karşı çıkacak ve sonunda şiddete uğrayacaktır. psikolojik veya fiziksel şiddet, bu kadınların güç olarak algıladıkları şeylerdir. baba figürünün kötü olması, bireyin de böyle olması gerektiği anlamına gelmemektedir. akıllı bir birey, beynini tasarruf etmeden mantık çerçevesinde kullanırsa böyle bir ilişkinin kendisine zarar vereceğini bilir ve uzak durur.
  • genelleme yapacağım ama doğu slav orta asya orta doğu( uzakdoğulu kardeşlerimi tenzih ederim) ve anadolu kadınlarında daha çok rastladığım tiksindirici bir durum. kaba samimiyetsiz yapmacık kendini alfa zanneden kasıntı erkekleri badboy mu sanıyorlar bilmem ama çok seviyorlar. bir de o erkeğin doğal davrandığını savunuyorlar.ukalalik etmiyorum ama biz erkek olduğumuz icin hemcinslerimizin rol yaptığını daha iyi anlıyoruz bence. tabi ki bu coğrafyalardaki her kadın böyle değil mesela kız arkadaşım oyle erkekleri sevmez . belki de bizi birbirimize çeken şeylerden biri buydu.
    genellememi sonlandırıyorum. çok da batılı kadın tanıdım. bazılarını ve ergenlik donemindekileri saymazsak geneli bir birey olmayı öğrenmiş. erkek tarafından bastırılmayi sevmiyor. erkeğin alfaliginin onun kabalığı sert duruşu olmadığını anlayabilecek bir muassir medeniyetler çevresinde büyüdüğü için kasıntı erkeklerle doğal davranan erkekleri ayırt edebiliyorlar.

bakın canım burada bir tavsiye vereceğim. toplum içinde yaşıyoruz hepimiz aynı havayı soluyor ayni şeyi tüketiyoruz. neden ben sana sert ve kaba davranayım?! bu alfalik mi? yani flört döneminde sana badboyluk yapmam ve ilişkinin 6. ayında bütün bunların rol olduğu ortaya çıkınca daha mi mutlu olacaksın?!
    bunları kadın erkek demeden bir düşünün

ınsanlar aslında doğal davranmak istiyor ama bu salak talepler yüzünden davranamıyor