şükela:  tümü | bugün
 • kibar olmayi beceremeyen erkeklerin algi yonetimi cabasidir. itibar etmeyiniz.
 • her şey incelikten, insan kabalıktan kırılır; kibar olun, efendi olun yolunuza altın serelim.

  kendi ailemdeki erkekler ve kadınlar da dahil olmak üzere nezaketten yoksun insanlardan hoşlanmıyorum. kibar ve zarif olmak zayıf olmak anlamına gelmiyor. güçlü olmayı kaba tavırlar sergilemekle eşdeğer tutan her birey, kendine güveni olmayan zayıf ve korkak bir bireydir. mutlu olmak istiyorsanız, hayatınızın her alanında nezaketten yoksun insanlardan uzak durun.
 • sosyal medyada kadına şiddet ile ilgili paylaşımlar yapan kadındır. cevval erkek istiyormuş ben öyle değilmişim, peki dedim. gitti bir cevval buldu dayak yedi kadına şiddete hayır naraları atmaya başladı. e işte cevvaldi noldu. bu kadınların bir çoğu ikiyüzlüdür, dışarıda gerekli gereksiz erkeklik taslasın ama bana premses gibi davransın kafasında olan kadınlardır. o cevvallik gün gelir yüzüne tokat olarak patlar.
 • yanlış önerme. kadinlar sizin puaninizi kibarliginizi falan gormeden veriyorlar. sonrasinda gorunusunuzu begendiyse kibarlik sizin ne kadar centilmen, beyefendi bir kisilik oldugunuza, eger begenmedilerse ne kadar ezik, sumsuk oldugunuza yoruluyor. yani kibarsaniz ve kadinlar size bakmiyorlarsa sorun aslinda diger faktorlerde.
 • "illaki tiksinen bir kadın vardır" yaklaşımıyla başlıyorum. kibarlığı kendine bırakmadığı için tiksiniyor olabilir. çünkü her ne kadar aman nazik olsun aman kibar olsun dese de çoğu kadın bir erkekten önce erkek olmasını bekler. istediğinde uzanıp öpmesini, istediğinde sarıp bırakmamasını, istediğinde yatağa atıp amk... çükü nezaket bir yere kadar kabul edilebilir, sonrasında sahiden gereksiz ve yapaydır.
 • açıkçası kadınların tiksinip, tiksinmemesi mühim değil. kendi yapımı bu yaştan sonra değiştiremem, istemem de.

  kibarlık iyidir. kibar olmanın anahtarı da empatidir, sağduyudur.

  ama ben ayı severim diyorsanız, sizlere o ayılar ile mutluluklar dilerim.
 • tiksinme değil de ilgisini yeterince çekmemesi. zira kadınlar kibar erkekle arkadaş/kanka olmaya bayılır.

  bunun yanında ailesinden küçükken fiziksel ya da psikolojik şiddet görmüş ve bu kompleksli yapısını kadın üzerinde tatmin etme eğilimde olan erkeklere yönelirler. koruyucu olduğunu düşünürler bu tiplerin. bunun birkaç sebebi olabilir:

  1. kadın ailesinden böyle görmüştür. babası ve erkek kardeşleri kaba, hıyar ve şiddete meyilli olup günün sonunda koruyucu olduğu izlenimi verir. kadın da bunu ideal model olarak görür.

  2. kabadayı başrol oyuncusu olan diziler. istisnasız her dizide kabadayı tipler kadını söz konusu olunca hassaslaşır(niyeyse tek tapanca takılan bir tek dizi kabadayısı yoktur, bunların minnoş kedi yönleri hep kadın üzerinden anlatılır). adeta duygusal birer mala dönüşürler. kadını bir sahiplenir ki sorma. kadın “neden beni üzüyorsun bilal” dediğinde “düşmanım çok sen benim zayıf yanımsın seni onlardan korumaya çalışıyorum” diye zırvalar.

  3. bu madde biraz net. kadın mazoşisttir. (aslında aklı başında tek mantıklı gerekçe budur)

  ah bir de kadınların piyasadan en arıza, en psikopat, kavgaya, şiddete, cinayete meyilli saçları kulak üstünden derisi görünecek şekilde tıraşlı malları toplayıp onları düzeltmeye çalışmıyorlar mı? hepten bitiyorum.

  amaç “işte bu benim eserim” diyebilmek sanırsam. sonra işte bildiğimiz yüzü gözü mor kadın ve şiddet haberleri.

  daha bu tür haberlerin hiç birinde söz konusu erkek için “hiç böyle biri değildi, beklemezdik” dendiğini duymadım.
 • tabiki de erkek dediğin kibar olacak .tiksinmiyoruz mumla arıyoruz böylelerini .
 • kibar olmayı mızmız oğlan çocuğu olmakla karıştıranların haklı isyanı
 • orta doğuda yaşayanlar kadınlar için normal. babaları kibar mıydı? babaları eğitimli miydi? maalesef büyük çoğunluğun babası kaba sert ve eğitimsizdi. tamam bizler üniversite okuduk, eğitim aldık, öğretim gördük, dünyayı tanıdık falan ama ailenin önemini gözden kaçırıyoruz.

  kadınlar babası gibi olmayan erkekleri adam yerine koymaz hatta tiksinir. o yüzden babasına bak kızını al taktiğini öneriye sunuyorum.