şükela:  tümü | bugün
  • şu kitaba ara verebilirsem açıklayacağım durum
  • pek nadir rastlanan durum. gözlemlerim kadınların paralı ya da kariyer sahibi erkeklerden hoşlandığı yönünde. bir kız arkadaşımın da "öff bittim çocuğa, nasıl da okuyor" dediğini duymadım.
  • kadınlar şairleri sever ama müteahhitlerle evlenir.
  • kitap okumayı seven kadınların eşitinde hoşlanabileceği tür erkeklerdir.
    (bkz: alacakaranlık kuşağı)'ında böyle bir bölüm vardı sürekli kitap okuyan erkeğin karısı bu durumdan hiç hoşnut değildi ve kitapları bulduğunda parçalamaktaydı.
  • doğru olduğunu düşünmüyorum daha doğrusu kitap okuyor okumuyor olarak ayıran kadın olduğunu düşünmüyorum.başka şeyler daha belirleyici sanki.
  • (bkz: yokluğunda çok kitap okudum) demezse olmaz. evet.
  • kişisel tercihimin de dahil olduğu kadın grubu söz konusu olduğunda doğru bir önermedir. bence her kitap başka bir dünyaya girmek ve başka bir insanın gözünden bakabilmek anlamını taşıyor dolayısıyla ufku geniş insan tercih sebebidir.
  • doğrudur. zira düzenli okuyanlar türkçe imla kurallarına daha dikkat ediyor.
  • "gelişmek ile zenginleşmek farklı şeylerdir. mesela araplar zengindir ancak gelişmiş değillerdir. biz de araplara özeniyoruz; gelişmek değil, zenginleşmek istiyoruz. bu yüzden bilgili ve kültürlü değil, paralı ve nüfuzlu insanlara saygı duyuluyor bu coğrafyada."

işte aziz sancar'ın bu söylemiş olduğu söz günümüz kadın-erkek ilişkilerinde bile geçerlidir. kadınların kitap okuyan erkeklerden hoşlanma efsanesi çooook gerilerde kaldı.
  • insanlardaki her şeyi tek nedene bağlama çabasını anlayamıyorum.insan çok yönlü bir varlık ve birinden tek bir nedenle etkilenmezsin.yetiştirilme tarzın,çevren,genetiğin,tecrübelerin her şey zevklerini değiştirir.kitap okuması ancak belli şeylerin sonucudur bir insanın.örneğin okuduğu türe bağlı olarak zekası ortaya çıkabilir ya da araştırmacı kişiliği olması etkileyebilir insanı.dolayısıyla kitap okumasından çok bunun nedenleri etkiler.genel olarak erkekten etkilenmede herkesin bildiği gibi içi boş olmayan zeka, kafa denkliği,dış görünüş, mizah yeteneği ve düzgün karakter etkilidir*