şükela:  tümü | bugün
  • her kadını bir tutmayın derim. ne kadınlar gördüm başlarına ne gelirse gelsin bir gün bile ailesinden vazgeçmeyen.

bu arada psikolojinizin kötü etkilenmemesi adına herhangi bir olayda da genelleme yapmayın. yaşanan her olay kendine münhasırdır.
  • kadını yada erkeği yok. yaparlar affetmezler. en zor gününde çekip giderler. ama gittikleri için kimseyi suçlayamayız. onu o kadar hayatında önemli yapan sensin. tecrübe diyip daha sağlam adım atmalısın ilerisi için.
  • kafanızı toparlamanız ve üzüntüyü göğüslemeniz için içsel dinginliğe ulaşmanız amaçlı yapılan şey. parayla pulla hiç alakası yok. olur mu öyle şey yaa.
  • haklı bir tespit.

onlar için bırakıp gitmek sıradan bir şey.

herhangi bir sebep yeterlidir gitmeleri için.

aynı erkekler gibi.yani sorun kadın erkek değil insanoğlunun vefasızlığı.
  • sonrasında daha kötü günler gelir sonucunda ya bir sıçrama ya da boğulma.
  • yine gotten uydurma bir genelleme.

tek tip kadin yok arkadaslar. terkedeni var terketmeyeni cok daha fazla. erkeklerde de durum benzer.
  • evet bu başıma çok geldi mesela hep sıkıntılarımın olduğu zamanda gittiler oysa bu benim gibi bir adama yapılamazdı.
  • kendi adıma asla katılmadığım önerme. iki sevgilimde işsizdi. yani ilişkiye başlandığım da işsizdi. bir tanesi iş bulma aşamasında manevi-maddi destek oldum. parası yok diye evde kek ,kısır yapıp parklara pikniğe gitmek istediğimi, hatta dışarda yemek yemeyi sevmediğimi söyledim. bana böyle zorluklar sökmez. iyi anlaşmam ve iyi insan olması yeterli.
  • benim de benzer tecrubelerim oldu, no woman no cry dicem ama içimde ne olduğunu bilemediğim bir umudum var hala..

mesaj trafigi editi:
    sevgili romalilar : no woman no cry cümlesini bob marleyin kullandigi sekilde kullanmak zorunda degilim...
    arz ederim.