şükela:  tümü | bugün
  • havuzda, plajda, nehirde; otelde, salonda, tatilde ve her zaman ve her yerde suya girer insanoğlu. serinlemek için olur, eğlenmek için olur, vakit geçirmek için olur, olur da olur...

çeşit çeşit yüzme kıyafeti uydurulabilecekken, kadınlar çok yoğun ve çok genel olarak külot giyerler suya girerken. şimdi "bikini altı o bikini altı" diye kabarmanın gereği yoktur. zira külot, külottur. ayrıca mayo da olsa, mayonun altı da külot oluyor kadınlarda. ve fakat erkekler, en yoğun biçimde, birkaç istisna hariç neredeyse tamamen şortla girerler havuza da denize de nehire de ve bu şort mümkünse geniş olur, rahat olur.

bunun sebebi, kökü, ilk uygulaması, mantığı, olayı nedir bilemiyorum. fakat şortla suya giren bir kadın ve külotla suya giren bir erkek getirmek istesek gözümüzün önüne, hangisi daha doğal, hangisi daha sıradan ve olası, hangisi daha şık gelecektir, orası da kişinin kendi hayal gücüne...

böyle bir değişik alışkanlıktır.
  • aliskanlik degil erkek egemen toplumun kadini meta haline getirmek icin "plaj kiyafeti" ayagina mumkun olan en acik kiyafeti kadinlara dayatmasidir. ılla o got gorunecek kardesim.
  • erkek sanatçıların çorap-kravat giyip kol düğmelerini iliklediği, yanındaki kadın sanatçının kıyafetlerinin toplamının erkeğin ceketi kadar yer kapatmadığı trt müzik programlarını akla getirendir.
  • montla sıçanlara dert olmuştur.
  • şahsım adına ilk entry'si olmayan başlıklardan birine konu olan iddiadır.

sen çok yaşa engelle butonu.

gerçi ben engellediklerimin başlıklarını da engelliyorum ama bu nasıl fırladı geldi bilmiyorum.