şükela:  tümü | bugün
  • kadınların mühendis erkeklere ölüp bitmesidir. hele bir de beyaz baret takmış inşaat mühendisi gördüklerinde tereyağ gibi erirler. belirtmekte fayda var malum yerden atmıyorum, deney ve gözlemlerim sonucu ulaştığım bir realite.
  • santiyeci adamdir uzak diyarlara gider guzel kazanir parasi bol olur. ayda 1 gun evine doner o gun kadin bir kere verir ayin kalan gunleri o muhendisin zor sartlarda kazandigi paralari ezer.

duzenleme:
    muhendisler kizmayin aci ama gercek.
  • (bkz: ahh biraz da şuralarıma t cetveli)

valla bir kadın olarak sonuna kadar katıldığım tutkulardır. zeki komik pratik beyler oluyorlar kendileri bence. bir de okurken karı kız az görüyorlar ya sevgililerinin de kıymetini biliyorlar o yüzden.

yokluk görenin hali başka çünkü.

sohbetler muhabbetleri e biraz da kafasını kullanırsa gelecekleri de iyi.
    endüstri mühendislerini hariç tutuyorum ama geri kalanlar için ; melaba

edit : t cetveli ile ilgili uyarı mesajı geldi. oysa ben mühendis erkeklerin adeta isa gibi çarmıha gerilmiş o bedenlerinin oluşturduğu şekilden dolayı ahaha şaka şaka bilmiyorum ki mesleki şaka.
  • siktir lan oradan. yok öyle bir şey. bırakın kendi ezikliğinizi bu tarz şeylerle yamamaya çalışmayı.
  • doğru sonuç için isviçreli bilim adamlarına danışalım derim.
  • (bkz: bize böyle bir bilgi gelmedi)

imza: 20 yıllık mühendis
  • -sitem-
    bu başlıklar yüzünden durduk yere mühendislere gıcık olmaya başlayacaklar ondan korkuyorum. zaten "makine mü..." derken yaratılan bir önyargı var. bir de bununla uğraşmak istemiyorum sözlük.
    -sitem sonu-

tutku kelimesi tanımı gereği bir topluluktan bir topluluğa atfedilemez. ayrıca allah rızası için şu sartre adındaki fransız ne demiş bir bakın*. meslek de meslek, cinsiyet de cinsiyet...

zengin oğlan fakir kız dizileri yüzünden mi bu hale geldik anlamıyorum ki.
  • yalanın 1000 ile çarpılıp, karesinin alınmış halidir.
  • uzak diyarlara giderler 'karı-kız'ı az gördükleri ve iyi para kazandıkları için hemen bulunduğu ortamda ki pavyona giderler, muhabbetleri de bk gibidir sadece iş konuşurlar sosyal olmanın yılda 5 gün tatil yapmak olduğunu düşünürler.