364 entry daha
  • katıldığım cümledir. klişeler ile yanıt vermek istemiyorum ama toplumun genelinde bu durum var.

bizim iş yerinde bir arkadaş vardı. cahil, karaktersiz, tembel, ve güvenilmez bi tip. öğle arası birlikte yemek yiyelim der, yemek yenir cüzdanımı ofiste unutmuşum der, farklı bi bahane bulur, ya da ne biliyim kendi işini başkasına kitlemeye çalışır. fakat bi özelliği vardı, kadınlara karşı aşırı öz güvenliydi, ben bunu cahil özgüveni olarak tanımlıyorum. saçma sapan iltifatlar kendinden emin konuşmalar vs. ve ilginç bi şekilde işe yarardı, yani kadınlar bu arkadaştan etkilenirdi. bunu anlatırken amacım kadınları aşağılamak değil fakat, farklı kelimelerle anlatamıyorum. bir sürü hatunu yatağa atardı, duyguları ile oynayıp yarı yolda bırakırdı, ve marifetmiş gibi bunu anlatırdı. ben de sürekli o kadınların avukatı gibi, bak oğlum tamam yediğin bokları bize anlatma 2 kişi arasında yaşanan özel durumlar vs vs derdim.

şimdi diyeceksiniz ya öyle kadınlara denk gelmiştir falan filan, arkadaşlar bunun gibi binlerce örnek var.

kendime bakıyorum, genel olarak kibar nazik biri sayılırım. sadece kadınlara karşı değil, genel olarak insanlara karşı. hatta, seviye olarak benden alt konumda sayılabilecek insanlara karşı daha dikkatli ve kibar davranırım. fakat bu toplumda bu hoş görülmüyor sanırım arkadaşlar. insanlara ya itici geliyor ya da psikolojik üstünlük sağlayabilecekleri biri olarak görüyorlar.

geçtiğimiz günlerde iş yerinde 6-7 kişi oturduk kahvaltı yapıyoruz, aynı katta çalıştığımız, ve beni doğru düzgün tanımayan bir kadın arkadaş dedi ki muhabbet arasında, ben seni duyuyorum bazen müşteri ile konuşurken çok kibar kibar anlatıyosun konuları vs vs diyor, ama öyle alaycı bir ifadeyle söylüyor ki tepki veresi geliyor insanın. aslında çok ta kibar anlatmıyorum, karşı tarafın anlayacağı şekilde tane tane anlatıyorum. ne alaka ne kibarlığı, normal anlatıyorum falan desem, iltifat ettim sana neden alındın falan diyecek.

burada bahsettiğim ezik ve silik diye adlandırılan, ya da kadınsı bir ses tonu, kadınsı hareketler yapan biri olmak değil, kafanızda böyle bir profil canlanmasın. öyle olsa bile kimse kimseyi tanımadan böyle yargılarda bulunmamalı.

bu çocuk biraz kibar nazik, bundan sevgili olmaz vs diye önyargılı davrandığınız insanları tanımaya çalışmanızı tavsiye ederim. içi boş özgüvenli olan tiplerden olmayıp, gerçekten aslında çok güçlü, çok zorluğun üstesinden gelmiş ve gelme potansiyeli olan biri çıkma ihtimali %50 den az değildir.

gençlere de tavsiyem şudur. hoşlandığınız ya da birlikte olmak istediğiniz kadına hayatınız ile ilgili olumsuz detaylar vermeyin, siz "aa ne güzel sohbet ediyoruz dertleşiyoruz" gibi düşünebilirsiniz ama kadınlar bunu bilinçaltında farklı kodlar. "ya bu iyi çocuk ama çok dert anlatıyor", hayata karşı çok savunmasız vs diye algılar. anlattığınız konu sizin zorlukların üstesinden nasıl geldiğiniz olsa bile, fazla detay vererek olumsuz durumlardan bahsetmek böyle algılanır. günün sonunda inanılmaz bir seks deneyimi yaşamazsınız emin olun :)

karşı taraf size olumsuz durumlardan bahsedip dert anlatabilir, aa o anlatıyor ben de anlatıyım laf lafı açıyor diye düşünmek yerine, canım bunu mu takıyorsun nolcak halledersin şudur budur vs vs konuşmanız daha sağlıklı olur. maalesef.

hiç unutmam, bir etkinlikte gördüğüm bir hatundan acayip hoşlanmıştım. yani sanki yıllardır aradığım ama bulamadığım kadın karşıma çıkmıştı. normalde tanışmak için ekstra çaba sarf etmem, ama bu kız farklıydı gerçekten fena bir elektrik almıştım. neyse gecenin sonuna doğru bi şekilde değişik bahanelerle tanıştım numarasını aldım. 2-3 gün sonrasında ise muhabbet etmeye başladık, ama sohbet nasıl sarıyor bi bilseniz. içimden diyorum ki " ya aramızda bişiy olmasa bile ne kadar kafa bi kız inşallah arkadaşlığımız hep devam eder" neyse bir hafta kadar zaman geçti, aynı anda dedik, ya biz sürekli yazışıyoruz sohbet ediyoruz neden buluşmuyoruz, evet buluşalım dedik, ama ufak ufak karşılıklı hafif cinsellik kokan üstü kapalı iltifatlar da başlamıştı. yani demek istediğim karşı tarafın da hoşlandığını ve ileriye gitmek istediğine emindim. neyse buluştuk, alkol sohbet muhabbet çok koyu, hatta mekan kapanıyordu biz hala sohbet derdindeyiz, buradan şuraya geçelim buraya geçelim sabah kahvaltı yapalım falan filan.. o gece bana geçelim desem ona da okey diyecek eminim. yine dedim ki kendime "ya abaza gibi hemen ilk buluşmada eve çağırma ayıp olur, öküze bak demesin çünkü öküz değilsin" sonra çıktık mekandan inanılmaz bir yağmur bastırdı, hadi dedik evlere dağılalım yarın nasıl olsa buluşucaz. eve geldim tamam ya diyorum hayalimdeki kadını buldum, süper falan filan.
    ertesi gün buluşmayı iptal etti kız, soğuk soğuk konuşmalar vs vs, anlayamadım. muhabbeti kesti, araya mesafe koydu.

aradan zaman geçti 4-5 ay, çalıştığım firmanın müşterisi olduğu bir firmada çalıştığından iş ile ilgili bir mailde karşılaştık yine, dedim ya tamam zaman geçti artık soğuk yapma bi kahve içelim vs.. tamam olur dedi, buluştuk sohbet muhabbet, fakat bu sefer kanka gibi takılmaya çalışıyor. önceki yaşananları sorunca geçiştiriyor, sonra bi baktım hanımefendi bana uydu erkek muamelesi yapmaya başladı. ben de zamanla muhabbeti tamamen kestim.

ha diyeceksiniz, kız seni belki tek gecelik istemiş anlamamışsın vs.. öyle olsa anlayacak kadar deneyimliyim.

%90 ihtimal, koyu sohbetimizde o anlattıkça ben de anlattım kendisi gibi sürekli anlatan karşı cins olunca bi soğukluk geldi. gizemimizi ve karizmamızı kaybettik kızın gözünde. ya da dedi ki " temiz bi çocuk bana aşık olur aman olmasın boşver" bilemiyorum..
  • nazik ve kibar insanlar genellikle eğitim seviyesi yüksek, empati yeteneği güçlü, saygılı ve seviyeli bireyler oluyor. almanları örnek vereyim. ben aşçıyım çalıştığım otel %85 alman misafirlerden oluşuyor. yoğunluk olunca nadiren de olsa yemek için sıra bekliyorlar, yoğun olduğumu biraz beklemelerini rica ediyorum; sorun etmedikleri gibi izin versem bölüme girip bana yardım edecekler. selam vermeyen teşekkür etmeyen tek misafirim yok.

ortadoğu'da saygı, nezaket, kibarlık, ahlak falan yoktur. böyle insanları da ezmeye, sikmeye çalışıyorlar. ben kısım şefiyim personeli ezmeyeyim, işten keyif alsınlar diye rahat bırakıyorum. komi benim 4 seviye altımdır ondan bir şey isterken rica ediyorum incinmesin, kendini kötü hissetmesin diye. bir gün izin kullanıyorum ertesi gün eksik ürünler talep edilmemiş, büfeye pislik içinde ürün sunulmuş, hazırlık yapılmamış. bende ne yapıyorum kibarlıgi ayri bunları ayrı düzüyorum böyle insan oluyorlar. yani ortadoğululara insan gibi muamele etmeyeceksiniz.

kadınlara gelince bu erkekleri korkak, güçsüz, sikemez falan zannediyorlar. özellikle seks peşinden koşanlar ve kezbanlar nefret ediyor bu tip erkeklerden. alışmışlar ilk mesajdan sonra konuyu sikişmeye getiren erkeklere. siz nezaketli davranıp özel alanlarına saygı gösterdikçe, seviyeli davranıp haddinizi aşmamaya çalıştıkça o da kendi kafasında bu sikemez senaryoları kurmaya başlıyor.

banyoya mı giriyor çıplak nude isteyeceksin. patlıcan yemeği mi yapıyor, patlıcan seviyorsun demek ki diyeceksin. ne yapıyorsun sorusuna uyuyorum diye cevap mı verdi hemen bağlayacaksin konuyu yanında olsaydım... banyoya giriyorum diyen kıza tamam bebeğim çıkınca yazarsin diye cevap verin 8 saat sonra mesaja cevap alırsınız.
  • son derece doğru. bizim toplumda kadınlar ataerkil yapıda yetiştikleri için iş biraz da toplumsal, yani ailesel yetişme tarzıyla alakalı. türk toplumunda diktatör, baskıcı bir baba figürü vardır. bu tip ailelerde büyüyen kızlar da sertliğe, kabalığa alıştıkları için bilinçaltlarında kibarlık "zayıflık" olarak kodlanıyor. onların gözünde erkek demek, kaba saba bir adam demek. tıpkı yetiştiği ailedeki babası gibi. maalesef bu toplumun büyük çoğunluğunda var.
  • aslında bu biraz kadınından kadınına değişse de %90'ı böyledir diye genelleme yapmak hakkaniyetli olur bu durum için.

arkadaşlar bu erkekleri itici bulan kadınlar bir kere geçmiş sevgililiklerinde hiç ciddi ilişki yaşamamışlar ki. yani nereden bilsin ciddi ilişki yaşamayan kadın kendi alanına saygı duydurtmayı?
    zaten halihazırda ciddi ilişki yaşadığını zanneden kadınlarla dolu ortalık. çoğu seks işin aşık taklidi yapıldığının farkında olmayacak kadar at gözlüklerine sahip.

şu an mevcut kadınların yüksek çoğunluğu sevgililiği erkeğin cinsellik talep ettiği bir kurum gibi görmekte.
    yani onların algısında ilgi gösterimi, erkeğin sürekli ve sürekli kapalı veya açık direkt cinsellik mesajları vermesiyle ilişkili.
    yani sen gidip geçmişte yaşadığın olayı anlatınca onunla ilgilenmiş olmuyorsun. sen o kadının derdini dinleyince seni ilgili erkek olarak görmüyor. sen ona gidip çiçek alınca ay bu da ne kadar ilgili erkek diye düşünmüyor.

türkiye'de ilişkiler dejenere olmuş vaziyette arkadaşlar.
    türkiye'de bir kadınla ilişki yaşarken bu adam benimle çok ilgili dedirtmek istiyorsanız sabah aç karnına öğlen yemekle birlikte akşam tok karnına sürekli cinsellikle ilgili mesajlar yollayın.
    kadın zihnen dejenere olduğundan -maalesef- bu adam beni arzuluyor, bu adam benimle aşırı ilgileniyor durumuna geleceği aşikar.
  • kaba bir erkek tanıdım düşüncesi kaba söylemleri kaba yani ince olmayan biri. fakat tüm hareketkeri efemineydi. huyu ve suyu ve fiziki hareketi anlamında.

şimdi siz naziklik ve kibarlıktan ne anlıyorsunuz. düşünce yoksunu olmayan nezaketli insan bu kastedilen. böyle bir insanın çekici olması için kendi cinsiyetinden şaşmamış olması gerekir.
  • olmayan gerçek . eğer fazla hafif tavırlarınız varsa itici bulurlar ancak fazla sert tavırlar da çekici bulunmaz . orta halli normal kibar centilmen insanlar her zaman seçilir.
  • iyi sevişemediklerini düşündüklerindendir.
    böyle bir şey yok bence. sessiz atın çiftesi sert olur derler.
    bir arkadaşımın başina gelmiş, ben değil.
hesabın var mı? giriş yap