şükela:  tümü | bugün
4 entry daha
 • bir kadın ne istediğini bilir hem de çok iyi bilir. kararsızlığının tek nedenî , karşısındakinin kararsızlığındandır daha doğrusu dengesizliğindendir.
 • erkeklerin en büyük serzenişlerinden biridir.
 • karar verme aşaması erkeklere göre daha uzun olduğundan, bir çok erkek tarafından hemen bu düşünceye çarptırılırlar.
  lakin kadın ince eleyip sık dokuduğundan, her ihtimali düşünmesi gerektiğinden ve bu dediklerimin biraz zaman almasından kaynaklı ister istemez yanlış anlaşma olabiliyor.
  olsun canımız sağ olsun.
 • zamanla ciddiye alınmaya başlanan tarihi bir ironidir,kendileri ne istediklerinide ne yapmaları gerektiğinide çok iyi bilmektedirler
 • (bkz: böyle bir şey yok)

  kadın ne istediğini bilir, lakin kadının her serzenişi bir dengesizlik olarak algılanır ve dinlemeye değer bulunmaz. adam der ki "of yine dırdır yapıyor." kadını anlamak için gıdım çabalamayan insanın oralarda buralarda "vay efendim bunlar ne istiyor bıkbıkbık" diye söylenmesi insanı gülümseten bir detaydan ibarettir çoğu kadın için. erkek kadını anlayamıyor, çünkü ne düşünce tutumuna güveniyor ne de kendisiyle eşit görüyor. anlamaya değer görmüyor. toplumda öne itilen, üstün görülen daima erkek olduğu için kendi beyninin daha iyi işlediğine inanan kişi kendi düşünce yapısına uymayan kadın düşüncesini anlamlandıramıyor. yahu diyor ben böyle düşünüyorum, ben mantıklı düşünürüm ve bu kadın benim gibi düşünmüyorsa ben bu kadını anlamam. ne istediğine de anlam veremem diyor nasıl benim sistemimle düşünüp istemez. sıçıp sıvıyor açıkçası. çok komik.
 • kadınların kompleks kafa yapılarının yan etkisi olarak çok sey istemelerinden mütevellit, söz konusu isteklerde yaşanan damarın damar üstüne binmesi sendromudur. "hayır hepiniz kraliyet ailesi evladı, hepiniz mi prensessiniz arkadaş?" diye mutlakiyet karşıtı toplumsal hezeyanlara sebebiyet verebilmektedir.
 • derdi sizi geren bilmeyiş. biz bayılıyoruz zaten kafa elli milyon yaşamaya.
 • ahahahahaha ince eleyip sık dokumalarındanmış da, karşıdakinin kararsızlıklarındanmış da, falanmış, filanmış.

  geçin la bunları.

  4 ay peşimde koşup, sevgili olmak isteyen, nihayetinde yelkenleri suya indirdiğimin ve kabul ettiğimin 5 gün sonrasında birkaç gündür bile tanımadığı adamın teklifini kabul edip onunla sevgili olan, bana da bu durumu söyleyemeyen ve 10 gün sonra bunu öğrendiğimde, nedenini sorduğumda da "bilmiyorum," diye cevap veren canlı ne peki?

  kadın değildi de bize mi yanlış bilgi geldi?

  aşağı yukarı iki aydır sevgililer şimdi, mutlu mesut yaşıyorlar. ben de mal gibi üzülüyorum üstelik. ne sikime üzülüyorsam?...

  doğruluğu inkar edilemeyecek önerme. kimse kusura bakmasın.
 • temelde insanın ne istediğini bilmemesiyle kesişen durumdur. normaldir. seksistliğin alemi yoktur.
 • (bkz: menstrüel siklus)
  kadınların hayatları çember gibidir...ayrıntısıyla da tümüyle de böyle...
  yakınlaşır uzaklaşır...döner dolaşır...başladığı noktaya geri döner...
  aynı güvensizliği tecrübesizlikleri saflıkları her seferinde yeniden yaşar...
14 entry daha