şükela:  tümü | bugün
  • özleyen ve özlediğini içtenlikle söyleyen ama karşısında bir öküz bulan kadın/lar/la tanışmamış yazar beyanidir..

bir kadının özlemi ne kadar sürüyor biliyor musunuz siz?
    bilmiyorsunuz konuşmayın bari..
  • hayır öyle değildir o kuzucum.

senin özlemeni istediğin anda artık özlememiş oluyordur sadece.
  • yok öyle bir şey.
    özlerler hem de çok özlerler.
    hatta bu özlem başa çıkabilecekleri durumu aşmışsa, her şeyi göze alırlar.
    kemiklerinizi kırarcasına sarılır. öpmedik yerinizi bırakmazlar.
    bence sorunu kendinizde arayın.
  • sen sevilmemişsin ki kardeşim.

edit: yazar kaçmış
  • artık şansım nasıl yaver gittiyse hiç denk gelmediğim kadındır.

böyle bakınca da, sanımca, kendileri benim için yok hükmündedir.

yanlış önermedir.
  • ilişki sonrası özlemeden bahsedecek olursak, bu pek kadının doğasından değil de özlemek için vakti olmamasından kaynaklıdır.

ilişki sonrası ortalama bir insanın yeni bir ilişki için harekete geçmesi zordur. ilişki için harekete geçmek zorunda olan taraf erkek olduğundan da kalır öyle tek başına. kadının ise ilişki kurmada aktif rolü olmadığından kısa süreli bir boş kalış sonrası gelen teklifleri değerlendirmeye başlar, birkaç mülakattan sonra da en uygun adayla yoluna devam eder.
  • genellemeleriniz yine gözlerimi yaşartmakta.

hayatım boyunca, defalarca özledim. birim olarak ifade etmek gerekirse; it gibi, köpek gibi özledim. fakat yarar zarar hesaplaması yapmam gerektiğini bilecek kadar gercekçiydim genelde. bir insanla beraberken 8 ayrı konuda üzülüyorsam, ayrı olduğumda sadece ozledigime uzulecegimi ve bunun da zamanla geçeceğini biliyordum.

bir de gri alanda kaldığım durumlar için yaptım bunu. siyah ya da beyaz olmak keskin bir şey olsa da öte yandan güven veren bir şeydi benim için. gri alanda seyretmektense kesip atmayı tercih ettim ki bu da bir çeşit yarar zarar hesaplamasidir. çünkü öncelikli olan kişinin kendi iç huzuru ve iç dengesidir. bunları kaybettiğimiz anda, kaybettiklerimiz arasında en çok kendimizi özlemek durumunda kalacağız. ben hiçbir zaman o duruma düşmek istemezdim.

özetle; özlüyoruz.
  • çok özlüyorum ama bilerek kaçtım uzaklaştım ondan çünkü beni kendimden çıkardı, iç huzur, öz güven ve daha birçok bana ait olan şeyi bir bir alıyordu ki tak etti artık . şimdi deli gibi özlüyorum ama geçecek biliyorum...

(bkz: yarar zarar hesabı)
  • saçma. en çok özleyen kadındır ama ölse,gebersede belli etmez . sağlam karkateriniz sağolsun (!) kadınlar böyle bir savunma mekanizması geliştirdi .
  • geride bıraktığım insanları özlemem net