şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yanlış yolda olan erkektir.

böyle bir düşüncede olan parasız erkek "ah param yok, olsaydı kadınımla ne kadar da mutlu olurdum" diye hayatını geçirir.

aksi parası bol olan erkek de "ya bir çuval paramız var ne kadar da mutlu olmalıyız" diyerek yaşar.

bakmayın siz kendilerini alışverişe vuran kadınların mutlu hayat rollerine, temelde ne kadar mutluluk var tartışılır.

kadının mutlu olması için;

öncelikle toplumda kadın erkek eşitliği tartışmasız kabul görmüş olmalı. kadın veya erkek her insan kabul gördüğü ortamda yaşamayı tercih eder.

kadının kendi ayakları üzerinde duracak kuvveti olmalı. zorla başkalarının hayatlarına endekslenerek yaşaması asla çözüm değil.

erkeklerle okul iş vb. sistemlerde eşit koşullara sahip olmaları gerekli. bir süredir dünya genelinde bu konu net olarak yüksek sesle tartışılıyor.

evlilik veya ilişkide kadın erkeğin yanındaki kişi degildir. ortaklardan biridir ve her konuda eşit söz hakkı vardır.

kadınlar parayı değil birlikte geçirilen değerli zamanları onemser. tıpkı erkeklerin de önemsediği gibi.

daha birçok şey vardır bu konuda yazılıp çizilecek, özetle kadın ve erkek birbirlerine ne kadar ilgi gösterip birbirlerini ne kadar karşılıksız severlerse o kadar mutlu olurlar.

konu para değil.
  • kadınların kendilerine bile söyleyemeyecepi şeylerden.
  • yanlış düşünen erkektir.
    kadınlar önce sevmek ister, adamın paralı olması sonradan gelir. gelmezse de kendi bilir.

yani; kadınlar paralı erkek diye tutturmuyor. tutturan kadının aşık halini görürseniz farkı anlarsınız ancak. ya da bilemiyorum belki de akıllı kadınlar parayı sever aptal olanları dediğim gibidir...

ama inanın o paraya önem vermeyen kadınların aşık olduğu adamlar gidip adamı sömüren kadınlara aşık oluyorlar. sanırım kendi değerini belirleme durumu var erkek kafasında. yani bu kadın beni yiyorsa hakettiği içindir. oteli yemiyorsa o değerde değildir diye düşündüklerini düşünüyorum artık.

acı ama gerçek. o adamı hastalıkta parasizlikta da seven kadın hep arkaya atılıyor. haketmiyorsunuz aşkı sevgiyi değer verilmeyi. köpek olmak istiyorsunuz o muamele hoşunuza gidiyor. bu yüzden ilerleyen yıllarda lezbiyenlik artacak. ınanmiyorsan at fav'a bekle.

çünkü kadınlar koşulsuz şartsız sevdikleri adamların onları kullanan kadınlara köpek olmasını kaldıramıyor artık. ben de dahil cevremde ki çoğu kadın bu halde. bu sizin eseriniz beyler. saf sevgiyi asla tadamayacaksiniz size hep rol yapılacak. seveni degersizlestirip sevmeyeni kraliçe ilan ettiğiniz için.
  • parayla mutlu olacağını düşünen kadınların hayallerini desteklemektedir. kendileri öyle düşünüyorlarsa biz kimiz ki buna itiraz edeceğiz.
  • doğru düşünen erkektir.
  • peki kadınların bundan haberi var mı? parayla mutlu olamayacaklarından yani, hı?
  • çok da yanlış düşünen bir erkek değildir. kadınım ve parayla gayet de mutlu oluyorum. fakat para için sevmediğim biriyle de birlikte olacak değilim. neden? çünkü para benim arzu ettiğim şeylere kavuşmam için bir araçken neden o araç bana hayat boyu arzu etmediğim ve etmeyeceğim birini verdiğinde kabul edeyim ki? paranın da mantığına aykırı bir durum bu. yine de tekrar etmekte fayda var ki kadınlar gayet de parayla mutlu olabilir ve bunda da bir tuhaflık yok nitekim ben mutlu da oluyorum.
  • valla erkek olarak parasiz ben mutlu olmuyorum. bu durumda kadin mutlu oluyorsa saygi duyarim
  • parayla herkes mutlu olur.
    sadece parayla mutlu olan insan türü varsa gelsin bir bakayım insan mı?
    parayla mutlu olmayan bir erkekte yoktur tahminimce.
    kadınların sadece parayla mutlu olacağını düşünen erkekler genelde kadınlara zengin koca avcısı gözüyle bakmaktan ileriye gidemez.
    ee allah'ta onlara öylesini versin inşallah.
  • para doğrudan mutluluk getirmese de parasızlık mutsuzluk getiriyor. dünyanın en zengin üç ailesinin çocuklarının intiharını okumuştum geçen gün.