şükela:  tümü | bugün
 • çoğu kadın, erkeğin çıkma teklifini reddederken "tipim değilsin" demek yerine, sanki karşısında salak varmış gibi lafı eğip büker: ben aşık olamıyorum... sana layık biri değilim... sevgilimden yeni -6 ay önce!- ayrıldım... ben şöyle roman kahramanı gibi birini istiyorum ve saire...

  hatun kişinin er kişiye söylemesi gereken,

  - zayıfsın, ben kaslı erkeklerden hoşlanıyorum.
  - şişmansın, ben fit erkekleri seviyorum.
  - sakalın yok, köselerden hoşlanmıyorum.
  - boyun benim istediğim kadar uzun değil.
  - esmer erkekleri beğeniyorum, sarışın tarzım değil.

  korkmayın hanımlar, siz bunları dediniz diye tanrı'nın gücüne gitmez. dürüst olan hiçbir insan tanrı'nın cezasını hak etmez. samimi olmanız erkeğin kalbini de kırmaz. evet, erkeğin size olan hisleri bitecektir; zira beğenilmediğini bilen erkek, ne kadar sevse de aşık kalamaz! reddedilmek her insanı biraz üzülebilir, ama dünyanın sonu değildir. neticede sağlayacağı fayda vereceği üzüntüden üstündür. böylece erkek gözünü sizden başka kadınlara çevirir. bir nevi erkek kurduğu melankolik düşten uyanır, kendine gelir. zaman ve emek harcamaktan tasarruf eder.

  ona soyut değil, somut nedenler verin. çünkü yalan söylediğinizde, onu aptal saptal bahanelerle savuşturduğunuzda, erkek acı çekecektir; zira aşık birey gerçekleri göremez, yalnızca duyar!

  sıkıntı şu ki, aşık adam aşkına ulaşmak için kendini parçalıyor. sanıyor ki dağı delersem beni sevecek. ama "be adam! sorun sensin, dağ değil ki!" bunu bilse, dağı delmek için kendini hiç paralar mı?!

  "sanki desem anlayacak, hatta dedim anlamıyor." tarzı cümleler kurmayın hanımlar. aslında erkeğe direk kusurunu söylemenize gerekte yoktur, ona "kusura bakma, seni beğenmiyorum" deyip "ben şu tarzda/tipte erkekten hoşlanıyorum" diye ekleyin, olay biter. bunu demediğin sürece mesafeleri, mezhebi, siyaseti bahane etmek çocukça. erkeğe açık olun. insan yalan söyleyince vicdan azabı çekmeli, samimi ve dürüst olunca değil.

  reddedilmek erkekler için dünyanın sonu da değildir. dünyada ortalama 4 milyar kadın var. siz olmasanız bir başkası olur. o halde kaçmayın, bahane üretmeyin, geçeği söyleyin ki erkek niye, neden diye kafaya takmasın sizi. her erkek imalardan, bahanelerden anlayamaz. aksi takdirde sizi elde etmek için tekrar dener, dener ve dener. bu ısrarı da sizi üzebilir.
 • 2 sebebi vardır:
  1. tam olarak reddedip hayatından çıkarmak yerine içinde bir umut bırakıp kullanma/yedek olarak tutma dürtüsü.
  2. karşıdaki iki katı boyutundaki herifin duygularını incitip sinirlendirmekten çekinmek.
 • erkeklerin ruh hastası olmasından dolayıdır. kusura bakmayın da kimse karşısındakini istemiyor diye küfür yemek, şiddete mağruz kalmak gibi eylemlerle muhattab olamaz. istenmiyorsan istenmiyorsundur ve bunu sindirmelisin. herkesi çevrenizdeki insanlar gibi görmeyin eğer "yaa ne alakası var böyle bir şeyi niye yapayım." diyorsanız, yapılıyor bu ülkede böyle durumlarda psikolojik ve fiziksel şiddet görme şansı yüksek kadınların. zaten kadınların esasen bu şekilde davranmalarının (hayatlarının her yönünde) nedeni bu baskıdır. erkek kız arkadaşıyla zaman geçirir baba para ver sevgilim var der, kadın erkek arkadaşıyla zaman geçirir baba mervelerde ders çalıştık der, bu kadınları böyle yola itiyor.
 • söylenen:
  sen çok iyi bir insansın, her insanın yanında görmek isteyeceği biri ancak ben buna hazır değilim, tek problem bu seni arkadaş olarak görmeyi daha çok isterim. hem ben arkadaşlığı daha kutsal görürüm. bende böyleyim bu konuyu bir daha açmadan hayatımıza devam edersek sevinirim. aksi bunu bilerek seninle arkadaş olarak devam etmem doğru olmaz.
  aslında söylenmek istenen:
  ya sen kimsin ki kendini bana layık görüyorsun, tipsiz hele tipe bak ya.. neyse bak oğlum bu iş olmaz ancak rüyanda görürsün. ha bişey daha ya arkadaş olacaksın adam akıllı bu konuyu kapatarak ya da defol senin üzüntüne ortak olacak değilim allah korusun. hayde .
  ve muhtemelen görüşmeyeceklerdir.
 • dürüst olsalar kibarca bir reddediş olmayacak, başka çare yok az hasarsız atlatması için herşey,yeni aşklara yelken açması için,umudu kirilmasin diye :) yine yürüyebilsin diye .
 • kırmamak için olabilecek eylemdir. herşeyde de art niyet aramayın.
 • bir insana seni beğenmedim çirkinsin kisasin şişmansin demek terbiyesizliktir. her doğru her yerde söylenmez. net bir şekilde "hayır, sana karşı bir şey hissetmiyorum olmaz" demek ya da başkasını seviyorum demek daha insanca bir davranış olur.
 • türkiye'de erkeklerin %70'inim potansiyel tacizci olmasından kaynaklanır. terk edildi, reddedildi diye vurulan, öldürülen kadınları görmüyorsunuz sanırım hiç.
 • çünkü kaldıramıyorsunuz cok sevgili en üstün varlık olan erkekler kaldıramıyorsunuz.

  bundan ortalama 8-10 sene once birlikte akşam yemeğine (karşı tarafın laftan anlamayıp ısrarı üstüne çıkılmış yemek) çıkıp kendisinden hiçbir şekilde etklienmedigimi ve hatta arkadaş olarak bile görüşmek istemediğimi söylediğim bir adet kişiliği oturmamis er kişiyle gecen yaz cok spontane bir biçimde cok alakasız bir şehirde karşılaştık. daha doğrusu ben kendilerini tanıyamadım ilk önce ama o hemen hatırladı.
  e: er kişi.
  c: castiel.

  e: aa castiel senin burda ne işin var.
  c: ehehe tanıyamadım.
  e: .... ben işte. ayni üniversiteden mezunuz. hatırlasana.
  c: kusura bakma ama hala çıkaramadım..
  e: hani yemeğe çıkmıştık. beni beğenmediğini benden etkilemediğini arkadas bile kalamayacağımızı söylemiştin.

  evet orda hatırlıyorum. aa merhaba nasılsın diyorum. ayak üstü sohbet ediyoruz. ve şunu patlatıyor:

  e: senin o laflarindan sonra ben çok bunalım takıldım. çok üzüldüm. bama bunu neden yaptın ki? yani yüzüme karşı bunu söylemen şart miydi?

  aynen bu kadar işte. siz dürüstlüğü kaldıramıyorsunuz. oysaki er kişinin parası yenebilir her can sıkıntısında sığınacak aptal bir liman olabilir ve sevgili yapıldığında tekme basilabilirdi. iste bunu yapan hatunlar daha akıllıdır. yillar sonra eski bir tanidikla karşılaştıklarında sizin gibi azar isitmezler.

  sizi sömüren kızlar için size her daim dürüst yaklaşan delikanlı kızları hep üzdünüz beyler.