şükela:  tümü | bugün soru sor
 • çoğu kadın, erkeğin çıkma teklifini reddederken "tipim değilsin" demek yerine, sanki karşısında salak varmış gibi lafı eğip büker: ben aşık olamıyorum... sana layık biri değilim... sevgilimden yeni -6 ay önce!- ayrıldım... ben şöyle roman kahramanı gibi birini istiyorum ve saire...

  hatun kişinin er kişiye söylemesi gereken,

  - zayıfsın, ben kaslı erkeklerden hoşlanıyorum.
  - şişmansın, ben fit erkekleri seviyorum.
  - sakalın yok, köselerden hoşlanmıyorum.
  - boyun benim istediğim kadar uzun değil.
  - esmer erkekleri beğeniyorum, sarışın tarzım değil.

  korkmayın hanımlar, siz bunları dediniz diye tanrı'nın gücüne gitmez. dürüst olan hiçbir insan tanrı'nın cezasını hak etmez. samimi olmanız erkeğin kalbini de kırmaz. evet, erkeğin size olan hisleri bitecektir; zira beğenilmediğini bilen erkek, ne kadar sevse de aşık kalamaz! reddedilmek her insanı biraz üzülebilir, ama dünyanın sonu değildir. neticede sağlayacağı fayda vereceği üzüntüden üstündür. böylece erkek gözünü sizden başka kadınlara çevirir. bir nevi erkek kurduğu melankolik düşten uyanır, kendine gelir. zaman ve emek harcamaktan tasarruf eder.

  ona soyut değil, somut nedenler verin. çünkü yalan söylediğinizde, onu aptal saptal bahanelerle savuşturduğunuzda, erkek acı çekecektir; zira aşık birey gerçekleri göremez, yalnızca duyar!

  sıkıntı şu ki, aşık adam aşkına ulaşmak için kendini parçalıyor. sanıyor ki dağı delersem beni sevecek. ama "be adam! sorun sensin, dağ değil ki!" bunu bilse, dağı delmek için kendini hiç paralar mı?!

  "sanki desem anlayacak, hatta dedim anlamıyor." tarzı cümleler kurmayın hanımlar. aslında erkeğe direk kusurunu söylemenize gerekte yoktur, ona "kusura bakma, seni beğenmiyorum" deyip "ben şu tarzda/tipte erkekten hoşlanıyorum" diye ekleyin, olay biter. bunu demediğin sürece mesafeleri, mezhebi, siyaseti bahane etmek çocukça. erkeğe açık olun. insan yalan söyleyince vicdan azabı çekmeli, samimi ve dürüst olunca değil.

  reddedilmek erkekler için dünyanın sonu da değildir. dünyada ortalama 4 milyar kadın var. siz olmasanız bir başkası olur. o halde kaçmayın, bahane üretmeyin, geçeği söyleyin ki erkek niye, neden diye kafaya takmasın sizi. her erkek imalardan, bahanelerden anlayamaz. aksi takdirde sizi elde etmek için tekrar dener, dener ve dener. bu ısrarı da sizi üzebilir.
 • sizin terk ederken "aldattım" yerine "sen daha iyilerine layıksın" demeniz yalanıyla yarışır bu durum..
 • erkeklerin ruh hastası olmasından dolayıdır. kusura bakmayın da kimse karşısındakini istemiyor diye küfür yemek, şiddete mağruz kalmak gibi eylemlerle muhattab olamaz. istenmiyorsan istenmiyorsundur ve bunu sindirmelisin. herkesi çevrenizdeki insanlar gibi görmeyin eğer "yaa ne alakası var böyle bir şeyi niye yapayım." diyorsanız, yapılıyor bu ülkede böyle durumlarda psikolojik ve fiziksel şiddet görme şansı yüksek kadınların. zaten kadınların esasen bu şekilde davranmalarının (hayatlarının her yönünde) nedeni bu baskıdır. erkek kız arkadaşıyla zaman geçirir baba para ver sevgilim var der, kadın erkek arkadaşıyla zaman geçirir baba mervelerde ders çalıştık der, bu kadınları böyle yola itiyor.
 • dürüst olsalar kibarca bir reddediş olmayacak, başka çare yok az hasarsız atlatması için herşey,yeni aşklara yelken açması için,umudu kirilmasin diye :) yine yürüyebilsin diye .
 • kırmamak için olabilecek eylemdir. herşeyde de art niyet aramayın.
 • bir insana seni beğenmedim çirkinsin kisasin şişmansin demek terbiyesizliktir. her doğru her yerde söylenmez. net bir şekilde "hayır, sana karşı bir şey hissetmiyorum olmaz" demek ya da başkasını seviyorum demek daha insanca bir davranış olur.
 • türkiye'de erkeklerin %70'inim potansiyel tacizci olmasından kaynaklanır. terk edildi, reddedildi diye vurulan, öldürülen kadınları görmüyorsunuz sanırım hiç.
 • dürüst olmayı kaba olmakla karıştıran kişi beyanı.
 • çünkü kadın karşıdakinin kırılacağını ve dolaysıyla başına olmadık yere iş alacağını biliyor. zira 5'ci sınıf bir ülkede nefes alıp veriyoruz.

  ayrıca bu zaman diliminde dürüstlük en büyük aptallıktır. işimize geldiği gibi davranmak zorundayız, ister kabul edin isterse etmeyin.