399 entry daha
  • tamamen yaşamamakla alakalı. ben bile bir kadın olarak hemcinslerimin abarttığını düşünüyorum. neden? çünkü onlar kadar şiddetli geçirmediğim için. (bazıları cidden abartıp bunu kullanıyor ama yalan yok) ben böyle düşünüyorsam erkekler ne etsin?

ama bakın saygı önemli, "abartmayın yeaa" deyip öküzlük yapmanın alemi yok. kadın ölüyorum diyorsa ölüyordur canım.
  • rahmin iç yüzeyinin soyulup kanayarak vücuttan uzaklaştığı dönemlerde, insanların ağrı eşiklerine göre değişen ağrı çekme durumu regl ağrısı. bazıları normal hayatlarına devam eder ağrısız bazılarının ise ağrıdan bacakları sırtları uyuşur yani kişiden kişiye değişir. çoğu zaman gerçek ağrılardır bence
  • evet, abartıldığı kadar güçsüz düşmüyoruz, mesela şu anda kuzenim "yiii kidinlir di rigl sincisini çik ibirtiyir" diyen 100. erkeğin ağzının tam ortasına elindeki sıcak su torbasını fırlatabileceğini söylüyor, kıps.
  • her reglde hastanelik olan benim gulup gectigim onermedir
  • bugün yaşadığım bir olayla şu şekilde örneklendirmek istediğim tespit;

bugün bir arkadaşımla piercing taktırmaya gittik. piercing takılırken benim sadece biraz yüzüm buruştu, arkadaşımda ise tık yoktu.

orada piercing takan bey bize şöyle söyledi; "siz kadınlar gerçekten çok dayanıklısınız, bu işlemde bile bir erkeği bu koltukta zaptetmek çok zor oluyor, özellikle dövme yapılması işleminde aslan gibi kükreyerek içeri giren erkekler kedi gibi miyavlamaya başlıyor, kadınlarda hiç sorun yaşamıyorum koca koca dövmeleri tek seferde yaptırıyorlar" dedi.

kendinizi dayanıklı sanıyor ve kadınların abarttığını düşüyorsunuz ya, işte o iş öyle değil.
  • olayın fiziksel yönü beni çok etkilemiyor ama yakın çevremde gördüğüm kadarıyla hayır abartılmıyor arkadaşlar. yanlarında nazını geçireceği bir adet erkek de olmadığı halde acıyı yaşadığını görüyordum, yani gösteriş değil bu. sakının bu düşünceden. var böyle bi dayanılmaz sancı.

beni asıl etkileyen ise psikolojik kısım. evet bu kısım abartılıyor denebilir, ama abarttığımı ancak dışardan bakınca görebiliyorum. o dönemin içinde o ruh hali içinde mantıklı olamıyorsun zaten.

çok basit bi örnek vericem. gecenin bir vakti, canım da aşırı çikolata istiyor tabi. buzdolabında da stoklarımdan kalan bir adet çikolata olduğunu hatırlamamla birlikte koşa koşa mutfağa gidiyorum ve çikolatayı yerinde bulamıyorum.

bu elim olaydan sonra odamda sinirimden göz yaşı dökmüşlüğüm vardır ayıptır söylemesi. şu an düşününce gerçekten çok saçma geliyor. ama o an öyle gelmiyordu işte :/
  • 3 kere ameliyat oldum, ameliyat sonrası hiç birinde gıkım çıkmadı. regl sancısı yüzünden acillerde serum yemişliğim vardır. acı eşiğimin ne kadar yüksek olduğundan bahsetmiyorum bile.
  • bugün günlük "kadını ve kadına ait bir şeyleri aşağılama" ritüelinde sıra buraya kadar geldi mi lan? buraya kadar düştünüz mü? bu kadar mı acınası bir durumdasınız?
    sakin olun şampiyonlar. elinizdeki o kadın nefretini cidden bir kenara bırakın. artık özgüvensizliğinizden mi, güvensizliğinizden mi, gereksiz egonuzdan mı kaynaklanıyor bu bilmiyorum ama cidden bırakın.
    velev ki abartıyorlar? nolacak? napmanız gerekiyor bu konuda? bu konuda da mı terbiye edilmesi gerekiyor kadınların? bir iki tane kadın da bu konuda "abarttığı" için ağzı yüzü kırılsın, öldürülsün mü?
    gerektiğinde insan ağlatmaktan çok hoşlanırım ve hiç çekinmem, gerçek hayatımda böyle bir laf eden bir insanla karşılaşacağım hüngür şangır ağlatırım. regl olan kadınlara "abla ped vereyim mi be, abla yardım edeyim sana, ne vereyim ablama ped mi tampon mu?" diye mırmırlanır hale gelirsiniz. iki üç entel dantel, sanatlı, kültürlü konu hakkında konuşuyor diye kendini medeni sanan recep ivedikler sizi.
    iş arkadaşım regl olunca hastaneye kaldırıyoruz. ben regl olan bir insan evladı olarak kendisine çok üzülürken, onun o acısını tahayyül edemiyorum. bu nasıl bir çöküş, nasıl bir acı ya, derken buluyorum kendimi. gelmiş "çok obortomoyor mosonoz?" diye bikbikleniyorsunuz insanlığa geçemeden erkekliğe geçince böyle oluyor. önce insan olacaksın. bu konudaki gelişimini tamamlayacaksın, sonra diğerine bakarsın bi.

kendisi de öyle düşünen hemcinsim olan insanlar var. aynen kendin yaşamıyor olabilirsin o şiddette ama öyle düşünemezsin. bilemeyebilirsin ama abartıyor diyemezsin. bilememek abartıyor diye düşünme hakkı vermez. yani insan olma bilinci bunu gerektirmeli. ben insan olma bilincimden bunu anlıyorum çok şükür. siz de anlayın. anlayamıyorsanız da susun. susun ya, bari en azından susun. bu konuda da birkaç laf etmemiş olun.

edit: kadınlarla ilgili bir başlıkta bir şeyler yazan kadınlar için, "kodonloro tospot otmok ocon mokommol bor boslok" şeklinde yazan insanlar da bambaşka. ya insan neden kadın olduğunu saklasın? aklımı yiyeceğim en sonunda hahahaha. kadın kadın olduğunu neden saklamak zorunda? mesaj mı attılar cevap verme, engelle, yok say. nasıl bir kendi "erkek" cinsiyetinizin tehlikeli oluşuna, korkunç boyutlarda tehlikeli oluşuna, burada "kadın" olduğu tespit edilebilen insanlara bu konuda yarı uyarı, yarı garipseme şeklinde ifadelerle atıflar yapıyorsunuz öyle. böyle cam gibi, ayna gibi parlıyor maşallah.
  • hoş değil be sonuçtan ondan bari prim yapmayın
968 entry daha
hesabın var mı? giriş yap