şükela:  tümü | bugün soru sor
 • nedeni budur: testosteron yüzünden!

  testosteron: erkeklik ve iktidar hormonu!

  efendim şimdi kısaca anlatayım; bu testosteron denen meret kadınlarda ve erkeklerde libidoyu (cinsel dürtü) belirliyor. bu da aslında genlerimizin bir maşası. yani kadın genleri, çocuğunu doğurabilecek, güçlü kuvvetli, kadınını ve yuvasını koruyabilecek erkekleri arayıp duruyor ve bu özellikleri barındıran testosteronu yüksek erkekleri beğeniyorlar.

  testostoronu yüksek erkekler ise aynı şekilde soylarının devamı için tüm güçlerini dünyayı döllemeye harcadıklarından bağımsız tipler oluyorlar..! veee kadınlara “ben niye bu adama çattım şimdi? o kadar efendi adam varken gittim bunu buldum” diye hayıflanıp durmak kalıyor.

  yani kızlar, efendi adamları sevmiyorsanız bu genlerinizin suçu! genleriniz erkek gibi erkek (!) arıyor. erkek gibi erkekler -yani testosteronu yüksek olanlar- ise bağlasan durmuyor.
  bu durumda sonuç: “kadınlar aldatan erkek seviyor”!!! ( bu, içimizdeki gizli maço sevdasını da açıklıyor sanırım.)

  bu testosteron yüzünden daima, adnan beyleri bir kenara bırakıp, behlüllere koşacağız…

  o halde sonsuza kadar ağlayıp duracağız, ama kendi düşen ağlamaz öyle değil mi?

  peki, bu testosteronu yüksek adamlar nasıl oluyor?

  yüksek testosteronlu erkeklerin ortak özellikleri fethetmek, sahiplenmek, yönetmek ve hükmetmek. onlar, iktidar sahibi olma ve iktidarı ellerinde tutma eğilimindeler. uzlaşmacı değiller. değişimden yanalar, hareketliler. bağımsızlar. topluluklarla birlikte olmaktan hoşlanıyorlar. neşeli olmaya açıklar. onlar, kendi yollarını kendileri çizen erkekler. kendi hayat planlarını kendileri yapıyor, kendi oyunlarını kendileri oynuyorlar. başkalarının verdiği rollerden hoşlanmıyorlar. figüran olmak istemiyorlar. vazgeçmiyorlar, pes etmiyorlar…

  yüksek testosteron seviyelerine sahip olan erkekler bağlanmakta zorlanırlar!

  çünkü testosteron, bağlanmaya teşvik eden vasopressin ve oksitosin adı verilen kimyasalların salgılanmasını baskılar.
  işte bir erkeğin yüksek dozda testosterona sahip olduğunu gösteren işaretler:

  • güçlü kaşlar
  • kemikli elmacık kemikleri
  • ince dudaklar
  • belirgin çene hatları
  • geniş omuzlar
  • kaslı vücut
  • işaret parmağından daha uzun yüzük parmağı
  • büyük cinsel organ

  yüzük parmağı uzun erkekler daha saldırgan oluyor! »»»

  yüzük parmağı uzun erkek, otomobili daha tehlikeli sürüyor; daha saldırgan oluyor.

  yüzük parmağı uzunluğuyla ilgili yapılan yeni bir araştırma, bu parmağı uzun olan erkeklerin çok hızlı ve tehlikeli araç kullandıklarını ve yasak yerlere park ettiklerini ortaya koydu.
  yüzük parmağı işaret parmağından uzun olan erkeklerin tehlikeli araç kullandıkları ve daha saldırgan oldukları belirlendi.

  almanyanın mainz üniversitesi tarafından ortalama 78 yaşındaki 77 erkek sürücü üzerinde yapılan araştırmada, deneklerin sol ellerinde yüzük ile işaret parmaklarının uzunlukları arasındaki fark ölçüldü ve son 5 yıldaki trafik kayıtları incelendi. deneklerin üçte birinin aşırı hız ve alkollü araç kullanmaktan ceza aldıklarını belirleyen araştırmacılar, tehlikeli araç kullanımının doğumdan itibaren programlanmış olabileceğini, çünkü parmak uzunluğunun ana rahminde erkeklik hormonu testosteron etkisinde kalmayla doğrudan bağlantılı olduğunu belirttiler.

  yüzük parmağının uzunluğuyla ilgili daha önce yapılan araştırmalar da, bu parmağın işaret parmağından uzun olmasının erkeklerde sağlıktan davranışa dek birçok etkisinin olabileceğini göstermişti.

  bilim insanları, ana rahminde yüksek düzeyde testosterona maruz kalmanın yaşamın safhalarında beynin çalışmasını bir şekilde etkileyebileceğini düşünüyor. bu durumun kemiklerdeki testosteron reseptörlerini uyararak, yüzük parmağının büyümesini sağlayabileceği de tahmin ediliyor. yüzük parmağı uzun erkeklerin daha saldırgan olabileceğini ortaya koyan son araştırma, accident analysis and prevention dergisinde yayımlandı.

  (bkz: öyle dediler napalım)
 • hayat gerçeğidir. kadınlar serseri seviyor, sekmiyor hiç. hormonal sebepleri sikimde değil, böyle bir gerçek var mı, var. o halde kadın düşmanlığı kadınlar yüzünden var, bu kadar basit.
 • bugüne kadar hiç tartışılmamış enteresan bi konu.