şükela:  tümü | bugün
  • bunun için ülkemizde yetişmiş meriç birlikleri bulunmaktadır. bu konuyla kendileri profesyonelce ilgileniyorlar.
  • olaylara yüzeysel değil de derin bakabildiğimiz için olabilir. gerçi bu işin erkeği kadını yok, derini görenin derdi çok oluyor. kulağa güzel geldi bak şimdi.
  • dert dinlenir.
  • dinliyorsam sonunda yalamayı amaçlıyorum demektir.
  • "gel anlat derdini" diyerek yanlarken iyiydi ama değil mi?
  • kadınların empati yapmakta zorlanmasından kaynaklanan bir davranıştır.

bir erkek olarak; bir zamanlar ben de sürekli depresif ve şikayetlerimi sağda solda anlatan biriydim. başkası bana derdini anlatırken dinliyor gibi görünüp, "hemen bitirse de ben de kendi derdimi anlatsam" diye düşünürdüm. sonra, başkalarının da ben anlatırken aynı sekilde dinlediğini anladım. anlattığım kişi derdime çare olamayacaksa ona dert anlatmanın bir anlamı yoktu.

artık anlatmıyorum. ne insanları sıkıyorum, ne de başkasına anlatmak bahanesiyle kendime dertlerimi hatırlıyorum. daha çabuk unutuyorum.
  • (bkz: #104169751)

durum böyle.

siz de ezik ezik kadını dinleyip "ah canım vah canım" deyip bir de fındık aklınızla tavsiye vermeye ya da çözüm bulmaya çalışarak durumu iyice pekiştiriyorsunuz.

yapacağınız şey kadının sizi kişisel lağımına çevirmesine izin vermeden sert bir üslupla terslemek. bu hem kadının size olan bakışını ister istemez değiştirecek hem de sizin kendinize olan özsaygınızı artıracak. zaten özsaygınız olmadığından böyle meriçliklere düşüyorsunuz ya.
  • ben de boyle bi kadinim..
    napiyim dertlerim bi turlu bitmiyor. biri bitmeden bir digeri basliyor.
    bir dokun bin ah isit.
  • ben daha çok dert anlatıyorum sanki ona
  • klasik kadın davranışı.
    sürekli dert anlamaları yetmiyormuş gibi aynı derdi de sürekli anlatırlar.
    bir keresinde 1 saat kadar dert dinledikten sonra,
    - süre bitti aşkım, seansa son veriyorum, psikolojik danışmanlık ücretimi de masaya koyabilirsin dediğimde, bana kızıp
    - allah belanı versin bst, sen kavga sonrası seks istiyorsın galiba diye suçlmıştı.

bu da böyle bir hanımdır.