şükela:  tümü | bugün
  • kadınların bileceği çöküntü.
  • terkederek çok ayıp ediyorsunuz, terk edin bari ibneler.

edit: oha boylu boyunca hatalıymış.. klavyenizin içine karınca duası falan atın.
  • klavye gören yazıyor.
  • onu bilmem de; terkedilmeden önce hep şunu derler: 'aman canım, terkederse terketsin, ama beni böyle kabul etsin'.

not: bunu sonra söyleyene rastlamadım.
  • (bkz: kadınların terlediklerinden sonraki halleri)

tam ismail türüt kıvamına geliyorum diyecektim ki, başlığı okumamla anında geri aldım.
    banane lan terk edildikleri sonraki hallerinden diyeceğim durumdur efendim.
  • simone de beauvoir "ikinci cins" kitabında çok güzel anlatır halleri.

ayrıldıktan sonra hiç bir şeyi kalmayan kadın eskiden kendini manastıra kapatırdı, şimdilerde ise delirmekten başka çaresi yoktur.

"eskiden kendisinin olan dünyayı yakıp yıkmış, külünü savurmuş, gidip başka bir yurdu benimsemiş, ama oradan da hiç ummadığı anda kovulmuştur, inandığı bütün değerleri yadsımış, bütün dostluklarını bozmuştur. bir anda tepesindeki çatı uçup gitmekte, ıssız bir çölün ortasında kalıvermektedir. sevgilinin dışında hiçbir şey bulunmadığına göre , nasıl olup da yeni bir yaşama yolu tutturacaktır?

erkek ve kadın için ilişki aynı şey değildir.

"sevgi ilişkisinden erkek başka bir görünüşte ortaya çıkmakta, bu yeni görünüş de kişiliğine katılmakta, ama temel varlığı aynı kalmaktadır. kadın da onun gibi kendisi için var olan bir varlık olabilseydi, sevgiden yararı sağlayabilecekti. bu ise iktisadi açıdan bağımsız olmasını, kendine özgü bir takım erekleri bulunmasını ve kimsenin aracılığı olmadan, kendini topluluk önünde aşabilmesini gerektirir.