şükela:  tümü | bugün
  • şüphesiz ki dünyanın en yalan cümlesidir. erkekler tarafından sıkça kullanılır. zira eli yüzü düzgün boylu poslu bir delikanlının sevgili yapmak için verdiği çaba ile diğerinin çabası bir değildir.
  • hangi tipe olduğuna göre doğruluğu değişendir.
    bana önem vermiyorlar mesela, yalan değil, destekliyorum.
  • kadınların kafalarında zaten bir tip vardır, karşılarındaki erkek o tipe ne kadar yakınsa, kadının ondan hoşlanması o kadar kolay olur. normal hayatta mesela david gandy gibi bir tipi beğenen kadın istediği kadar sapyoseksüel olsun, bu adamcağıza alakasız bir tipi tabii ki beğenmeyecektir. ama tip tek başına bazısına yeterli olmamaktadır. ağzını açınca survivor taner gibi konuşan david gandy'i kim ne yapsın.
  • tipe önem vermemek değil tipten çok başka ayrıntıları öncelemektir doğrusu. adam isterse kıvanç tatlıtuğ olsun erkeksi değilse mesela, pek çok kadın için tercih etmeme sebebidir. yada karizmatik güçlü bir adam mı biskolota oğlanları mı? 100 kadına sor 90'nı ilkini seçer.

kadınlar erkekler gibi görsel değil işitseller. kimin söylediğini hatırlamıyorum bir laf vardır:

''bir erkeğin sözleri kadının ruhuna değiyorsa, dikkat etsin ellerinin de bedenine değmesi yakındır'' gibi bir şeydi. dünyanın en doğru tespitlerinden biri bu.
  • kadınların boyuta değil işleve önem verdikleri yalanıyla ölümüne kapışır.
  • kadın veya erkek farketmeksizin tipe önem vermem diyen yalancının önde gidenidir.dürüst olun hümanizm kasmayın boşa.önce görüntü olarak size hitap eden biri olacak ki onu tanımak için heves oluşsun,içiniz ısınsın.hele ki bu zamanda artık sosyal medyadan bazı şeylere ulaşmak o kadar kolay oldu ki artık görsellik olmazsa olmaz bir konumda.
  • tipe önem veririz ama tip iyi diye mal gibi kötü bir ilişkinin içinde kalmayız.
  • hayır durun, yalan değil, gerçek!

yıllarca "tipe önem vermeyen" kişi oldum. nerede lahana suratlı, double chin, agresyonu sivri dudaklarının kuytu köşelerine yansımış gudubet var, onla birlikte oldum.

öz tahlilim şu: çirkin oldukları için kompleksli oluyorlar ve bir süre sonra bu gerçekten çekilmiyor.

yakışıklı olanların da çoğu ya gay, ya biseksüel ya da yakışıklılıkları neticesinde her şeyi kolay elde ettikleri için, gerilla taktikleriyle kendini geliştiren çirkin erkeklerin yanında birer geri zekalı gibi kalıyorlar.

o yüzden temiz suratlı, eli ayağı düzgün, ne çirkin, ne çok yakışıklı erkekler nadide varlıklardır. bence tüm genellemeler ve yatırımlar da onlar üzerine yapılmalı.
  • tabii ki yalandır. hemcinsimde de karşı cinste de tipe önem veririm arkadaşım, hiç de az olmayan hayat deneyimim bana tipe önem vermeyi öğretti.
    tip derken yakışıklılık, kas, boy pos değil, yüzde bir nur olacak, şöyle bir bakınca düzgün, iyiniyetli insan gibi gelecek. at hırsızı tipli adamlardan, kokoş kadınlardan uzak durmaya çalışırım, esnaf olsa dükkanına uğramam.

çocukluktan beri bu konuda iyi bir hissiyatım var, az biraz bu hissimi pas geçtiğim oldu, pişman oldum.

eğer deneyimlerinizde tipe göre yanlış çıkarımda bulunduğunuzu düşünüyorsanız, geçmişteki veri setinizi değerlendirirken hata yapmışsınızdır, veya gözünüzde bir perde vardır, bazen aşk da perde indirir, (gözü kördür ne de olsa). sen "güzel kadın ve yakışıklı erkek iyidir" diye bir veri kullanıyorsan, ohhhoo, daha çok duvara toslarsın.

şimdi profesyonel bir ilişki içinde olduğum, ustaca birlikte iş yapmaktan sıyrılamadığım bir hemcinsimin tipinden pek haz etmemiştim. 1-2 yıl birlikte olacağız gibi görünüyor, beni yanıltırsa editlerim.
  • david beckham'ın kadın hayranları çoktur ama ronaldinho'nun hemen hiç yoktur. tamamen tesadüf.