şükela:  tümü | bugün soru sor
 • maalesef var böyle bir gerçeklik. ederinizi ya paranız ya tipiniz belirliyor bu hayatta.

  ikisinden de yoksunsanız en sevdikleriniz bile it muamelesi çekebiliyor. hayat acımasız.
 • benzer olaylar benim de başıma geliyor. ne zaman sözlükte bir kadınla tartışsam konuşmasını çirkinlik, kimsenin bana bakmaması, kuyruk acısı gibi kelimelerle bitiriyor. dış görünüşünü bilmediği insanlara atıp tutma özelliği bunlarda var sadece. insan gibi nafaka olayını tartışıyoruz kadın ne alakaysa konuyu kimsenin benimle evlenmek istememesine getirdi.
 • tipsiz değil, parasız erkeleri insan olarak görmemesi olarak değiştirilmesi gereken başlık.

  paran yoksa şayet, kadınların nazarında etkisiz eleman olmaktan öteye gidemezsin sevgili genç arkadaşım.
 • biraz ağır bir cümle.

  (bkz: yine yeniden kadınları yaftalıyoruz.)

  bazı kadınlar, bazı erkeklerin yaptığı gibi fit, güzel/yakışıklı, hol görünümlü insanları tercih edip, insanları tiplerine göre kategorize edebilir. insan beğenmemek kadına özgü bir davranış değildir, aynısının çok daha fazlasını kadınlara yapan erkekler var.

  not: az evvel bir mseaj aldım bu yazdıklarından sonra, burçları dolayısıyla bazı erkeklere itici dememin komik olup olmadığı soruluyordu. soran arkadaşa mesaj atılamadığından burdan cevap veriyorum.

  ne komiklik ne de çelişki var. iticilik, fiziksel özelliklerden, daha açık ifadeyle tipten kaynaklanmıyor. kişisel özellikler ve davranışlardan kaynaklanıyor. burada fiziksel özellikler nedeni ile insan yerine konmama iddiası var, benim burçlar için yazdığım giride o burçlara dahil erkekletin sahip oldukları karakter özelliklerinin, ilişkide sergiledikleri tavırların iticiliğinden bahsediliyor. kaldı ki, orada bahsi geçen erkekler standart üstü yakışıklı ve tipli erkeklerdi.

  anlatabildim mi?
 • evrim için kilit önemdeki üreme güdüsü, kadının erkeğe, erkeğin kadına ilgi duymasındaki sebeptir (yoksa biralarımızı içer, playstation oynayarak gül gibi yaşardık). o zaman soru şudur: bir kadın sana niye ilgi duysun, seninle vakit geçirmek istesin, çok daha iyi anlaşabileceği hem cinsleri varken?

  ya fizyolojik, ya zihinsel olarak çok sağlam durumda olacaksın. ilki özetle "yakışıklılık". ikincisinin de göstergesi paradır. ı..ıh... iyi satranç oynaman, bir sürü kitap okumuş olman işe yaramaz. o saksı nakite dönerse süper ama.

  edit: imla
 • ilginç bir iddia.
 • tek kadınlar değil diğer erkeklerde, hepsi olmasada bir çoğu tipinize göre muamele çeker, insan basit bir canlı, kendimi geliştirmez ise böyle basit şeylere takılıp kalır.
 • bence tam tersi geçerli. tipsiz erkek karizmayla, parayla veya statü ile bir şekilde oyuna dahil olabiliyor ama kadın tipsizse eğer, ağzıyla kuş tutsa biz erkekler tarafından iplenmiyor.