şükela:  tümü | bugün
  • vermiyorlar arkadaş. 11 yıllık şöförlük hayatımda, henüz yol veren kadın şöför denk gelmedi. cidden, 11 yıl neredeyse 4000 gün ve 1 kez dahi hatırladığım bir örnek yok.

ne şehir içinde, ne otoyollarda, ne kavşaklarda otomobil ve yaya ayırmaksızın, durmuyor ve yavaşlamıyorlar. hatta hızlanmıyorlar da. en azından çabuk geç de arkadaki araçlar yetişmeden cıkayım.
    dururlarsa tekrar aracı kaldıramamaktan mı korkuyorlar, yoksa aşırı bencilliklerinden mi, yada ''bu yollar bana babamdan kaldı amk'' mantığı mı bilemiyorum. sebebini çözemediğim durum.

not, peşin açıklama: cinsiyetcilik yapmıyorum olanı söylüyorum. yol vermeyen erkeklerde var evet ama tüm şöförler kadın olsa, yola girebilmek için şehir içerisindeki ara sokaklara da trafik lambası gerekir.

sonra şöförlüğünüz kötü dediğimizde vay efendim şöyle vay efendim böyle ............ vb. bir yığın laf ederler.

bu durum yalnızca benim başına gelmiyordur heralde..
  • erkekler "buyur kurban olduğum yol senindir" diyor zaten.
  • yolu alırsın eyvallahta kötü refleksleriyle duramayıp yandan sana bindirirse sıkıntı büyük :)
  • aranızda hala götüyle entri okuyanlar var. adam sadece başlığa bakıp entri yazıyor arkadaş.
  • bazı kadınlar yürürken de yol vermiyor hatta üzerinize üzerinize hızlıca yürüyor. hanım efendi geçebilsin diye aniden kenara çekilmek zorunda kalıyorsunuz. ya ben yol verecektim zaten bu ne acele diyorum içimden ama nafile.
  • bir kadın ve yaya olarak katıldığım beyandır. tabi ki erkekler de yol vermiyor ama kadınların vermemesi daha bir hayrete düşürüyor beni. pozitif yanı da olan bir eleştiri bu aslında.kadınların daha hassas ve duyarlı olduğu gibi bir varsayımım var çünkü.

bunu tabi ki şahsi tecrübelerimle söylüyorum henüz hiç bir kadından yol alamadığım gibi yaya yolunda üstüme çıkmaya çalışanı da gördüm maalesef.
  • vermemeleri degil verememeleridir.

araba surmeyi beceremiyorlar, korkularindan direksiyonu saga sola bile ceviremiyorlar, tepki sureleri cok uzun, kisa zamanda gerekli aksiyonu alamayacak kadar ozguveni dusuk yaratiklar kadinlar.

tabi hemen ustunuze alinmayin. bunun sorumlusu, kucuk yaslarindan beri kendilerine hicbir sorumluk vermeyen, sen kizsin otur, yapma, etme diyen neanderthal ortadogu zihniyeti.

dogal olarak kadinlar da pisirik, korkak yaratiklar olarak yetisiyor ve trafikte onunuzdeki seride gecip sizleri sinir ediyorlar.

maalesef durum bu.
  • vermemeleri bişey değil, bi de sinyal vermeden lank diye önüne kırmıyorlar mı. geçen ölüyodum
  • o yolu buluncaya, o serite gecinceye kadar ne cekiyorlar allah bilir, bulup bir de size mi vereceklerdi (bkz: swh)