şükela:  tümü | bugün
  • kadınların ataerkil toplum yapısına, gerçek hayatta ve sosyal medyada maruz kaldıkları eril dile karşı başlattıkları, bir erkek olarak aşırı beğendiğim akımdır.

örnek tweetler:

tweet 1

tweet 2

tweet 3

edit: hemen ekşi sözlük hiçbir siki beğenmeme timibaşlığa doluşmuş. komik bulunsun, gülünsün diye yapılmış bir akım değil zaten bu sevgili yazarlar. maruz kaldıkları dile bu ironiyle dikkat çekiyorlar. oldukça da başarılı ve zekice bir fikir. bakmayın siz bu linç kültüründen beslenen yazarlara, gayet güzel bir akım yapmışsınız.

edit2: mesajlarda ve entrylerde bu başlığı açmamdan dolayı bana meriç diyenler olmuş. linç tayfaya bir yandan kızıyorum bir yandan da bu tayfayı seviyorum. bu kadar değişik kafayı bir arada görmek ilginç bir deneyim oluyor.

son edit: akım bu tweetle başlamış, bir yazar gönderdi. kocam isterse çalışabilir
  • kadınların başlattığı hiçbir şeyin güzel ve mantıklı olmaması gibi bu da olmamış.
  • üst edit: bir pilot hanımefendi kabinde fotoğrafını atmış işte böyle şeylerle gelin bunlar işe yarar işte. böyle azimlendirirsiniz diğer hemcinslerinizi. erk*k yazarak değil.

toplumca kadınlara yapılan yanlış olan, olmaması gereken şeyleri yine yanlış bir şekilde ifade ediyorlar. söylenenler doğru toplumda kadına yüklenilen bu gibi şeylere ben de sonuna kadar karşıyım.
    ancak şaşırtmamıştır. türkiye'de feminizm = erkek düşmanlığı + riyakarlık.hatta türkiye'de değil dünyanın çoğu yerinde böyle.
    erk*k yazınca çok güzel tepki gösteriyorsunuz ya da genellemeler yaparak.
  • bu ironi akımı kimseyi güldürmek için başlamadığı için komik gelmemiş olabilir. zaten, ortada komik bir şey de yok.

1 tane bile kendi ayakları üstünde durmayı başarabilen kadın tanımamış adamlar gelip de "zengin bulsa şööööyle olur" analizleri yapmasın. hep mi boş hep mi niteliksiz insanlar tanıyorsunuz?

edit: feminist olduğumu söylemiş. gel falıma da bak.
    edit2: hala feminist olduğuma dair mesajlar geliyor. hasta mısınız? feminizmi savunan biri olsam söylenecek başka şeyler vardı, o argümanları kullanırdım. önce okuduğunuzu anlayın, ahraz andaval.

edit: o kadar eli silahlı adamlara salladım, numaram bulundu, yazıldı konuşuldu vs. ama hiçbir entrynin ve konuşmanın sonu “keşke ölsen”e varmamıştı. bu entry sayesinde oldu. teşekkürler andavallar.* ne diyeyim, şaşkınım biraz.
  • baya baya baya komik olmayan sacmalik.
  • kadınlar yapar böyle şeyler.

hiç mi görmediniz taklit ederek gıcık etmeye çalışan kadın?
  • ''acaba hesabımdaki dolares tutarının ekran görüntüsünü atarak kaç tanesine nude göndertebilirim'' diye düşündüren akım. samimi değilsiniz.
  • tuzu kuru sosyal medya kezolarının dikkat çekme çabalarından biri daha. ortamlarda duyarlıyım dersin kim bilecek.