şükela:  tümü | bugün
308 entry daha
  • şiiri seviyorken, müteahhitlerle evlendiklerinide ironileştirmişler mi?

adamı özlediğinde, adamın yokluğuna sarılanları tenzih ederim.
  • "erkek her zaman haklıdır."
    "mutlu koca mutlu hayat demektir." (bkz: happy wife happy life)
    "erkekler karmaşık ve duygusal varlıklardır. kadınlar erkek ruhundan asla anlayamaz."
    "erkekler olgun cinsiyettir. kadınlar ise yetmiş yaşında bile çocuktur."
    "erkekler her şeyin en iyisine layıktır."
    "cennet babaların ayakları altındadır."
    "kadın dediğin erkeği taşıyabilmelidir."
    "oğlanlar altın kesesi kızlar çöp tenekesi"
    "erkeğin kadına ihtiyacı yoktur kadınsız da yaşar. ama erkek olmasa kadın bokunda boğulur"
    "kadının iki çift ayakkabısı olsa birinin içine sıçacaksın" (bkz: erkeğin iki kaşığı varsa tekini kıracaksın)
    "kadınlar odundur, erkekler tarafından yontulup eğitilmeleri şarttır."
    "erkeğin beyanı esastır."
    "kadınlar ağlamaz"
    "sözlerine dikkat et. karşında bir bay var!"
    "son sözü daima kadın söyler: peki kocacığım."

edit:
    "erkeğin parası erkeğindir. kadının parası da erkeğindir"
    "her başarılı kadının arkasında (en az) bir erkek vardır."
    "yuvayı erkek kuş yapar"
    "erkekler başımızın tacıdır. onlara değer vermek boynumuzun borcudur."
    "erkek eli değen yer şenlenir, güzelleşir."
    "erkekler insandır; biz ise insankızı."
    "dua et erkeksin yoksa gününü gösterirdim."
    "erkeğe el kaldırmak kadınlığa sığmaz. erkeğe kalkan eller kırılsın!"
    "kadın dediğin erkeğin elini soğuk sudan sıcak suya sokturmaz!"
    "kadın hassas dönemden geçen sinirli erkeği alttan almasını suyuna gitmesini bilmeli"
    "erkekler dünyanın zencileridir" (bkz: woman is the nigger of the world)
    "kızlar salaktır taşlayın onları!" https://en.wikipedia.org/…ocks_at_them!_controversy
    "toksik kadınlık hepimizi zehirliyor!"
    "kadın terörüne son! kadınlığınızı öldürün!"
    "erkeğin kurtuluşu kadınları da özgürleştirecek!"

nasıl, olmuş mu?
  • bu vesileyle bir kaç tane kadının dm’den bana yürümesini bekledim ama birşey çıkmadı. başladığınız işi yarım bırakmayın hanımlar. swh

şaka bir yana; yürüyedurun.
  • eski karımdan aldığım nafakayı yeni sevgilimle yiyorum da yazıyorlar mı ironik şekilde.
  • haklilar, devlet buyuklerinden tut, mahalle aralarindaki godoslara kadar, hepsi "kadin soyle yapmayacak boyle yapmayacak" diye atip tutuyor. e simdi soz sirasi onlara da gecsin.

lakin benim iki taraflida hoslanmadigim muhabbetler. ben kadina yorum yapmiyorsam o da bana yapmasin. o istedigini yapsin, ben istedigimi. kisitlamalara gerek yok.

(not olarakta ilistiriyim, ikinci entrydeki hipergami meselesine sonuna kadar katiliyorum)
  • zekice yazılar göremediğini söyleyen zekasızların beğenmediği akım. empati kurmaya da aklı yetmiyor belli ki.
  • tam bir loser hareketi.
    korkuları için savaşan yürekliler, cesaretleri için savaşan korkaklarla baş edebilir mi?

yenilgilerin kendilerine özgü yapısal bir kazanmaya itekleme yan-etkisi vardır insana.

kazandığınız şeylerin toplamı sizin diğerleri gözünden insanlık sabitinizi verirken,
    sadece kaybettiğiniz şeylerin toplamı sizin kendi gözünüzden insanlık sabitinizi size verebilir.
  • işte üçüncü dalga feminizmin olayı bu. erkeklerle her anlamda eşit olmak isteyen kadınların, bu amaçlarına erkekleri gömerek ulaşabileceklerini zannetmeleri.

önünüzde 2 kova var diyelim, biri ağzına kadar dolu, diğeri yarı dolu. feministler yarı dolu kovayı çeşmeden doldurup eşitlemek yerine, dolu kovadan su aktararak eşitlemeye çalışıyorlar. pardon üçüncü dalga feministler. üçüncü dalga feminizmi bilmeyenler için size ne olduğunu tek bir isimle anlatayım: üçüncü dalga feminizm demet akalındır arkadaşlar. zaten şu atılan tweetlerden güzel bir kolaj yapıp teker teker okursanız kendinizi bir demet akalın şarkısı içinde bulabilirsiniz.

bakın ben feminizmin ilk çıkışı yani kökeni itibariyle kesinlikle destekliyorum. ancak 90ların başında feminizm mutasyona uğradı adeta. adı feminizm ama biraz deştin mi altında erkek düşmanlığı yatıyor. ben bir erkek birey olarak neden başka hemcinslerimin yaptığı envaiçeşit gerizekalılıktan dolayı sorumlu tutuluyorum acaba? evimde oturuyorum lan ben. bir kişinin yaptığı hatayı neden mensubu olduğu güruhun tamamının sırtına yüklüyorsunuz? bu da bir tür ırkçılık değil midir? evet bence de kadını aşağılayan atasözleri, deyimler utanç verici. "kadının saçı uzun aklı kısa." "kadının sırtından sopayı karnından sıpayı eksik etmeyeceksin." gibi onlarca iğrenç atasözü var günümüze kadar gelen. ama bunun sorumlusu ben miyim? ben mi söyledim bunu? bana niye iftira atıyorsun?

bir de şu "kadına şiddet" mevzusuna değinmek istiyorum. başıma bir şey gelmeyecekse kadına şiddetin net bir tanımı yok. yani kadına şiddet olarak tanımladığınız çoğu şiddet olayı kadına şiddet değil. genel olarak bir şiddet eğilimi var evet ama belli bir cinse karşı değil. evinde eşini döven bir adam inanın ki günlük hayatta kendisinden zayıf olarak gördüğü her insana aynı şekilde davranıyor. kadın ya da erkek, kendi sikletinde olmayan herkese aynı şekilde davranan insanlar bunlar. daha geçenlerde bir askere yapılanları gördünüz. o askere onu yapanlar işte evlendiklerinde eşlerine de aynısını yapacaklar. olay kadın erkek çatışması değil, güçlü-zayıf çatışması. ha tabi boşanmak isteyen eşini dövmek, öldürmek falan bunlar net bir şekilde kadına şiddettir. çünkü burada bu eylemi gerçekleştiren adam "kadın baba evinden gelinlikle çıkar ve anca tabutla döner" kafası ile bunu yapıyor. net bir şekilde kadına şiddet bu.
  • bütün cinsiyetçi entriler beğenilmiş. hayatınıza değersiz insanlar alan sizsiniz, bu değersizliği tüm cinsiyete yükleyen yine sizsiniz. aklınızı kullanıp manevi değerleri olan ve hayatı anlamlandırmaya çalışan insanları çevrenize toplayın. zannettiğiniz gibi değil dünya, herkes lüks bir hayat hayaliyle yaşamıyor bazılarımız çok daha derin değerler peşindeyiz. hayatta evlilikten başka hedeflerimiz çocuk yapmaktan başka başarılarımız var. insanları kalıplara koymayın, her insanı tanımaya sıfırdan başlayın. kuvvetli bağlar ancak böyle kurulur.
  • feminizm zengin kocayı görene kadarmış. biraz denk birisi yanlarında olunca feminizm, zengin koca olunca ben kocamın geyşasıyım düşüncesi bu ülkenin gerçeği değil mi? gülerek takip ettiğim akım.
734 entry daha