• kadınlara değer vermeyen erkekler yetiştirmek bunlardan biridir..
  • biten her ilişkinin ardından; bu arkadaşlık, evlilik, sevgililik olabilir, sosyal medya araçlarıyla laf sokarak ses duyurmaya çalışmak. zamanında ben de yaptım, oradan biliyorum. laf soktuğunuz kişinin en fazla acı acı gülümsemesine sebep oluyordur, o da en iyi ihtimalle. görmüyor, görse de zerre sallamıyor, hatta düştüğünüz hale gülüyor bile olabilir. bunların da ötesinde, konuyla alakasız üçüncü kişiler gözünde çok avam göründüğünüze eminim. yine kendimden biliyorum. gençlik işte bir nevi cahiliyye dönemi. yapman guzum.
  • yalnızlık yüzünden uygun olmayan insanları hayatımıza almak. halbuki yalnızlığı kabullendikten sonra gerçekten sevebileceğin insanların ne tür insanlar olduğunu anlıyorsun. daha sağ duyulu karar alabiliyorsun. sevin, kucaklayın yalnızlığınızı.
  • duygusal boşluk yüzünden kendilerini oyalamak adına yanlış insanlara kapılmaları.
  • ekonomik özgürlüklerini sağlamamaktır. kıyafetinizi bir duruşta düzeltirsiniz, aldığınız derslerden insan ilişkilerinize yeni bir yön verirsiniz, ancak ekonomik özgürlüğünüzü bir yaştan sonra kolay kolay elde edemezsiniz. asla aklınızdan çıkarmayın, paranız oldukça gideceğiniz yolu seçme özgürlüğünüz olacak.
  • başkaları için yaşamak.

bir kadının yapabileceği en büyük hata budur.
    bu ülkede yaşayan birçok kadın gibi ben de yaptım, istemsizce hala yapıyorum da oradan biliyorum.
  • (bkz: beklemek)
  • ayaklarına gelen overlok makinesinin kıymetini bilememek.

(bkz: öeh)
  • fazla sabır göstermek. başta o insanın kendine uygun olmadığını anlasa da karşı tarafın ısrarı ve değişecegim yakarışına inanıp sabırla beklemeleri.

evet sonunda akıllanıyoruz. ama her kadın hayatında böyle bir insan ile bir iki senesini harcıyor.
  • kendilerini sevmeyen adamlar için fedakarlık yapmaları.
hesabın var mı? giriş yap