• sözlüğe yeni alınan 2524 kadın yazar için güzel bir olta başlığı. tebrikler.
  • erkeklerin meme görünce hipnotize olmaları ve meme sahibinin her istediğini yapmaları. *
  • kadınların bacaklarının kendiliğinden kılsız ve estetik olduğunu düşünenleri gün yüzüne çıkaran nedenlerdir.
    kadının hiçbir işlem(makyaj, epilasyon vs.) görmemiş bedeni estetik bakımından erkek ile neredeyse eşittir. daha güzel ve alımlı görünmek için gösterdikleri ekstra gayretin ise insanın güçlü olma isteğiyle alakalı olduğunu düşünüyorum. erkek cinsi bu gücü fiziksel olarak zaten elinde bulunduruyor. dişiler de o güce yön verebilmek ve/veya o güç tarafından kabul görebilmek için bir yönleriyle erkekten üstün olabilirler: güzellik, estetik, alım... bunun için de var güçleriyle çalışıyorlar.
    bu yüzden tesettürün kadının dişiliğiyle değil kişiliğiyle toplumda var olmasını sağladığı tezini mantıklı bulurum.
  • su baslikta yazilanlara bakinca bir seye hak verdim. hepimizi cidden leylekler getirmis olsa gerek. biri diyor o kadinin bedeni size ne otekisi kadinlar erkeklerden daha cok estetige onem verir diyor. hic bozmayayim ben de aynen devam edeyim sicak havada mini etekle dolasmak cok rahat oluyor alttan esiyor falan...
  • "size/bize ne" türü girilerden de görüleceği üzere; kadının çıplaklığı daima erkeği ilgilendirmiştir. bu girileri giren zibidilerin dikkat edilirse (yazı ağzına göre) çoğu er kişidir. dişi değillerdir. niye?:

insanoğlu ile diğer hayvanlar arasında şöyle bir ayırıma dikkat etmek gerekir. yabani doğanın hayvanlarının cinsellikleri döngüsel ve mevsimsel olarak yaşanır. hormonları mevsimsel veya belirli periyotlarla cinselliği dürtüler.

insanda ise durum böyle olmayıp periyotlar neredeyse günlüktür. özellikle erkek doğası, kanındaki testesteron seviyesine göre çükü istemsiz kalkan bir döngüye sahiptir. en sık karşılaşılan örnek sabah ereksiyonu'dur.

işin ilginç yanı kadınlarda bu sık döngünün, erkeklerdeki gibi cinsel organa değil, bilinçaltına etki etmesidir. öströjen bağımlısı kadın, farkında olmadan erkeğin ilgisini çekecek şekilde tavırlar sergiler, böyle giyinmeyi (muhtemelen istemsiz bir şekilde) ister.

kısa kesiyorum. bu ilginçliğin bir evrim/tanrı (terim tercihi sizin!) programı olma ihtimali vardır. resmen, insanoğlu bilinçaltısı üremeye programlanmıştır.

benim şahsi görüşüm:
    bu gerçeği farkeden bilinçli dişiler, erkek doğasının bu hassasiyetini dikkate almalıdır. çünkü erkeğin kadına olan (görsel/dokunsal) ilgisinin de %80i istemli değildir!
  • 35 yaşında, evli, kocasına aşık bi kadın ve 3,5 yaşında bi çocuk annesiyim. "avlanmak" gibi bi sorunum yok yani. baştan belirteyim.

işinize gelsin ya da gelmesin; tek cevap iyi hissetmektir. basitçe bu.
    öyle ya da böyle, estetik buluyorum kendi bedenimi. güzel mavi gözlerini çerçevelemek için mavi göz farı süren bi kadınınkinden farklı bi anlam barındırmıyor giydiğim mini etek mesela.
    sanmam ki, 60 yaşındaki annem, emekli öğretmen arkadaşlarına oturmaya giderken giydiği göğüs dekolteli bluzuyla "avlanma" ya da "tercih edilme" kaygısı güdüyor olsun..

şukela modunda en üstte "rekabette güçlenmek" yazmış biri. komik.
    rekabeti erkekler eder arkadaşlar. bu yüzden eşeyli üreyen hayvanların kayda değer bölümünün erkekleri, evrimsel süreçte "güzelleşmek" gibi bi hadise yaşamışlardır
  • halka arz yoluyla elindeki "mal"a ederinin üzerinde talep oluşturmak ve bu sayede pazardaki arz talep dengesini kendi lehine çevirerek küçük yatırımcıyı oyuna getirmek...
  • e çırılçıplak gezersek bir gizemi kalmaz. erkeklere her zaman "hayal edilecek" bir şeyler bırakmamız lazım sonuçta. meme çatalı iyidir ama ucu görünmeden meme görülmüş sayılmaz, o hesap canım. kapiş? *

yoksa kimse bayılmıyor aslında o telli melli, alttan dolgulu sütyenlerle günde 15 saat dolaşmaya. *
  • aslında dikkat çekmek için yapmak, ama sonra çekilen dikkatten rahatsız olmak diye özetlenebilecek bilinçli ya da bilinçsiz eylem.
    kime ne, istediğim gibi giyinirim feminist diyaloglarına hiç girmiyorum. yarı çıplak kadın görünümünün erkeklerde ne uyandırdığını bilerek giyinmek en basitinden ahlak göstergesidir, muhafazakarlıkla da ilgisi yoktur.
  • kadınların neden felsefe ve sosyoloji bilimlerinde bir gram görünmediğini bir kez daha anlamamı sağladı bu sorgulama.

<<sanane, istediğini giyer>> diyor. ya lan neyse ben bir şey demiyorum.
hesabın var mı? giriş yap