şükela:  tümü | bugün
  • bir erkek olarak, yaşıtlarımla ilgilenmeme sebebim olmuştur.

bir süredir yalnızlığa veda ettim ve devam eden bir ilişkim var. görünüşe bakılırsa benden ideali yok. maddi problemlerim yok. mutlu etmek için elimden geleni yapıyorum. özel günleri hatırlıyorum, hediyeler alıyor, sürprizler yapıyorum. fakat, atom bombası etkisi yapar diye düşündüğüm sürprizler balon patlaması kadar bile etkilemiyor. ben onla yaşadığım şeylere büyük değer ve anlam verirken, o, benim yaşattığım şeyleri daha önce yirmi kez yaşadığı için pek umursamıyor. umursuyormuş gibi yapıyor. bazen konu evliliğe geldiğinde "ne yani, ben bununla mı evleneceğim, nerde o mertler, buğralar" dercesine baktığını seziyorum. uzaklara dalıp gidiyor. bi ayrılsak, ayrılmak hiç koymaz ona.

biraz düşündüğümde çok şaşırmıyorum. benim hayatımda ilk kız arkadaşım 21 yaşımdayken üniversitede oldu. onun ilki muhtemelen 14-15 yaşındaydı. ben ilk kız arkadaşımdan ayrıldıktan sonra yıllarca kendime gelemedim. müslüm gürses, ferdi tayfur dinleyip geceler boyu ağladım, alkol aldım. etkileri yıllarca sürdü. o muhtemelen erkekten erkeğe koşuyordu. şu an, 34 yaşında, artık bir erkek ve ilişki profesörü olmuş. ben psikolojik ilişki deneyimi anlamında onun yarısı, belki çeyreği, belki onda biriyim.

kendime söz verdim. bundan sonra biriyle ilgilenecek olursam, benden en az beş yaş küçük biri olacak.
  • hangi konuda? eğitim, kültür ya da hayatta kalma mücadelesi konusundaysa kadınlar özellikle türkiyede çok geride. hayatından bir sürü kişi gelip geçmiş yani ilişki konularında kaşarlanmayı deneyim olarak görüyorsanız kadınlar erkeklerden ileride. özellikle türkiyede.
  • konu; maruz kaldıkları cinsiyet odaklı şiddet ise (sadece fiziki değil, sosyal haklar anlamında da) haklı bir tespit. ancak bunun dışındaki kavramlarda katılmıyorum. hayat tecrübelerden ibarettir, sadece parmakla sayılabilecek örnek gördüm, onun dışındakiler hep ne kadar deneyimli olduğunu anlatan pelinsulardan ibaretti.
  • tanımıyorum ama seni üzen bizi de üzmüştür üzgün kaslı.

t: doğruluğu kabul edilebilir iddia.
  • dayı olay pareto ilkesi, erkeklerin %10'u kadınların %90'ını sikiyor

sen işte %10'luk kısım için savaşan %90'luk erkek tayfanın içindesin, olay bu.
  • benim için kesinlikle bu durum yok benden küçük erkekler bile benden deneyimli