şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sanırım bir çoğunuz fark etmişsinizdir bu durumu*. kadınlar kesinlikle ve kesinlikle yolda* yürürken karşıdan gelenin rahat geçmesi için yol vermiyor. yol vermek derken bahsettiğim şey ufak bir omuz hareketiyle yol açarak karşıdan gelenin yola atlamasına, veya yan yan yürümesine sebep olmamak. işte bunu kesinlikle yapmıyorlar. dümdüz yürüyüp geçiyorlar. karşıdakinin şekilden şekile girmesini bekliyorlar. karşıdan gelen herhangi bir çaba sarfetmese bildiğin çarpıp geçecekler. halbuki çok mu zor siz de bizim gibi omzu hafif geriye atarak yürümeye devam etseniz, karşımızda duvar gibi dikilmeseniz.

  bizim için sorun değil yola da atlarız, yana çekilip geçmenizi de bekleriz ama gerçekten inanılmaz itici gözüküyorsunuz bu şekilde.

  cidden soruyorum niye en ufak bir çaba sarfetmiyorsunuz? bunun toplumdaki kadın-erkek rolleriyle bir ilgisi yok. kapıyı açık tutmak, önden buyur etmek falan değil bu. sadece sizle aynı yolu, kaldırımı paylaşan insana saygı göstermektir. bunun erkeği kadını olmaz.
 • bir kadın olarak katıldığım önerme. trafikte kadının yayaya yol vermemesi gibi, benzer. ikisinde de ne yazık ki sizleri savunamayacağım hanımlar.

  o yüzden ben de gardımı alıyorum. belli oluyor hanımefendinin yürüyüşünden zaten yapacağı ya da yapmayacağı hareket. çekilme alameti yoksa gelişine çakmış oluyorum.

  sonra tabii "uff slk hayvan!!" diye serzenişler.

  işbu fiili 20-45 yaş aralığına uyguluyorum yaşlılar ve yine gözüme ayı görünmeyen erkeklere asla böyle şeyler yapmıyorum.

  bunlara benzer bir diğer pasif agresif eylemim ise, yol verme niyeti olmayan sürücü sabit hızıyla gelirken ben de sabit hızımla karşıya geçiyorum. sanıyorum az küfür yemiyorum.
 • pasif agresif ablalarımızı ablalarımızı başlığa çeken önerme. bu cinsiyetçi başlıklar daha ne kadar alakasızlaşabilir bilmemekle birlikte gün geçtikçe saçmalaşmaları kaygı verici. birkaç tane de ben önereyim bakalım ileride birileri böyle başlıklar açacak mı:

  (bkz: şaka maka kadınların küresel ısınmaya inanmaması)
  (bkz: erkeklerin geri dönüşüm atıklarını çöpe atmaması)
  (bkz: kadınların kredi kartı taşıdıkları cüzdanların nakit taşıdıklarından ayrı olması)
 • doğruluğu yüzde yüz olan bir durumdur. yolda yürürken özellikle dikkat ederseniz karşınızda ki bayan asla ve asla omzunu hareket ettirmez. doğrudan üzerinize doğru yürür ve ilk hamleyi sizden bekler. burada bile.

  bu durum, sadece erkeklerin birer öküz olması değil aynı zamanda kadınlarında birer öküz olabileceğinin göstergesidir. bunu yapan kadınlara her ne olursa olsun omuz atmaktan çekinmeyin. bu tarz mutant varlıklar, medeniyetsiz ucubeler aramızda dolanmaktadır.

  omuz atılan olmayın, madem cinsiyet fark etmiyor alın size eşitlik.
 • uzun zamandır dikkatimi çeken durum. bunu beraber yürüdüğüm kişilere paylaştığım zaman bana hak verdiler. hatta bir gün, kadıköy civarlarında yürürken özellikle gözlem yaptık. yok arkadaş, santim kayma eğilimleri yok. siz balerin edasıyla belinizi kıvırıp, omuzunuzu içe doğru çekerken, bu egoist manyaklar öylece üzerinize yürüyor. hatta, yanında başka bir dostu varsa onunla ilgileniyormuş gibi yapıp, sizi hepten duvara sürüklüyor. ergeni, olgunu fark etmiyor. gözlemlerime göre 15 yaşında liseli bebe kızlar bile aynı yapıya sahip. erkeklere karşı hegemonya kurma maksatlı mı yapılıyor acaba?

  insanların ters gününe denk gelmeyin hanım arkadaşlarım. ukala ukala üzerine yürüdüğünüz insan, o gün inanılmaz stresli olabilir ve benim arada yaptığım gibi omuzu çakar kılçık gibi kemiklerinize. "kadına sen omuz mu çaktın" bilmem ne... çakarım arkadaş. yapılan saygısızlık bir değil, iki değil.. defalarca kez yapılınca insan artık dayanamıyor. gözüne fener tutulmuş tavşan gibi bakıp "aaaaa hayvan" diyor bir de arsız sokuklar. bak yazdıkça sinirleniyorum. zira üslubum değişmeye, kötüye evrilmeye başladı.

  geçenlerde başıma gelen durumu paylaşacağım.

  - köpeğimle beraber tarabya yokuşunu tırmanıyoruz. zirveye yaklaştığımız sırada istek kemal atatürk'ten çıkan bir grup ergen kıza denk geldik. üçlü yan yana yürüyerek kaldırımı istila etmiş. bağırıyorlar, gülüyorlar ama bizi kat'i suretle kaale almıyorlar. ares'i duvarın dibine kadar çektim. götüme sokacak seviyeye getirdim köpeği. sırtım resmen duvara paralel oldu. derken, dayanamadım. "sizin yürüyeceğiniz yolu sikerim" deyip, ittirdim. her biri buckingham düşesi olan ergenlerimiz bana bağırmaya başladılar. "siktirin ulan" dediğim sırada iki tane cengaver geldi. güya kızları sahiplenecek ağzı süt kokan bebeler. "benim asabımı bozmayın! uzatmayın!" deyince, uzatamadılar. eve sinir küpü olarak döndüm.

  sözün özü; var böyle insana saygısı olmayan sürtükler. kadınlığınıza sıçarım sizin ki, ben kadınlar konusunda inanılmaz hassas bir adamım. onlara yapılan haksızlıklara en çok sinirlenen kişilerden biri de benim. ama bu saygısızlıktır! aynısını erkekler yapsın onlara da siktiri çekerim. lakin şöyle bir durum var; onlar domuz gibi üzerimize yürümüyorlar. çoğu zaman kibarca kenara çekiliyorlar. hatta; taraflar saygılarından ötürü bunu eş zamanlı yapıyor. bana çemkirecek olanların ağzına tokat atarım. uyarıyorum!
 • bir ülkedeki erkeklerin ne olduğunu eleştirmeden önce kadınlarına bakacaksın. çünkü onlar birer ana oluyor ve çocukları onlar yetiştiriyor.

  türkiye'deki erkeklerin %80'i öküz , sığır ve mallardan oluşuyor. çünkü kadınlarında aynı oranda malları mevcuttur.
 • türkiyedeyiz arkadaşlar, insanların kendisine saygısı yok, başkasına nasıl olsun?
  bir insan evladı düşünün, kendisine hak, hürriyet veren yasaları, getiren adama düşman..
 • bunun sebebi evrimsel olarak geri kalmaları. fakat bu davranış kadın cinsinin tamamında görülmez. siz de farketmişsinizdir ki çok nadir de olsa bazı kadınlar tıpkı erkek cinsi gibi karşıdan gelene yol verir. peki bu neden böyledir? birçok nöroloji ve beyin uzmanının da söylediği gibi kadın beyninin üç boyutlu algı sistemi gelişmemiştir. örneğin kadınların çoğu bir arabayı geri geri gelerek park edemez ya da karşıdan gelen bir insana (gelenin kadın veya erkek olması önemsiz) yol veremez, garip bir mutant gibi yolu ortalar. çünkü kadın beyninin üç boyutlu algı sistemi gelişmemiştir. trafikte de rastlamışsınızdır, kadınların çoğu kendi şeridinde arabayı süremez, şeritten taşar.

  çok az sayıdaki kadın ise çok güzel park edebilir, kendi şeridinde araç sürebilir ve yaya iken kaldırımı ortalamaz, karşıdan gelen insana yol verir, mühendis olabilir. çünkü bunların üç boyutlu algı sistemi nispeten daha fazla gelişmiştir.

  fakat bu durum, kadının bir eksikliği olarak görülmemeli, bu cinsi böyle kabul etmeliyiz, yani kasten yapmıyor bunu. dolayısıyla mutantvari bu canlıların artık gulyabani gibi üzerimize yürümelerine alışmalıyız. başlığın şöyle düzeltilmesi daha iyi olur: kadınların yürürken karşıdan gelene yol verememesi. şu videoyu izleyin bir bilim insanı konuşuyor: https://youtube.com/watch?v=wlwdzwgksw8

  dediğim gibi artık bunun sebebini öğrendiniz, bundan dolayı bu varlıkları böyle kabul etmek gerekir. nasıl ki bir maymundan iki bilinmeyenli bir denklem çözmesini beklemiyorsak aynı şekilde (çoğu) kadın cinsinden de karşıdan gelene yol vermesini beklememeliyiz.

  aynı konuya şurada da değinilmiş:
  (bkz: kaldırımı ortalayarak yürüyen kadın)
 • istanbul gibi kalabalık yürünülen yollarda beni çıldırtan durum, hiç umurlarında değil ben neredeyse yan dönerek geçiyorum yanlarından.

  1.90ım afedersiniz zaman zaman kafam atıyor çekmiyorum kendimi koyuyorum omzu pardon dirsek hizama geliyorlar çekilmeden çarpışıp geçiyorum.
  aynısı sizin abiniz babanıza kocanıza yapılsa hoş mu len!