şükela:  tümü | bugün
 • zeki erkeklere istedikleri gibi yön veremediklerindendir.

  kadınlar popüler, zorba, sığ, sik kafalı erkeklere göredir zaten, bunu da kesin yokluktan dolayı yazıyorumdur.
 • kadının tekbaşına "zeki erkek" sevmemesi gibi bir durum söz konusu değildir. olsa olsa "kadınların her fırsatta zeki olduğunu vurgulayan, kendisi dışındaki herkese gerizekalı muamelesi yapan(karşısındaki kadın dahil) erkekleri sevmemesi"dir o. zeki olmak ayrı zeki olduğunu sanmak ayrı şeydir.
 • zeki oldugunu sanan ama aslinda cok da zeki olmayan erkeklerin sanrisidir. bu mantaliteye sahip erkekler birtakim ozlemlerinin tatmin edilmemisligini kadin dusmanligi yaparak dindirmeye calisirlar.
 • (bkz: kadınların yakışıklı erkeklerden hoşlanmaması)
  (bkz: kadınların aldatmayacak erkeklerden hoşlanmaması)
  (bkz: kadınların sünepe salak ve fakir erkek sevmemesi)

  bu kadınlar kimden hoşlanıyor diye düşündüren önerme. bende neden yalnızım diye soruyordum kendi kendime, cevabını da buldum.
 • bazilarinin kendini avutmasina sebep olan tespit olsa da, kesinlikle var boyle bir şey.

  zeki insanlar yönetilebilir değildir, hatun milletinin önemli bir kısmi da yönetilebilir olmayan erkekleri sevmez.

  ayrıca ne not ortalaması ne de akadmeik başarı insanı zeki yapmaz, sakın ola ki sümsük bir akademisyeni kıvama getirdiniz diye zeki bir adamı fethedebildiginizi düşünmeyin.
 • yalandır. kadınlar zeki erkekleri severler, tam tersi erkekler zeki kadınları sevmez asıl. zeki adınla ego tatmini yapamazsınız çünküm evet :/
 • doğrusu "kadınlar kendilerini zeki sanan erkekleri sevmezler." olması gereken önerme.

  ortalıkta "hepiniz aptalsınız, bense nasıl zekiyim, herkese laf sokar kimseyi de beğenmem " tavırlarıyla dolaşan adam,gerçekten zeki olsa bile kibirinin iticiliği adamı da itici yapıyor. yoksa ki ne demiş ünlü düşünür irene adler "brainy is the new sexy".
 • kadınına, erkeğine ve duruma göre değişiklik gösteren bir saptama.
  tek amacı sağlam bir kapıya kapağı atıp tek taş yüzük dahil olmak üzere gönlünün istediği her şeyi aldırmak olan kadınlar kendini sömürtmeyecek kadar zeki erkekleri sevmezler.
  erkekleri default olarak üstün cins olarak gören, zekasını kadını ezmek için kullanmaya çalışan, kadını kendi fikri ve düşüncesi olan bir birey olarak görmeyen sözde zeki erkeleri sevmezler.
  türlü çakallıklar yaparak etrafındaki insanları ve tabi ki kadını kendi çıkarı için kullanmayı zeki olmak zanneden sinsi erkekleri sevmezler.*
  kendini geliştirmeyen, geliştiremeyen, ufku facebook'ta paylaşılacak şarkı sözlerinden*** bozma özlü sözlerden ibaret olan kadınlar* zeki erkekleri sevmezler çünkü sığ dünya görüşleri ile o erkeğe ulaşamazlar, o erkeğin söyleyeceklerini algılayamazlar.
  kadınlar zeki olan ama sosyal zekası ve duygusal zekası gelişmemiş erkekleri sevmezler.
  tüm zekası 1978 yılında zimbabve ikinci liginde şampiyonu belirleyen golü kimin attığını, golün pasını kimin verdiğin ve topu yakalayamayan kalecinin kim olduğunu hatırlamaktan ibaret olan erkekleri sevmezler.
  kadınlar kendilerini güldüren erkeklere bayılır lafını yanlış anlamış, kastedilenin kadını mutlu etmek olduğunu anlamayan ve ille de güldürecem diye kırk yıllık şaban repkilerini, bacak kadar çocuğun bile artık ezberlediği cem yılmaz esprilerini, herkesin ağzına sakız olmuş karikatür esprilerini tekrarlayarak başkalarının mizah zekasını kullanarak zeki görünmeye çalışan ama kendisi zekice tek bir espri yapamayan erkekleri sevmezler.
  daha gider bu liste.

  gerçi bu kadın ve erkek modelleri arasında birbirleriyle çok iyi anlaşabilecek kombinasyonların çıkması çok olası. her tencerenin kendine göre bir kapağı bulunur sonuçta.
 • bu yargıya inanan erkeklerin tamamı, kendini otomatikman zeki erkek kategorisine dahil eder.
  aslında doğrusu şu olmalı, 'kadınlar kendini zeki zanneden erkekleri sevmezler.'
 • + siz kadınlar, zeki erkekleri sevmiyorsunuz selma!
  - iyi de , sen niye rahatsız oldun ki?