şükela:  tümü | bugün
276 entry daha
 • takıntı gibi takıntı be
 • "ben sapyoseksüelim" demeyen kıza rastlamadım henüz. çoğunlukla zeki ya da daha doğrusu akıllı erkek arayışındalar. bu konuda ne kadar samimiler tartışılır. canımı sıkan bir nokta var. karşı cinste bir sürü özellik beklentileri var, bu beklenti gayet normal. ancak çuvaldızı bir kere de kendinize batırsanız hiç fena olmayacak. ben henüz doğru düzgün hobi sahibi bir kadınla tanışmadım. bu benim şanssızlığım da olabilir. ama ekseriyeti lise okur gibi üniversite okuyup, kendisine dayatılan sistem dışına çıkmayan (ya da çıkmak istemeyen), günleri bozuk ruh halinden kaçmak için sığındığı dizileri izlemekle geçip, eline doğru dürüst bir kitap alıp okumayan ve aşırı pesimist bir ruh halinde.

  birinin zeki ya da daha anlamlı tabiriyle akıllı olup olmadığını anlayabilmek için bunu sorgulayan kişinin de en az sorgulanan kişi kadar bir kapasitede olması gerekiyor. herkes kendini akıllı sanıyor bu ülkede. aklın tek ölçütü iq testleri değildir. sosyopat olan yüksek iqlu bir insan size yarar sağlamaz.

  özet olarak benim fikrim şöyle, aslında aranan şey temelde "beni bu kötü ruh halimden çıkarsın" isteği. herkes kendini zeki ve akıllı sandığı için, bilinç dışı olarak sorunlarından kendisi kurtulamadığı için kurtaracak kişinin kendisinden daha üstün bir akla sahip olaması gerektiği sanrısından geliyor gibi görünüyor.

  tespit genelleştirilemez tabii ki, ancak konuyu bir de bu açıdan değerlendirmekte fayda var.

  naçizane tavsiyem ise, önce kendi kendinize mutlu olmayı öğrenin. sonra hayatınızdaki kişilerle bu mutluluğu paylaşarak ilerleyin. sorunlu olan ruh halinizin çözümünü başkalarından beklemeyin. çünkü bu durum onlarda da var. iki sorunlu ruhu bir araya getirerek mutlu bir tablo çıkmasını bekleyemeyiz.

  dipnot: ileri bir tarihte entry düzenlenecektir.
  edit: imla

  edit2: hobilerden kastettiğim şey şu, hayatta önem verdiğiniz bir şey hakkında kendinizi geliştiriyor olun, bir merakınız olsun. yani, film izlemeyi mi seviyorsun, biraz filmler hakkında bilgi birikimin olsun. bu bilgi herhangi bir şey olabilir. hangi renk paleti hangi duyguyu yansıtır, hangi kamera açısı ile hangi duygu vurgulanır gibi. ilginizi çeken bir alanda belli bir miktar bilginiz olsun ki gerçekten ilginiz olduğu belli olsun. "ben müzikten çok iyi anlarım" diyorsunuz ama elinize hiçbir enstrümanı almamışsınız, ilk okulda öğretilen müzik teorisinden haberiniz yok. ee nasıl inanalım? hayatta en ilgisini çeken konuda bile 1 adım atmamış bir insan bana nasıl adımlar atacak? ben de buna bakarım.

  zorunlu edit: arkadaşlar başlık kadınlarla ilgili olduğu için konu kadınlar üzerinden ilerledi. yoksa erkeklerin de aşağı kalır yanı yok malesef. birebir aynı şeyler olmasa da benzer minvalde özellikleri toplumun birçoğu taşıyor. birçoğu diyorum dikkat ederseniz "hepsinde var" demiyorum. istisnalar azımsanmayacak kadar çok var. ama önemli olan bir sorunu tespit edip çözüm üretmek. her problemde karşı tarafı suçlarsak, kendimize bakmadan farklı beklentiler içerisine girersek bu durum sonsuza kadar düzelemeyebilir.
 • olsa güzel olurdu. ama yok öyle bir takıntı. ha şu kastediliyorsa; cüzdanı kalın, kaslı ve yakışıklı bir erkeğin 2 ile 2 toplamını bilmesi. evet zeki erkek takıntısı vardır. o kadar da olsun ama yâni dimi şimdi. *
 • olması gerekendir. takıntı demek bile hoş değildir aslında. ama bu zeka olayını çok yanlış anlayan erkekler tarafından çoğu zaman dert yanmaktadırlar. bir insanın tarih,sanat, şiir,felsefe konuşabilmesi zeki oldukları anlamına gelmez. sırf bu sebepten bunu kullanarak kadınlara yürümeye çalışan erkekler var. kadınlar ilber ortaylı gibi bir erkek aramıyor, sadece dolu dolu sohbet edebileceği ve tek amacının yatmak olmadığı erkeklerle görüşmek istiyorlar. yani kimse einstein aramıyor arkadaşlar, sadece biraz düşünebilmek önemli.
 • nedense genelde tersini görüyorum...
 • takıntılı kadınlardan hoşlanmadığım için benden uzak durmasını rica edeceğim kadın.
 • aradıkları satranç zekisi veya sudoku dahisi değil tabii ki. parayı çekip çevirmesini ve kazanmasını bilen zeki erkeği severler.kadın parayı yedikçe, açığı kapatacak zekilikte erkek lazım.
 • sebebi heralde evrimsel süreçle ilgilidir. eskiden fiziksel özellikler ön plandayken simdi hayatta kalmak icin en hizli koşan, en ağır kaldıran olmanıza gerek yok. onun yerine zihinsel beceriler önem kazandı. bu sebepledir ki kadınların da beğenileri evrildi.
 • ...çünkü delirtmek bizim işimiz...
  swh
 • zeka takıntısı olan kadın oranı % 1-2 yi geçmez bu ülkede

  zeka yerine;

  para, iyi bir araba, super skinny kısa paçalı pantolon, vs vs daha popüler
475 entry daha