şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tarihini ve dinini araştırmaya adayan daha önce hiç duyulmamış fikirler ortaya atan birçok yazısını belgelere dayandıran yazar. yazıları kemalistler tarafından beğenilmese de belgeler ortaya sunduğu için insan acaba diyor.
  yazıları için
 • kimsenin acaba falan dediği yoktur. "yeni dönem" tarihçilerindendir kendisi. belgelere bir şeyleri doğrulatmaya çalışmasına saygı duysam da çoğu zaman belgelerden "taraflı yorumlar" yaparak ve kendi zihninde bir takım şeyler uydurarak olayları onlara uyarlar bu şahıs.

  öğrenimini ve eğitimini zerre bilmediğimiz bir kişinin tarih profesörü gibi çıkıp hatıratlardan yola çıkarak bakın bu böyle gerçekler şöyle demesi de ancak bizim gibi bir ülkede prim alır.

  umarım karşısına tarihi "yorumlayan" değil de bilen biri çıkar ve kendisine neyin ne olduğunu 2-3 belgeye değil de zamanın tüm dinamiklerine ve sebeplerine bağlayarak açıklar da aydınlatır biraz kendisini *

  e2: galiba kendisinin müritleri yavaştan ekşiye sarmaya başlamışlar. tüm entrylerimi seri eksilemelerine bakılırsa *
 • bu dönemin makbul tarihçisi. belgelerle gerçek tarih anlattığını iddia ediyor ama düpedüz uydurma belgelerle masal tarih anlatıyor. a4 kağıda yazdığı yazıları işte tarihi belge diye okuyucularına kakalamaya çalışıyor. hitap ettiği seviye epey düşük anlaşılan.
 • atatürk'e olan nefretinden ne yapacağını şaşırmış, eski tarihi belge ve yazıları kafasına ve hayal gücüne göre yorumlayıp uydurarak insanları afyonlamaya ve kışkırtmaya çalışan din bezirganı.

  facebook sayfasında, atatürk'ün manevî kızı afet inan'la dansederken çekilmiş olan bir fotoğrafını yayınlamış ve diğer manevî kızı ülkü adatepe'nin anılarını kendince yorumlayıp çarpıtarak atatürk'ün afet inan'la ilişkisi olduğunu iddiasını savunmuş.

  https://m.facebook.com/…source=54&ref=page_internal

  kimse atatürk'ü sevmek zorunda değil, kimse kimseyi sevmek ve kabullenmek zorunda değil.
  fakat bu şahsın tüm bu reddedişi asılsız iddia ve iftiralarla nefret kusmaya dayalı. nefretini aşılamaya çalışması ve tüm bunları nereden geldiği bilinmeyen bir "tarihçi" sıfatı adı altında yapması da sanırım osmanlı imparatorluğu hayalleri içinde yaşıyor olmasından kaynaklanıyor.

  yazdığı ipe sapa gelmez yazıların ve hakaretlerin altına alkışlarıyla ve araştırmaya gerek duymadan inanan cahillikleriyle inanılmaz yorumlar yapanlar da bir başka içler acısı durum.
 • mustafa kemal’in ingilizlere hizmet etmek adina osmanli’yi yiktigini soyleyen mal insandir.
 • kendini tarihçi(!) sanan biridir, gerçekte ne iş yaptığını (ve aslında kim olduğunu elbette) bilemiyoruz.
  kafayı dinle bozmuş, ve bu yüzden gözleri kör olmuş küstah bir cahildir, daha ötesi değil. üzerinde durmaya değmez.

  edit:imla
 • bir masal yazarı, maraş dondurmacısının veliahtı, zart zurt.
 • önce kadir mısıroğlu'nun anlattığı bir kaç olaya bakalım:

  ---
  "josef stalin şöyle emretti: kumlara ayet-el kürsi okuyun alman ordusunun üzerlerine serpelim." (stalin tarihteki islama en düşman liderlerden biridir bu arada)

  daha sonra kadir mısıroğlu'na bu bilginin kaynağı soruluyor, verdiği cevap:

  "bir arkadaşım söyledi."
  ----
  "shakespare aslında müslümandır. gerçek adı da şeyh pirdir."
  ----
  "...atatürk'ün ruhunu çağırdık, islam düşmanı mısın dedik ve evet dedi."
  ----
  "karl marx cinnidir. das kapital kitabını cinler yazdırmıştır."
  ----

  işte bu sözleri eden kadir mısıroğlu'na, kadir çandarlıoğlu isimli insan "üstad" belliyor. varın kadir çandarlıoğlu'nun tarih bilgisini, verdiği kaynakları, anlattığı şeyleri siz düşünün.