şükela:  tümü | bugün
 • cnnturk'un galatasaray muhabiri. zaman zaman yaptigi canli yayinlarda kisilik donusumune ugrayip fatih terimlesse de iyi bir insandir, severiz, orasi ayri.
 • aziz yıldırımhakkında bu yazısından sonra , fener medyasında iş bulma imkanını sıfırlamış olan, daha da kötüsü her an bacağına bir kurşun yeme olasılığı hayli yüksek olan, cesur ve dürüst insan.
 • çok sevimli olmasa da doğruyu yazabilmiş bir gazeteci. tebrik edilesi.
 • 1 eylül ak$ami fatih terim'in manisa kalecisi ufuk ceylan'ın milli takım aday kadrosuna cagırdıgından habersiz, 5 eylül günü fatih terim ufuk'u nasil görmezden gelebilir diye haber yapan gazeteci.
 • galatasaray taraftarının deyimiyle; bataklıktaki güldür kendisi.
 • türkiye'deki ortalama bir taraftardan farklı şeyler düşünmeyen, yazmayan, söylemeyen sıradan muhabir, spor yazarı.
 • kendisi gerçekten galatasaray'ı çok sever, galatasaray ile yatar, galatasaray ile kalkar. uzun yıllar muhabirlik yaptığı ve saygıda hiç kusur etmediği için, bütün camia tarafından benimsenmiş olup, hakkı olan sevgi ve saygıyı görmektedir. özellikle özhan başkanın bitirdiği basın toplantılarının ardından, buyur kadir sende bir şeyler sor diyerek, onu diğerlerinden ayırdığı gibi onore eder. son derece dürüst ve korkusuzdur. ekmek parasını kazandığı yerde bu kadar korkusuz olması ayrı bir saygıyı hakkettirir kanaatimce. sırdaştır. yöneticiler hemen hemen bütün düşündükleri transferleri bu adama söyler, o ise sel verir, sır vermez ama bildiğini belli eder. gstv deki futbol yorum programında, bu adamı dinlerim gerisini zaplarım. ortalama bir taraftardan farklı şeyler düşünmez, yazmaz, söylemez denilebilir belki ama ortalama bir yazarın düşündüğü, ama yazamadığı, söyleyemediği şeyleri çok rahat söyler, çok rahat yazar. havadan köşe kapan yorumcu olmayıp, şimdi geldiği yere tırnakları ile kazı kazıya geldiğini hala muhabirliği zevkle ve mütevazilikle yaptığını belli eden, galatasaray taraftarı olarak bizim camiada olmasından son derece memnun olduğum futbol adamıdır.
 • ''şimdi de arkadaşımız kadir çetinçalı'ya bağlanıyoruz.''

  bu repliği duymaya öyle alıştım ki artık kendisini bir arkadaş olarak benimsedim.
 • bugünkü hürriyet'in internet sayfasında frank rijkaard'ın galatasaray'a gelişinin perde arkasını yazmış.

  http://www.hurriyet.com.tr/…ol/11804694.asp?gid=229

  yazmış da, detaylar çok şenlikli valla. misal;

  "haldun üstünel, rijkaard ile 20 gün önce madrid'de ikinci kez buluştu. yeniden galatasaray'ı ve hedeflerini anlattı. surinam asıllı hollandalı hoca, uzun boylu uzun saçlı türk yöneticisini çok sevdi. aralarında önce samimi bir arkadaşlık kuruldu. bir daha görüşmek üzere dostça vedalaştılar."

  okur okumaz, "aha, tam bir ismail air haberi" diye başlığına koşuyordum ki, haberin başında "kadir çetinçalı" ibaresini görünce şaşırdım. daha sonra da ismail air'in, hürriyet spor servisine ne derece sirayet ettiğini kavrayıverdim.

  "uzun saçlı uzun boylu türk yöneticisi" ha? süper yav..

  hatta, haber şöyle başlayacaktı asıl;

  "frank rijkaard, genç ve ihtiraslı bir spor adamıdır. günlerden bir gün, paris'in romantik kenar mahalle cafelerinden birinde uzun boylu, uzun saçlı bir adamla tanışır.."
 • galatasaray'ı çok sever görünen ancak birilerinden (?!) aldığı her emri de harfiyen uygulamaktan zerre imtina etmeyen spor yazarı. çok gördük böylelerini. taraftara şirin görünmeye çalışırlar önce; sonra da içerden dışardan kim passat'ın kapısını açarsa oradan başlarlar olur olmaz yazılar yazmaya. yok kardeşim. karnımız tok artık bunlara. yemiyoruz. hadi gidin kendi köşenizde yazın.