• okulumu seven ve bununla övünen bir tip olmadım.bu yüzden de iki sene yaz okuluna gidip ve üstten dersler alarak okulu bir sene önceden yani geçen sene bitirdim.işletme fakültesinin kadrosu oldukça karışık.egolusu da egosuzu da mevcut.hatta bugün en egolulardan birinin bahçeşehire transfer olduğunu öğrendim.benim bölümün öğrenci profili tırttı.okulda genel bir birlik beraberlik yoktu , soğuk ve gruplaşma çoktu.bir tane kendi bölümümden arkadaşım olmadan mezun oldum.hazırlıkta kimle yakınsanız o arkadaşlıklar devam ediyor.fiyat desen almış başını gitmiş.detaylı bilgi almak isteyenler yeşillendirebilir.
  • endüstri mühendisliği için yeşillendirebilirsiniz
  • bu yıl kızımın endüstri ürünleri tasarımı okuyacağı okul.
    umarım hayal kırıklığı yaratmaz.
  • hamidiye su alımının durdurulmasıyla ilgili şöyle bir açıklama yapılmış.
  • bu okula gidenlerin has seyahati kullanması gerekir
  • mezunu oldugum icin hakkinda birkac kelime edebilecegim okul. guzel buldugum yonleri oncelikle nitelikli hocalari ve gercekten ingilizce olan egitimidir. degerlendirebilenler icin yurtdisi imkanlari vardir. kotu yonler kampusun kucuklugu olabilir fakat bu kadar harika bir binada okuyorsunuz, olsun o kadar da. ogrenciler arasinda arada tabii ki bos tipler bulunur ama zaten onlar her yerdeler.
  • tanıdığım mezunlarının çoğunun okudukları bölümü süper ortalamalarla bitirdikleri halde, kendi alanları ile ilgili hiçbir şey bilmedikleri okul.
  • an itibari ile, bahar tatilini yaklaşık bir ay öne çekmişlerdir.

gelen maili paylaşıyorum.
    tık

edit: imla
  • corona virüsü nedeniyle tedbir amaçlı 14 gün boyunca eğitime ara verme kararı alan üniversite.
  • ne olursa olsun tercih listenize eklememeniz gereken okuldur. buradaki ilk yılımda dahi defalarca yatay geçiş imkanlarımı gözden geçirmeme sebep olmuştur. son günlerde yaşanan birkaç olay da okul yönetiminin iki yüzlülüğünü ve akademisyenlerin beceriksizliğini tam olarak ortaya koymuştur.

kadir has üniversitesi dışarıdan bakıldığında öğrencilerin fikirlerinin önemsendiği, öğrencilerin çıkarlarının gözetildiği ve yurt dışındaki başarılı okulların uyguladığı yenilikçi eğitim metotlarını uygulamaya koyan, geleceği olan bir eğitim yuvası olarak görünebilir. en azından ben, bu okulu tercih listeme eklerken kısmen böyle düşündüm. yks'de istediğim sıralamayı elde edemeyince, istediğim şehirlerde düzgün devlet okulu tutturamayınca ve başarılı vakıf üniversitelerinden aldığım burs oranı az olunca en azından gelecek vaat eden bir vakıf üniversitesi olsun diyerek bu okulu tercih listeme ekledim. bkz: en büyük pişmanlığım

kadir has üniversitesi kesinlikle dışarıdan göründüğü gibi bir okul değildir. okul yönetimi bu okulu tercih etmeyi düşünen öğrencilerde bu algıyı yaratmak için her türlü şirinliği yapar ancak gerçekler bundan çok uzaktır. tıpkı mobil operatörlerin yeni gelen abonelere çeşitli fırsatlar, indirimler sunup normal kullanıcılarını önemsememesi gibi.

örneğin bu okula gelmeyi planlıyorsanız akademisyenlerin uzaktan eğitim sürecini bahane edip tembellik yapma ihtimaline hazır olmanız gerekiyor. özellikle de fizik dersi alacaksanız buna kesinlikle hazırlayın kendinizi. çünkü bu okulun fizik zümresi ortalama bir lise fizik öğretmeni kafasıyla çalışan bir grup "akademisyen"dir. coronavirüs sebebiyle okullar kapandıktan sonra öğrencilere birkaç tane walter lewin videosu atıp ders anlattıklarını sayarlar. hataları yüzlerine vurulduğunda "zaten midterm'e kadar olan konular işlendi" cevabını alırsınız. nedense dönemin kalanındaki konular ise ortadan kaybolmuştur. syllabusta yer alan tek fizik vizesine girmiş olmanıza rağmen fizik zümresinin bir anda açıklamak istemedikleri sebeplerle ikinci bir vize yapacaklarını duyurmaları da gayet mümkündür. bu yeni vizenin nasıl olacağı, genel notu ne oranda etkileyeceği bilgisi öğrencilere sunulmaz ve syllabusta bir güncelleme yapılmaz. hatta bu vizeyi tamamen kötü niyetlerle, öğrencilerin puanları düşsün diye 25 dk 12 soru şeklinde yapabilirler. online sınav başladıktan sonra hatalarını anlayıp süreyi uzatmaları ama verilen ek süreyi kullanamayan onlarca öğrenciyi yok saymaları da gayet olası eğer bu okulda fizik dersi alıyorsanız.

peki bu durumda bir öğrenci ne yapar? kendisi de bir fizikçi olan okul rektörüne (bkz: sondan durukanoğlu feyiz) başvurur. ancak sorununu öğretmenlerle çözmesi gerektiği cevabını alır. çünkü bu okulun rektörünün tek görevi yeni öğrencilere şirin gözükmektir. halbuki bu şikayetler daha önce de yapılmış ve sorunların çözüleceği söylenmiştir. ama sonuç olarak burası kadir has üniversitesi'dir. ve okulun sosyal medyadaki imajı bozulmadığı sürece öğrencilerin mağduriyetinin hiçbir değeri yoktur.

özet olarak ücretli veya burslu tercih edilmemesi gereken "üniversite".
hesabın var mı? giriş yap