• yüreği güzel çocuk. sokokta ki kadının halini görüp yardım edebilecek kadar yürekli bu kavganın sonunda o da ölebilirdi yaptığı sey nefs i müdafaya girer ve bu durum ceza almaması için bir sebeptir.
  • boynunu eğme! sen bir insanın hayatını kurtaran koca kalpli bir yiğitsin! inanıyorum ve gönülden istiyorum ki aklanacaksın. hayallerinin peşinden gitmeye devam edeceksin.

#kadiricinadalaet
  • tanım: emine bulut cinayeti sonrasında isyan etmemize sebep olan neyse işte tam da o yüzden aramamız gereken adalet.

19 yaşında pırıl pırıl bir genç kadir. hayali doktor olmak. ama sadece bir hayal değil. olacak. daha çok insanın hayatını kurtaracak.

19 ayrı suçtan sabıkası olan bi’ canavardan kurtarmıştır ülkeyi. daha fazla kadın ölmesin diye canını hiçe saymıştır.

kadir ve onun gibiler her zaman özgür olmalıdır. o özgür olana kadar hepimiz tutsağız. sonuna kadar takipçisi olacağız...
  • bu arkadaşın hareketine eyvallah ama " meyve soymak için yanında taşıdığı bıçak" konusu bir tek beni mi rahatsız etti acaba?

yani neredeyse haftada 5 kilo meyve yerim hiç yanımda bıçak taşımadım. bu olay özelinde müdahil olması ve niyeti takdir edilesi ama niye insan yanında bıçak taşır? o silahlar, o bıçaklar her zaman 19 sabıkası olan ve sevgilisini döven adamlara doğrultulmuyor.

bir kampanyadır.
  • bazı konularda olmasa da şurası gerçekten türkiye'yi birebir yansıtıyor, olayın nasıl yaşandığını gören var mı yok, adam niye yanında bıçak taşıyor belli değil, ama sırf kulağa doğru geliyor diye bir katil için adalet isteniyor. hadi anlatılanları esas alalım, meşru müdafaa öyle boğuşurken bıçağı adama takarak falan olmaz. bir taraf silahlı öbür taraf silahsız.

şu olur mesela itişip kakışırken adamı iter, adam da gider kafasını çarpar beyin sarsıntısı geçirip ölür, o zaman öldürme niyeti yokken kazara adamı öldürmüş olur o zaman olabildiğince az ceza almasını temenni ederiz, ya da müdahale edilen kişide bıçak vardır çocuğa saplayacakken kendini savunma amacıyla adamı bertaraf edip bıçağı da adama saplarsın yine meşru müdafaa dersin de anlatılanlar ilgili bıçağın çocuğun olduğu yönünde, böyle bir cinayet için isterse harvard mezunu olsun serbest bırakın demek olaylara sığ bakmak demektir.
  • up falan değil amk. adam çekmiş bıçağı, karşısındakini öldürmüş. olan bu. karşısındakinin kim olduğunun önemi yok. adamın ne sikim mezunu olduğunun da önemi yok. türkiye'de olmuyor ama hukuk herkese aynı işlemesi gereken bir şey.

oldu amk, 19 sabıkası varmış. o zaman hepimiz sokakta sabıkalı avına çıkalım. korkutmak için bıçak çekilir mi amk? meyve bıçağı bir adamın kalbine boğuşma sırasında saplanacak bir şey mi ayrıca? hayır elini kesersin falan da, boğuşurken adamın kalbine nasıl meyve bıçağını saplıyorsun? hayatınızda meyve bıçağı görmediniz de mi inanıyorsunuz amk?

bir adam fen liseli diye böyle bir olayda yırtacaksa, o zaman takım elbise giydi diye iyi hal indirimi aldı olayına laf etmeyin. çünkü fen liseli biri püripak olduğu gibi takım elbise giyen biri de iyi niyetlidir. böyle bir salaklık olur mu? ülkede suç işleyen doktor, hakim, avukat yok mu amk?

şu yaptığınız şey suçu ve suçluyu övmekten başka bir şey değil. adam silahsız bir adama bıçak çekmiş. 19 sabıkası olan bir adamın "çok naif bir fen liseli"yle "boğuşurken" kendine bıçak saplatacağına gerçekten inanıyorsanız da ne bileyim...

bu olay kasten adam öldürmeye girer. en fazla boğuşma nedeniyle taksirle öldürmeye çevrilir.
  • #kadiriçinadalet

olaya karışmasa yardımcı olacak kimse yok muydu diye düşünen, insanlık bitmiş naraları atanların sessiz kalmaması gereken başlık.
  • yargıya haksız baskı için açılmış başlıktır. umarım savcılık ip'leri topluca tespit ettirip gereğini başlatır.

arkadaş, bu sosyal medya işi iyi de, amacı dışına çıkmadı mı şimdi? olay yeni, soruşturma ve dava taze. süreçte bozuk olan nedir, onu yazsaydınız da ona eleştirseydik. tanıklar mı dinlenmedi? yasaya aykırı bir şey mi var? süre mi çok uzadı? adli tip raporu süreci mi sorunlu? nedir burada amaç?

burada yapılan artık rezilliktir. akp bu başlığı gösterip, komple yasak ve ceza yasası çıkarsa bu tip entri ve başlıklar için, yeridir.
  • içimi yakan haber... kıyamam be sana kadir. gözünün ışığı söndü. hayata başlarken çukura dustun rabbim yardımcın olsun kardesim
  • güzel bir savunma ile az ceza alacağını umut ediyorum.
hesabın var mı? giriş yap