şükela:  tümü | bugün
 • yargıya haksız baskı için açılmış başlıktır. umarım savcılık ip'leri topluca tespit ettirip gereğini başlatır.

  arkadaş, bu sosyal medya işi iyi de, amacı dışına çıkmadı mı şimdi? olay yeni, soruşturma ve dava taze. süreçte bozuk olan nedir, onu yazsaydınız da ona eleştirseydik. tanıklar mı dinlenmedi? yasaya aykırı bir şey mi var? süre mi çok uzadı? adli tip raporu süreci mi sorunlu? nedir burada amaç?

  burada yapılan artık rezilliktir. akp bu başlığı gösterip, komple yasak ve ceza yasası çıkarsa bu tip entri ve başlıklar için, yeridir.
 • güzel bir savunma ile az ceza alacağını umut ediyorum.
 • adaletin yerini bulmasini diledigim baslik, dogru olan ne ise o.
 • arkandayız kadir, umarım en yakın zamanda adalet tecelli eder ve öldürdüğün pislik için ceza almadan sınavına çalışmaya devam edersin.
 • bu ülkede vatandaşından savcısına, hakiminde yasa yapıcılarına kadar insnalara "nefs-i müdafaa" nedir ne değildiri anlatmak gerçekten çok zor bir olgu. her şeyden önce herkes ilk önce silaha bağlı güç eşitliğine bakıyor. arkadaşlar maktulün fiziki bilgilerini bilmemekle birlikte söz konusu şahsın(kadir) kaçmasına rağmen yakalayarak, boynunu sıkarak öldürmeye çalıştığı her haberde verilmişken, "bıçak ne arıyordu onda yaa" tarzı bir yaklaşım doğru değildir. 6136 sayılı kanunda ve yönetmeliğinde açıkça belirtilen tarzda bıçaklar haricinde çakı olarak belirlenen bıçakları taşımanızda hukuken bir sakınca yoktur. bunları taşımak sizi potansiyel katil etmez. en tehlikeli silahın maddeden önce, her şeyden önce insan olduğunu kabul etmemiz gerekir. nefs-i müdafaa kavramı en temel anayasal hakkımız olan yaşama hakkının bir saldırı karşısında tarafımızca korunmasıdır. cezalandırılması akla, hukuka, vicdana ters bir durumdur. en basit durumda güç dengesine bakılması ise tam saçmalıktır. hayata kastedeni her türlü imkanla defetmek insani bir gerekliliktir. ayrıca nefs-i müdafaa için saldırının bizzat size yapılmış olması gerekmez. bir başka kişinin canını da müdafaa da nefs-i müdafaadır.
 • kadın cinayetini engelleyeyim derken cinayet işleyen bir vatandaş.

  dilerim ömrü hapislerde çürümez. az bir ceza ile kurtulur.

  ama kahraman ilan edilmesi abartı. kahramanlar cinayet işleyip bir başka suçu engellemez.

  sene 2005 falan. yaz ayı. balıkesir de atatürk parkı dolaylarında yolda yürüyoruz. bir kadın ile adam hararetle tartışıyor. adam kadına el kaldırdı ve vurdu. biz 4 arkadaş idik. koptuk adama doğru. napıyorsun sen kardeş ağır ol karşındaki kadın falan diye ittik. vay amk sen misin iten. kadın bize bağırmaya başladı. kocam o size noluyor diye. polis diye bağırıyor. adama saldırmaktan biz karakola gideceğiz. düşünün. ahahahahah vesselam demem o ki, bu tip durumlara karışsan dert karışmasan dert. tepkinin ve sonucun ne olacağı belli olmaz. yazık etmiş çocuk kendine. geçmiş olsun.
 • adalet arayanlara sadece şunu soruyorum;

  --- spoiler ---

  "aranızda kaçınız sokakta cebinde meyve bıçağı ile geziniyor?"
  --- spoiler ---

  bıcak olayı çok lafa kurcalayici..

  tamam, adamın 19 sabıkası olabilir.. kadını darb ediyor da olabilir ama adamda silah yoksa sen o adamı bicaklarsan bunun adı nefsi müdafaa olmaz.

  ayrıca 19 sabıkası olan adamla, evliyken gayri meşru ilişki yaşayan kadını da kurtarmak için araya da girmem. giren girsin derim ki zaten girmiş.. giren kişi de şimdi yaptığı salakligin cezasını çekecek..

  kimse kusura bakmasın, benim erkeğim beni taşısın, serseri ruhlu olsun diye sevgili seçenlerij tercihlerinin sonucunun cezasını ben çekmek istemem.. bu yüzden aralarına da girmem.. gireni de, başına bir şey gelirse mazur görmem..

  sana ne anasını satayım. sen polis misin, jandarma mi? bok mu var karisiyorsun?

  illa bir şey yapacagim diyorsan ara kolluk kuvvetlerini, onlar müdahale etsin. senin bunun için eğitimin mi var? iki film izleyip kahraman olmaya çalışmış..

  ayrıca hala o meyve bıçağı mevzusunu anlayamadım. aramızda normal olan kimsenin meyve bıçağı taşıdığını sanmıyorum.. adamda silah yoksa sen zor yirtarsin biraz koçum..
 • kütüphanede meyve yiyen bir insan çantasında meyve bıçağı taşır güzel kardeşim... bu kadar salak olmayın. çoğumuz bu aşamaları geçtik. düşünsene o çocuk doktor olabilmek için, hayalleri için kaç saat ders çalışmıştı o gün, beyni bulanıktı muhtemelen sağlıklı da düşünemedi. ben sanmıyorum ki kasten adamı öldürsün.
 • ne emmeye ne gömmeye gelen insanları gördüğümüz başlık.

  müdahale edince suçlu. etmeyince de suçlu.

  inşallah ceza almaz ve çıkarsın kadir kardeş.

  adamın zaten 19 tane sabıkası varmış. bugün olmasa yarın başka bir suç işleyecekti. su testisi su yolunda kırılmış. hepsi bu.
 • kadir için adalet! daha çok sesimizi çıkarmalıyız o cesur saf yüreği hapiste bırakmamalıyız. lütfen ama lütfen biraz vicdan.